Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kocogás vagy futás?

Kocogás vagy futás?

Figyelt kérdés

melyik a jobb? ha mondjuk kocogok megállás nélkül sokat, vagy kicsit gyorsabban mozgok de le állok sétálni hamarabb mert elfáradok??


nem nagyon futottam eddig, de elkezdtem párszor kicsit, volt suliban cooper,nagypályán 4 kör, hát 12 percet épp hogy bírtam, aztán magamtól alig 6 percet, lementem megint a pályára múltkor akkor már 6 kört futottam, 1-2 nap elteltéve nagy erőt vettem és 40 percig folyamatosan mentem, megállás nélkül, az jó? mert ez kb egyik perben 12 alig birok másikban meg 40 perc megy



2013. máj. 21. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Az alacsony intenzitású monoton edzésnek minimális értelme van - és némi hátránya.


Ezzel szemben időtakarékosabb és értelmesebb az intenzív edzés, esetedben a sprint. És még hátránya is kevesebb van.


Tehát futni (sprintelni) kellene és erősíteni, ilyen jellegű edzésekre alapozni. 40 perc lassú kocogás csak az emberek álmában jó..

2013. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Majd belejössz. Több lehetőség van. Vagy egyenletes tempóban futsz minél gyorsabban, de úgy, hogy sokáig (legalább 30 percig) bírd; vagy váltogatod a gyors futást és a gyaloglást.
2013. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,

első: mi lehet a hátránya?

2013. máj. 21. 15:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Táplálkozás Harcművész élelmiszermérnökünk!

Könyörögve kérlek a mozgás, sport témát hagyd ! Ez nem így van, hogy minimális értelme van a lassú, monoton, kitartó kocogásnak. Sőt! Egészségesebb és kevésbé megterhelő + magasabb az esélye annak, hogy a szervezeted a zsírhoz nyúl energia hiányában, ha monoton mozgás végzel 40 percig, mintha sprintelnél. Jobb egy aerob, mint a kardió. Biztosan tudod, hogy 130 alatti pulzustartományban kell maradni, hogy aerob mozgásnak lehessen nevezni. Ha már ezen felül van kardió mozgást végzel, aminek szálkásító diéta alatt izomvesztés a következménye, mivel ekkor az energiát a szervezet izmokból bontja le. Amúgy aerobozni sokkal kellemesebb, nem annyira megterhelő, nem köpöd ki a tüdőd. Szálkásító diéta alatt meg még az intervallumos edzés is jobb, mint a kardió. A kardió jobban megterhel és erőteljesebb nyomást gyakorol az izmokra, így az csak tömegnöveléskor ajánlott.

Sporttal további kérdéseid javaslom feltenni a sport kategóriába, ott biztosabb választ adnak, mint itt.

Üdv. Sok sikert.

2013. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Hehe.. kamu.


"első: mi lehet a hátránya?"


Mindjárt kiderül.


"Könyörögve kérlek a mozgás, sport témát hagyd ! Ez nem így van, hogy minimális értelme van a lassú, monoton, kitartó kocogásnak. Sőt! Egészségesebb és kevésbé megterhelő"


De, így van. Egészségesebb? Miért? Kevésbé megterhelő? Az edzésnek az a lényege, hogy megterhelő legyen. A kocagás (én találtam ki a szót) kevésbé megterhelő, igen az izmoknak. Nehogy izomfeszülés érje az izmaimat EDZÉS alatt, még a végén elfáradok vagy erősödöm vagy hasonló betegségem lesz. Az ízületeket viszont szétba.sszarintja a kocogás, mert nem arra lett kitalálva a testünk hogy kocogjunk. A térdünk akkor lesz védett (Kérdező) ha feszesek az izmok. Sprint közben átveszik a terhelést, stabilizálják, védik a térdet. Kocogás közben nem.


"agasabb az esélye annak, hogy a szervezeted a zsírhoz nyúl energia hiányában"


Nem, ez még a Válaszoló szervezetére sem igaz, de az emberiség többi tagjára viszont 100%-ban nem igaz. Az emberi szervezet zsírt használ energiaforrásnak, kocogástól tökéletesen függetlenül! (biokémia).


