Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmód váltás, de hogyan?

Életmód váltás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Leginkább Táplálékharcos-nak az eszmefutatása érdekelne. a szellemi elhatározás már meg van, csak a kivitelezés módját nem tudom...


egyenlőre már annak is örülnék ha normális lenne a széklet ürítésem nem hogy még fogyni is....


és ne annyit irjatok hoyg hát egyél sok zöldséget, hanem konkrét recepteket, lehetőleg két hétre elegendőt. (reggel ebéd vacsi ugyebár) hogy legalább tudjak variálni...


amit nem eszek:

hal és egyéb tengeri vacak,

máj és egyéb belsőségek (zuza, pacal és társai)

zellergumó, karalábé,gomba. fehér répát megeszem ha muszáj,

paprikától sokat büffögök

gyümölcsök: cseresznye/meggy, sárgadinnye, datolya kilőve

némelyik tejterméktől begörcsöl a hasam és wc-re kell rohanom


nem cigizek, éves szinten kb havi egyszer iszok alkoholt,

vashiányos vagyok. Igyekszem minimum 2 liter vizet inni egy nap.


mozgás: napi kb egy óra "laza" séta a buszmegállókból a melóba/haza (összesen)

napi 2*15 perc séta a kutyával, plusz egy 1-2 órás labdázás..

meló: ülő-álló sori munka súly cipeléssel.


és lehetőleg a kaja havi 30 ezerből kijöjjön


kisváros, Coop az van 3 de az egyikben "bővebb" a választék mint a másikban.... -.-"


178cm magas vagyok, 80kg, 24 éves.


várom az ötleteket...


(nah mer ugye Harcos alapján nem szabad se gabona félét se tejterméket enni, de kérdem akkor mit mert a főzeléket azt vagy rántod vagy habarod - az egyik tej a másik búza... :-?)


2013. jún. 14. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyasmit olvastam egyszer hogy 20kg-ként kell inni 1 liter vizet naponta és akkor az még nem mozgásra meg melegre volt számitva, aztán olvastam egy olyat hogy annyi nem kell és úgy tudod ezt figyelni hogy lehetőleg ne legyen sárga a pisid, de azt gondolom 2 liter kevés főleg fizikai melóra és sétára ahol izzadsz.

A séta végülis jó, ahhoz hogy meginduljon a zsírból fogyás aerob edzésektől azt minimum 50 percig kell csinálni. 30 perc nem tudom mennyire elég. A salátához öntet kell és megdobja az izét, (google tipp: "saláta öntet recept", "saláta öntet házilag"), a húst meg valamilyen páccal lehet feldobni (google tipp: "pác receptek").


A reggeli,ebéd,vacsi témában és az előre megmondom mit egyekben nem hiszek, én akkor eszek amikor éhes vagyok, tudom miből választhatok (zöldség,hús,tojás,sajt, [felvágottak]) és ezeknek a kombinációjából eszem amit éppen megkivánok vagy ami éppen van, és akkor amikor éhes vagyok.

Nyilván aki nincs otthon elég sokat annak nehezebb ezt megoldani,de ha rá lehet szoktatni a szervezet hogy mikor legyen éhes és egy idő után azt is belehet lőni hogy kb mennyit fogsz enni pl munka közben.

2013. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A főzelék sose okozott gondot, az elején rákerestem, hogy a paleósok mivel rántják, szezám és kész, nekem működik, egyes dolgoknál jobban, mint másaknál, de mindig finomat sikerül főznöm :) Gyakran főzök spenótot, sóskát (almával), mostanság a paradicsomos káposztáért vagyok oda, ezek még igen olcsók is.

Ha eszel húst, elég egyszerű, süsd össze valami zöldséggel, amihez kedved van, fűszerezd tetszés szerint és annyi. De tojásból is kismillió étel készülhet, s levesek is vannak...

Nem tudom, miért nem szorul az emberekbe egy kis kreativitás, de ott vannak a blogok is, lehet szemezgetni, én biztos nem fogok az életemből egy csomót arra áldozni, hogy egyvalakinek leírjak valamit, ami a különböző ízlés miatt nem is tuti, hogy jó lesz. Többnyire még magamnak sem találok ki dolgokat, csak ott helyben történik valami meg mit kell már megcsinálni a hűtőben vagy a kertből alapokon megy :) Az elején én se tudtam, hogy mivel tudnék jóllakni nagyjából paleósan, de most már egy hosszabb tojáshiány sem hoz zavarba (pedig az nálam kemény, húst igen ritkán eszem, a tojás nálam alap).

3 Coop az teljesen jó (a faluban 2 van, de a zöldségfelhozatal elég szánalmas, de van zöldséges, a szomszéd városban pedig több is s az is csak 8km-re a háztól :) röpke bicajos út, némi hegymenettel, ami pont kell), igazából egy rendes zöldséges és egy jó tojásforrás majdnem elég egy kiegyensúlyozott táplálkozáshoz, csak fűszert, zsiradékot kell venni másutt, de az eláll.

Havi 30 ezer szerintem sokmindenre elég :)

2013. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 poiu ***** válasza:

Először is meg kellene nézetned magad glutén intoleranciára. Ha megvan a (sajnos nagy valószínűséggel pozitív) eredmény, akkor ráérsz tovább gondolkodni.

Főzeléket amúgy lehet keményjtővel sűríteni, még jobb saját magával (egy részét turmixolod).

2013. jún. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!