Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le kell fogynom, de a szüleim...

Le kell fogynom, de a szüleim nem engedik, hogy fogyókúrázzak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A múlt héten volt felmérés az iskolában és kiderült, hogy a 167 cm magasságomhoz 104 kiló vagyok. Ez sokkolt, mert azt hittem "csak" 90.

El is határoztam, hogy le fogok fogyni legalább 20 kilót. Ehhez gondoltam kihagyom a kenyeret, krumplit, rizst és a lisztet, cukrot az étrendemből. Csakogy ma amikor anyukám pörkölt+nokedlit főzött és én nem kértem csak a pörköltet és a tésztát nem, akkor akkora pofont kaptam apukámtól, hogy majd leesett a fejem. Mondván, hogy mit képzelek magamról és egyek normálisan és megint valaki telebeszélte a fejem és igy vagyok jó, ahogy vagyok. Különben is nálunk mindenki kövéra családban, fogadjam el.

Nem tudom elfogadni. Lázadjak? Hogyan lehet igy fogyózni?

Egyébként lány vagyok és biciklivel járok suliba, ami oda-vissza 15-15 km.


2009. okt. 13. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ne is haragudj de a szüleid nagyon érdekesen állnak ehhez a témához. hacsak nem azt akarják, hogy valami betegséged legyen a túlsúly miatt. Nem tudsz esetleg a suliban a védőnővel vagy valami tanárral beszélni, hogy üljenek le a szüleiddel és magyarázzák el nekik, hogy a túlsúly az nem csak egy esztétikai probléma hanem komoly betegségekhez is vezethet. De esetleg még csinálhatod azt hogy eszel mindenből csak kevesebbet és mozogj egy kicsit többet. a szobádban is tornázhatsz reggel is és este is egy kicsit.
2009. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
reggelizz--> 10 óra előtt elfogyasztott ételek nem hízlalnak mert energia lesz belőlük, egyél ebédet de kevesebbet mint máskor és 6 óra után ne egyél semmit. az jó ötlet ha a szobádban tornázol. esetleg suli utén tekerj többet. sok sikert ;)
2009. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán veszik észre, hogy fogyózol ha normálisan csinálod, kezdetnek mondjuk edzés otthon, kis mozgás, és mindenből csak egy picivel veszel kevesebbet, így tovább tart majd de nem veszik észre
2009. okt. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik, hogy a túlsúly cukorbetegséget, szív- és érrendszeri problémákat, magas vérnyomást és még számos betegséget okozhat. Rosszat pedig ők sem akarhatnak a gyereküknek. Ha ők nem tudnak lefogyni, attól még tiszteljék a Te elhatározásodat, és ne kényszerítsenek arra, hogy Te is kövér maradj. Komolyan megérteném őket, ha "divatdiétázó" lennél és az 50 kilódból szeretnél fogyni, de a Te esetedben az egészséged a tét, és az fontosabb mint az ebédnél kárbaveszett nokedli. Tahát szerintem ez az a pont, ahol valamilyen szinten szembe kell szállnos velük és érvényesíteni kell az akaratodat. Ráadásul a leírásod alapján nem alami hülye extrém diétát akarsz csinálni, hanem még egészségeset is. Értesd meg velük, hogy talán a gyerekük egészségét mindenek elé kellene helyezniük. Drukkolok Neked!
2009. okt. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

:((

Csak azt tudom írni amit az előző hozzászólók, okosan kell csinálni, hogy ne vegyék észre.


Sok sikert! Remélem a szüleid belátják ezt a hibát!

2009. okt. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérd meg egyiküket hogy kisérjen el egy diabetikushoz. Talán öket is rábeszéli a diétára. Ha nem mozgj minél többet. Ha majd látják nálad menyit használ ök is rá kapnak.
2009. okt. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lázadás jelentse azt hogy elmégy otthonról futi vagy beiratkoizol 1 fittnesz órára. Ha majd láttják hogy hasznos, egésségeses dolgot teszel nem fognak problémázni. Ha pörkölt a menü ne légy otthon.

Hozzászoknak majd hogy felnötél.

2009. okt. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A magasságodhoz kb. 55-57 kg-nak kellene lenned. Hogyhogy nem veszik észre a szüleid, hogy ez már NEM EGÉSZSÉGES?? Nagyon jól teszed, ha a kezedbe veszed a saját egészségedet, ha már ők nem képesek törődni vele. Ha a felsorolt kajákat kihagyod, már tuti a siker.
2009. okt. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nyomás a suliorvoshoz, kérd meg hogy írjon levelet a szüleidnek, és mondd meg otthon hogy márpedig az egészséged érdekében diétát kell tartanod!
2009. nov. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!