Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi hízlal jobban, a szénhidrát...

Mi hízlal jobban, a szénhidrátok vagy a zsírok?

Figyelt kérdés
Ha fogyni szeretnék melyiket kell csökkentenem az étrendemben?

2013. máj. 4. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Vannak egészséges és egészségtelen zsírok, és vannak alacsony és magas glikémiás indexű szénhidrátok is. Tehát nem mindegy hogy mit eszel. Súlyzós/komolyabb edzés után lehet cukrokat is enni, meg szénhidrátokat mert azt beépiti a szervezet.


Ezeket olvasd el:

[link]

[link]

2013. máj. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon bonyolult téma, amit nagyon örülnék, ha valaki elmagyarázna nekem egyszer...

Nekem a szénhidrátcsökkentés jött be az életmódváltásom után, igaz, a zsírcsökkentést sosem próbáltam, én arra képtelen lennék. Maradt azért napi 80g körüli szénhidrát, ezt még le tudnám vinni, de mindig eszem édességet (a banános csokipuding a kedvencem)... Ahhoz képest nem mozgok mindennap, kezdem nem érteni, mitől fogyok. De egész jó dolgokat eszem, én majdnem paleós, majdnem vega, olajos magvakra alapozó étrenden élek (ami a kalóriát illeti), napi több házi tojással. S alapvetően azért mozgok, csak nem mindig jön össze és nem olyan sok. Igen fontosnak tartom a mozgást, több szempontból is.

2013. máj. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Általánosságban a zsírok nem okoznak hízást, mivel nem emelik meg az inzulinszintedet.

A cukor és a keményítő igen.


Akkor mi hízlal jobban? (ez a válasz a 2. válaszoló kérdésére is).

2013. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

1 g szénhidrát = 4 kcal

1 g zsír = 9 kcal

2013. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4: Ez arra ad választ, hogy miben van több kalória. Nem kifejezetten korrelál a hízással. Nem egy kanál cukor vagy egy kanál zsír közt választ az ember evéskor... :D Nem egyformán lakik jól az ember a különböző ételek egységnyi kalóriájával...
2013. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítés az előzőhöz: S gyakran nem a nagyobb súlyúval/térfogatúval lakik jobban ;)

Bocs, ha most sem világos.

2013. máj. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a szénhidrátok hízlalnak.Én rendszeresen átlépem az ajánlott zsírmennyiséget, de nem izgat, mert így is fogyok folyamatosan. De gondolom én "jó" zsírokat viszek be, mivel növényi tejeket használok (kókusz főleg), kókuszzsírral főzök és sokszor bezabálok egy zacskó tökmagot is. Ezek nem olyan zsírok amiket chipszel, cukrászsütivel, jégkrémmel lehet bevinni. És szerintem az állati zsírokkal sincs semmi baj, nem ezektől lehet hízni (bár én nem eszek tepertőt, szóval ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom)

A fehérje sem hízlal, szóval hús mehet nyugodtan. Én ch-ból általában 100 körül eszek, de én nem eszek gabonákat, rizst, krumplit, amik megdobnák. Azt hiszem az orvosi ajánlás 150-180 ch-t ír elő jelentős túlsúly esetén.

2013. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kétségtelenül a CH.
2013. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A zsír nem hizlal, ezt én is tapasztalom.

Nagyjából paleósan eszem, fogyok, pedig megengedem magamnak a szalonnát, kolbászt, sertés, marha húst, bármit, csak épp a kemény CH-t elhagytam, helyette csak zöldség, gyümi, magvak vannak.

2013. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden reggel szalonnás rántottát reggelizem, mégis fogytam 7 kilót.
2013. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!