"Jobb egy aerob, mint a kardió"


Miért? Ez kamu. Egész nap aerob mozgást végez. Még edzésként is tegye ezt, a változatosság nevében? Mi ő, lajhár? O.o


"Biztosan tudod, hogy 130 alatti pulzustartományban kell maradni, hogy aerob mozgásnak lehessen nevezni. "


És ha sorra vennénk még a lexikális tudásomat, betelne vele az Internet. És mégis mit kezdünk az ilyen céltalan tudással? Kit érdekel az aerob pulzustartomány.. egész nap (mint írtam) aerob pulzustartományban van, legalább edzés alatt dobogjon már a szíve úgy mintha élne.


" Ha már ezen felül van kardió mozgást végzel, aminek szálkásító diéta alatt izomvesztés a következménye, mivel ekkor az energiát a szervezet izmokból bontja le."


Ba.sszameg. Oké, eddig a táplálkozástudomány találtam dogmatikusnak. Nézetet váltok, a 'sporttudománynak' csúfolt gennyláda SOKKAL ROSSZABB!

Hát mindjárt itt helyben élő csontvázzá válok, mert már hosszú ideje az edzésem harci Taichi (intervall. kardio edzés 2 órán át) a táplálkozásom pedig már több mint egy éve szálkásító lowcarb. Sok zsírral.


DE szerencsére a testem okosabb mint a hülyék (és most nem a válaszolóra gondolok, mert ő nem hülye csak gondolkodás nélkül elfogadott idióták által kitalált elméleteket) és egész kellemes izomban vagyok, szerencsére nem ég le rólam csak azért mert edzem és időnként (max. heti 4x-5x) megerőltetem magam. Szépen is lennénk..


Mennyire halt volna ki az emberiség úgy egy millió évvel ezelőtt, ha a testünk reakciója a fizikai igénybevételre az lenne, hogy leépíti az izmokat? :D Besz.arás! Futok a mamut elől, és egyre kisebb combom van amivel futhatok. Ez a fordított evolúció, az alkalmazkodás és a túlélés logikájának tökéletes meggyalázása.


"Amúgy aerobozni sokkal kellemesebb, nem annyira megterhelő, nem köpöd ki a tüdőd. Szálkásító diéta alatt meg még az intervallumos edzés is jobb, mint a kardió. A kardió jobban megterhel és erőteljesebb nyomást gyakorol az izmokra, így az csak tömegnöveléskor ajánlott."


Aerobozni valóban kellemes, nem vitatom. Két kardio gyakorlat között, vagy egy nő mellett KARDIO szex után.


De nem kocogni edzésként..

2013. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" Nem, ez még a Válaszoló szervezetére sem igaz, de az emberiség többi tagjára viszont 100%-ban nem igaz. Az emberi szervezet zsírt használ energiaforrásnak, kocogástól tökéletesen függetlenül! (biokémia)." Oké, lehet, bocs fehérjékről nem tanultam eleget, de azért nem hagyom ezt annyiban.


Viszont! elmondanám én úgy a kérdezőnek, mint a vitázótársamnak, hogy azért nem mindegy, hogy egy keveset sportoló ember hirtelen megterhelő edzésbe kezd, vagy fokozatosan lépked felfele. Oké te taichi-zol, de nem most kezdted, ezért nem is érne neked semmit az aerob. Továbbra is kitartok amellett, szálkásító étrendhez aerobozzon a kezdetben. Amúgy meg szerinted egy megterhelő edzés nem b:)sszintja szét az izületeket...? A megterhelő edzést is bírni kell. Hiába kezd mondjuk egy keveset sportoló beleugrani egy insanity edzésbe. És hát Nem kevés cikket lehet olvasni (nem búlvárlapokban!) arról, hogy egy-egy futónak az izületei tönkrementek.

Oké. Egész nap aerob mozgást végez, jön-megy ide-oda, de a nap végén egy óra kocogás is akár kellemesen kitudja kapcsolni az embert. anélkül, hogy megszenvedne vele. Nekem eleinte kib@sz0ttul lehangoló volt mikor beleugrottam az insanity-be, aamelyet felváltva végeztem 50-60 perc futással. Egy hét után elment a kedvem az egésztől (nem a nem látott eredmény miatt), mert nem éreztem kielégítőnek, mivel nem csak fizikálisan kell odatedd magad, hanem morálisan is. Én pl. jobban kitudok kapcsolni egy jó túra során vagy egy kellemes kocogással, mint egy sprintelős edzés közben, mikor köpöd ki a tüdőd, azt sem tudod hova lépsz már, mert ugyebár a kardió lényege a megerőltetés is. Persze amint írtam intervallumos jöhet 1x 2x a héten, de a heti 5x megterhelő egy kezdő számára.

