Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 15 éves vagyok, néhány hete...

15 éves vagyok, néhány hete kezdtem 1000 kaloriás számolgatásos diétába, de minden héten valahogfy van egy nap amikor hihetetlenül rám tör a falási roham! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy a suli menza 600-700 kcal körüli ebédeket ad. Igy kicsi marad a vacsira és a reggelire. Arra gondoltam 1500 kcal-osat kezdek. Mert csupán 2-3 kg rol lenne szó
2009. okt. 6. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

1500 is még inkább túl kevés, mert átáll a szervezeted spórolásra és mindent el fog raktározni, ha ennyire nem eszel.

Ne diétázz, hanem mozogj egy kicsit és egyböl lemegy a 2- 3 kiló, meg még csinosabb is leszel.

2009. okt. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A te korodban ez a módszer nagyon veszélyes.Sok mozgással, sporttal egészségesebben tudsz fogyni.Tudatlanul ártasz magadnak, hidd el. És ez lehet a végeredmény:

A koplalás rengeteg szövődményhez vezet: törékenyekké válnak a csontok,szárazzá, sérülékennyé a bőr, szívritmuszavarok jelentkeznek, a menses elmarad, a szellemi teljesítmény hanyatlik.

2009. okt. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Jah, 15 évesen nem kell kalóriákat számolni. Fuss kicsit, sétálj sokat, az sokat segít. 1000 kalória egyébként gyilkos, nem láttam még normális embert, szakembert, aki ezt ajánlja.


Hidd el, ha este 10-kor nem chipset, Big Mac-et tömsz a fejedbe, hanem mondjuk csak az éhséged vered el egy picit, akkor jobb eredményt érsz el. 1000 kalóriás diétával 1 év alatt plusz 10-15 kilót fel fogsz szedni.


Miért is? Azért, mert az állandó koplalástól a szervezet azt hiszi, hogy nincs étel, így amint jut egy kis étel, megpróbálja elraktározni, csak azt használja fel, amit nagyon muszáj. Persze 1000 kalóriánál nem fog semmit zsírrá alakítani, de folyamatosan próbálja.


Aztán ezután ha visszatérsz a normális étkezésre, még egy jó darabig tart ez a "mindent elraktározás" funkció, na ekkor disznó mód meghízik az ember.


Tehát összefoglalva újra: fuss, vagy ha nem akarsz, akkor sétálgass. Amennyi jól esik. Enni bármit lehet, de sütiket meg ilyeneket lehetőleg ne elalvás előtt egyél már, és ha máskor eszed, akkor is csak mértékkel. Ez ugye nálam azt jelenti, hogy 1-2 kakaós csiga simán beleférhet ha megkívánod, úgyis sportolsz mellette, de mondjuk nem fér bele 30 deka Fornetti reggelire.

2009. okt. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!