Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek rendesen diétázni? Miért számolják még a kalóriákat

Figyelt kérdés

Egy női fórumon böngészek... Egyszerűen siralmas amit látok, számolják a kalóriákat és eszik a sok szemetet. Bemásolok egy étrendet mintának.


Reggeli: fél kakaós csiga, kávé egy kanál cukorral 1,5%-os tejjel

Uzsonna: egy fél szelet sonkás pizza

Ebéd: pár kanál túrós tészta, gyümölcsleves, egy pár falat teljes kiörülésű kenyér

Tízórai: egy fél szelet kókusztekercs

Vacsora: saláta

Összesen: 829kcal


Csak én fogom a fejem, ha ilyet látok? Mi az isten ez? A tojáson kívül hol a francba van a fehérje? Hol van ennek a csajnak az izomzata, mert, hogy nem zsírból fogy az hétszentség. Mi az, hogy folyamatosan gyors felszívódású ch-t eszik? Ennél még a 4 éves unokahúgom is többet eszik reggelire.

Egyáltalán ki számolja még a kalóriákat?


Én most eszem a jó zsíros sült kolbászt vacsira, reggel szalonnáztam, tízóraira 4 egész tojásból rántotta, ebédre fél kg csirkemájat ettem, mellé egy mázsa sült cukkinit és mindjárt szét pukkadok. És most főztem baracklekvárt is, natúran, most azt kanalazom. Néha megengedek magamnak egy kis barna rizst vagy zabpelyhet. Mások miért nem tudnak normálisan enni? Akkor nem is kéne éhezni... Azt hittem, már nem divat ez az idióta kalóriaszámlálás.


14 nap alatt a kb. 1800-2400 kalóriás étrendemmel 4,2kg-ot fogytam. 71kg-ról 66,8kg-ra és a hasamon a hosszanti izom már kirajzolódik, a mérleg is testzsír%csökkenést mutat.


Miért számoljátok a kalóriákat? Az Internet világában élünk, pár perc alatt le lehet tölteni a netről a zsírosodás tudományos hátterét ennek ellenére úgy látszik senki se olvasott utána. Mielőtt én belefogtam a diétámba, hetekig tanulmányoztam különböző cikkeket. Nyilván amihez lövésünk sincs, nem kezdünk bele... Nem szoktam én se olyan dolgokat csinálni, hogy gondolok egyet, hogy én "mától bűvészkedem" mert bemutatta valamelyik idióta reggeli műsorban egy csávó, hogy hogy kell két karikát összedugni. Miért nem követ minden tettet ésszerű gondolkodás, tanulási folyamat!? Főleg, ha a saját testünkkel szórakozunk.


2013. júl. 12. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon egyszerű,a mi családunk nem teheti meg hogy egyen cukkinit és baracklekvárt+ naponta fél kg húst..de még100grammot sem,örülök ha havonta találkozok hússal.
2013. júl. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Most kérlek tekintsünk el a pénz mellől. Mert bizonygathatnám, hogy így olcsóbban kijövök, de most ezt nem akarom kifejteni.


Hiába nincs pénz, mégis a netre rengeteg hülyeség kerül fel és ugye az ingyen van. Hány cikk született már a 90 napos diétáról, a káposztaleves diétáról, a kalóriaszámlálós diétáról. Az emberek 90% százaléka még mindig egy egyfokú egyenlőséget és két egyfokú egyenlőtlenséget lát, ami így néz ki:

Bevitt energia > napi kalóriafelhasználás = hízás

Bevitt energia < napi kalóriafelhasználás = fogyás

Bevitt energia = napi kalóriafelhasználás = súlytartás


Azt hiszik egy olyan csodálatos és bonyolult rendszer mint a testünk ilyen egyszerűen működik? NEM! Ez nem így megy.

2013. júl. 12. 19:48
 3/11 Norandi válasza:
76%
Tudod, nem mindenki olyan szerencsés, hogy szalonnától és a zsíros kolbásztól nem hízik. Van, aki alig eszik, iszik rendesen vizet, mozog, és mégsem tud fogyni. Örülj neki, hogy ilyen szerencsés alkat vagy, és ne szólj meg másokat, akik már a százezredik módszert próbálják kétségbeesésükben.
2013. júl. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerinted az hol normális evés, hogy tömöd magadba a zsírt, és gyakorlatilag azzal váltod ki a ch-t?
2013. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
2013. júl. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Tojást nem is evett...

de ott a tej, a túró, a tejföl, a pizzán a sonka (mondjuk ez vicc mennyiség).