" nem arra lett kitalálva a testünk hogy kocogjunk". Persze, úgyanúgy ezt rá lehetne fogni a taichira. A fogyás szerintem nem az a kategória, amit részletezni kellene antropológiával. Az egy dolog, hogy miért lett teremtve az ember (melyik szerve mire hivatott), de a sok szrkaja átvette az irányítást az emberiség felett. Ezt bizony neked nem kell részleteznem. Ebből eredendően híznak az emberek is, kibillenek az egyensúlyukból és ezt kell kompenzálni, fokozatosan helyreállítani a szervezetet. Meg kell tanulni kérdező kezelni a tested, tudd, hogy mi a jó neki, mire van szüksége. Te döntöd el, hogy drasztikusan változtatsz szokásaidon (amit én sz. sz. nem javaslok, mert soha nincs jó hatással a szervezetre) vagy fokozatosan változtatsz.

Sok sikert!

2013. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Makoscsiga ***** válasza:

Mind a kétfajta mozgásformát érdemes ötvözni a futóedzések során, a lazább lötyügősebb kocogással fejlődik az aerob kapcitás és a kitartás, gyorsabb futásnál erősödsz és az anaerob rendszer fejlődik.



""első: mi lehet a hátránya?" Mindjárt kiderül. "

Kiderült... az, hogy nem értesz hozzá. Mindenkinek jobb lenne, ha futás dolgába nem szólnál bele. rohadtul nem értesz hozzá (a biokémiával egyetemben). Max jól kiröhögnek... mondjuk én már elkezdenék gondolkodni, hogy esetleg te vagy az, aki szembe megy az autópályán.


"Az ízületeket viszont szétba.sszarintja a kocogás, mert nem arra lett kitalálva a testünk hogy kocogjunk. A térdünk akkor lesz védett (Kérdező) ha feszesek az izmok. "

Ezt már annyiszor leírtad, szerintem már tudja kívűlről a billentyűzeted, de eddig sajnos az állításodat semmivel sem sikerült alátámasztani, bár saját bevallásod szerint se érdekelnek a tények különösebben.


"Nem, ez még a Válaszoló szervezetére sem igaz, de az emberiség többi tagjára viszont 100%-ban nem igaz. Az emberi szervezet zsírt használ energiaforrásnak, kocogástól tökéletesen függetlenül! (biokémia). "

Ez persze hülyeség. A zsírt akkor használ a szervezet, ha nincs, vagy fogytán a szénhidrát. Ezt ki lehet mutatni a kilégzett és belégzett levegő öszetétele közti különbségből. Bár, ezt te honnan is tudnád...


"Hát mindjárt itt helyben élő csontvázzá válok, mert már hosszú ideje az edzésem harci Taichi (intervall. kardio edzés 2 órán át) a táplálkozásom pedig már több mint egy éve szálkásító lowcarb. Sok zsírral. "

Borzasztó szánalmas vagy... ilyen semmirekellő öregasszony "sportot" űzöl, és beszólsz annak aki fut. Leégne a pofámról a bőr.


"Futok a mamut elől, és egyre kisebb combom van amivel futhatok. "

Nem írtál volna ekkora f@szságot, ha sikerült volna felfognod amit a válaszoló írt. De, hogy őszinte legyek ez miért is lep meg?

2013. máj. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csiga, te már meg se lepődsz, rutinos vagy.


Tegnap 23:35


Hát, leírtuk mindketten a véleményünket és a meglátásainkat. Jól tettük.


Szerintem az edzésbe (kezdőként) úgy kezd bele az ember, hogy először nem egy kézen nyomja a fekvőtámaszt, hanem falnak dőlve (lásd fegyencedzés) illetve nem 1 perces intervallumokat sprintel, hanem 5-10 másodperceket. Vagy nem is fut, mint írtad a futóknál gyakori ízületi problémákat.. na most itt bevallom hogy én magam is felhagytam a futással már jó ideje, mert nem volt jó. Igazából még a sprint edzéseket is hanyagolom, mert úgy találtam hogy annyi jobb edzés van, végül minek..


Na szóval, hát ja.

Tök sokat lehet tanulni szerintem az ilyen párbeszédekből, jól tettük.


Minden jót! (csiga válaszát nem olvastam végig csak a mamutos részt a végén, ha van benne valami fontos azt emeljétek már ki :D)

2013. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
47%
Pina
2014. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!