Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A biciklizés van olyan jó/hatá...

A biciklizés van olyan jó/hatásos, mint a futás? Ha igen, akkor miért?

Figyelt kérdés
Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!
2013. máj. 2. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy van,föleg ha RENDSZERESEN es SZIVESEN csinalod.En speciel utalok futni,igy nem is eröltetem.Biciklizni viszont imadok :).
2013. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem majdnem olyan hatásos! Mivel az összes aerob(zsírégető) mozgásforma lábra épül úgymond,elhanyagolható a különbség(esetleg a karmunka),és a kerékpár jobban kíméli az ízületeket is. Persze,nagyon el lehet tolni a dolgot,főleg igazi kerékpárral,hiszen ott nem garantálható a megállás nélküli,monoton munka 40-80 percen keresztül. És mivel az emberi szervezet egyik legnagyobb izomcsoportja a combon van,ezért az összes lábmunkára alapuló edzés rengeteg energiát képes hasznosítani.:)
2013. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lencsefőzelék ***** válasza:

Futni sosem szerettem, bár az elmúlt egy évben kétszer is futottam 5-5 km-t. Biciklivel viszont már kb. 30 ezer km-nél járok. Egyszer gyerekkoromban úszás közben feltűnt egy úszóedzőnek, miközben csak lábtempóztam, hogy kábé olyan gyorsan haladok, mint a főiskolás lányok úszva.

Az ízületek szempontjából tényleg jobb a biciklizés, mint a futás, a gerincnek viszont az úszás tesz jobbat.

2013. máj. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kalóriaégetésben csak egy picit kevesebb, viszont a felső test izmait a bicikli még ha gyorsan tekersz sem dolgoztatja szerintem, míg egy sprintnél szinte minden izom dolgozik.
2013. máj. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!