Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészségesen étkezni és...

Egészségesen étkezni és torna? Jó lenne, de!

Figyelt kérdés
Fejben már eldőlt, szeretnék egészségesen étkezni, mert érzem, hogy hiányolja a testem. A munkám miatt nincs időm főzni, napi 13 órázok, és egész nap ennem kell valamit. Sajnos a gyors kajákkal elütöttem az éhségérzetet, az édességgel és ezekkel az ételekkel viszont azt értem el, hogy szépen lassan felcsùsztak a kilók. Kb ùgy 10-15 kiló. Nagyon vékony voltam, kisportolt. Most ki vagyok párnázva, cukor és szénhidrátfüggő lettem, a gyomrom is kitágult. Edzeni, tornázni is szeretnék, de egyszerűen nem esik jól elkezdeni, izomláz stb. És hogyan álljak neki 13 óra meló után? Nem kifogásokat keresek,csak hasznos tippeket kérek. :)
2013. máj. 16. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Előtte mozogj, ha utána nincs erőd. A kaját nem tudom talán vannak ilyen egészséges ételeket szállító cégek + zöldség,gyümölcs.
2013. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahh, mennyire ismerős! Ha átmegyek a kisboltba, ott semmit nem lehet kapni, ami jó lenne, évekig hasonló cipőben jártam, mint te. Most IR-em van, tuti hogy ez is bőven benne van.

Sajna nincs más megoldás, a szabadidődből bőven kell rá áldozni! Heti menüt tervezni, boltba menni, elkészíteni, dobozolni, amit lehet fagyasztani. A hétvégédből az egyik nap rá fog menni sajna. De más megoldás nincs.

2013. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rossz ötlet, nem tudom megoldható e a melegítés vagy a hűtés de:


13óra az nagyon sok, elhiszem, hogy nincs kedve főzöcskézni, de vannak gyorsmegoldások.


Amíg fürdesz feldobsz egy zacskós gyorsrizst, egy másik lábasba pedig 2 db főtt tojást. Amíg fürdesz kész is, másnap melóba lehet is vinni, hozzá üveges csalamádéból szedsz ki.

vagy ugyanígy megfőzöd a rizst és ha kész keversz hozzá egy tonhalkonzervet.

Reggelire zabkása nagyon finom tud lenni, 5perc alatt kész-addig mosod a fogad pl-hozzá egy almát felkarikázol, bele szórsz diót vagy mogyorót és kész is.

Teljes kirőlésű kiflibe lehet tenni sovány sajtokat, körözöttet, fűszeres túrókrémet, főtt tojást, sonkát bele uborka vagy saláta.

Munkába tudnál vinni ivókefírt vagy joghurtot, van ilyen twist tonhalkonzerv ahhoz egy szelet barnakenyér jól tud jönni.

van zacskós mozzarella sajt, kiflive(tk) nagyon finom, vagy salátákba.

túró, gyümölcsöket, diákcsemget tudnál vinni.

Amikor van időd főzöl egy nagy adag rizseshúst(pulykából) és adagokban szépen elosztva fagyasztod, így ezeket csak elő kell venni. Ugyanígy jók a pörköltek, főtt husok, paradicsomos húsgombóc, rakottételek(pl brokkoli vagy karfiol sovány húsból, sajtból és joghurttal a tetején)

Gyorsan kész van a máj, lecsó, tojásleves.

2013. máj. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hasznos tippek! :):)
2013. máj. 17. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!