Olyan okos akarsz lenni, de könnyen lehet, hogy te előbb múlsz ki, mert a zsírral nem tud mit kezdeni a szervezeted, mint ...


És a kalóriaszámlálás működik.

2013. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazad van! Én már x hete ugyanezt mondom az összes kalóriát számláló kérdezőnek, hogy ne a nyavalyás számokat nézze már, hanem hogy elég fehérjét és használható dolgokat vitt be!

Minőségi éhezés. De nem győzöm elégszer leírni.


Oké, abba most ne kössünk bele, hogy ki mennyi húst engedhet meg magának, ki eszik sok zsírt és ki nem. (én is ritkán eszem húst, de nagyon boldog lennék, ha minden nap hozzájuthatnék..) de én megteszek minden tőlem telhetőt, például találtam is most hónap végétől munkát. szóval nemsokára majd többet eszem :)


maradjunk a kalóriás témánál, hagyjuk a paleós nézeteket, egész nap ezen megy a vita a gyakorin("én szalonnát eszek!" "én zabkását!" :))

2013. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért tekintsünk el a pénztől?Hiisz ez alegfontosabb mozgatórugú egy átlag szegény családnak se ideje se pénze normálisan enni.Dolgoznak két műszakban és ha hazaesnek megszik a zsömlécskéjük tésztácskájuk
2013. júl. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azért az sem normális, hogy te tömöd magadba a zsíros kajákat. De a kalóriaszámlálással én is felhagytam. Én most már úgy eszem, hogy zöldségből, gyümölcsből, sovány húsból bármennyit, nem fogom grammonként számolgatni, mert ezek teljesen egészségesek. Tojásból napi 3-4 db, naponta 1x-2x valami zsírosabb hús (pl. szalonna) is jöhet, kicsi tejtermék szintén 1x-2x, meg zab, bár az most nincs itthon. Én így tökéletesen elvagyok, mert a zöldség-gyümölcs-hús abszolút eltelít, mert bármennyit ehetek belőle.


Amúgy szerintem még várj egy kicsit mások becsmérlésével, két hét eredménye még szinte semmi, majd ha minimum egy hónap eltelt, azok az eredmények valósak!

2013. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

ne haragudj, de nagyon irritáló a stilusod.

mellesleg 2 hete diétázol, szóval nehogy azt hidd, hogy mindent tudsz, mert ez az idő gyakorlatilag egyenlő a semmivel.

és azt se gondold, hogy majd ez a fogyási tendencia igy fog továbbra is menni.

nagyon az elején vagy, és ebből a 4,2 kilónak a nagy része viz, meg a beledből kiürült sz.r. már elnézést.


mellesleg én is hülyeségnek gondolom azt, ha valaki igy étkezik.

de ne gondold már azt, hogy mindenki aki számolja a kalóriákat, az vackokkal tömi magát. én is számolom, de próbálok nem vackokat enni. persze húsra nem sok jut, ezért az kétségtelen, hogy sok ch-t viszek be.

a pénztől nem lehet elvonatkoztatni.

aki előtte zabálja a csokit, chipszet, péksütit, annak lehet, hogy olcsóbb.

de az olyan családoknál, ahol nagyrészt tésztafélékkel táplálkoznak, nem lesz olcsóbb ha húst esznek, akárhogy is számolod.


másrészt, meg adj tanácsokat másoknak, de ne ilyen idióta, okoskodó stilusban.

azt pedig mindenki fogadja el, hogy nem csak a paleo meg atkins diéták lehetnek hatásosak. valakinek ez jön be, valakinek más.

legyetek nyitottabbak, mert nem csak egy igaz út létezik.

lehet, hogy ma egyesek azt mondják, hogy ezek a legjobbak, régen mást mondtak, és a jövőben is más lesz a legjobb.

azt meg mindenki döntse el maga, hogy hogy csinálja, kár itt leölni egymást virtuálisan.

2013. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!