Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik kövérek voltak és nagyobb...

Akik kövérek voltak és nagyobb súlytól megszabadultak! Mit gondoltok erről? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Személy szerint eddig 20 kg-t fogytam még 9-10 van tervben..a kérdésem az lenne, amikor megláttok egy eléggé elhízott embert mit gondoltok róla? Én nagyon nem szeretek előítéletes lenni másokkal de valahogy akaratomon kívül szánalmat kezdek érezni irántuk, hogy miért nem veszik észre magukat, főleg mikor látom, hogy zabálnak..persze nekem is időbe telt mire megszületett bennem az elhatározás hogy le TUDOK fogyni de ha látok például kétszer akkora lányokat mint én voltam anno és még olyan megvetően is tudnak nézni az emberre néha...akkor akaratlanul is a fentebb említett érzés uralkodik el rajtam. Ti mit gondoltok erről, csak én vagyok így ezzel?
2013. júl. 19. 18:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom én ismerek pár kövér nőt mégsem vettem észre,hogy megvetően néznének és szánalmat sem érzek irántuk. Ha le akarnak fogyni majd lefogynak. De egyébként bírom az ilyet 100 kilós csaj lefogy és akkor onnantól kezdve lenézi a kövéreket és szánalmasnak tartja őket.
2013. júl. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem voltam 100 kilós és nem is nézek rájuk megvetően mert amíg nem ismerek valakit addig nem ítélek róla,nem írom őt le, és valóban lehet attól még nagyon jó ember, sőt sokkal jobb mint néhány beképzelt plazacica ez tény....és mint írtam nem is DIREKT van bennem ez az érzés hanem akaratomon kívül jön, de nem tudom miért.
2013. júl. 19. 18:45
 3/18 anonim ***** válasza:

Az érzések már csak ilyenek, nem a tudatunkkal irányítjuk őket, de mégis belülről jönnek szóval tükrözik a személyiségünk.

Én például sokszor elvesztem a motivációm mások miatt olyan dolgokban amiket elvileg magamért teszek. De ez valószínűleg azt jelenti hogy tudat alatt mégiscsak a környezetemnek akartam megfelelni amiről pedig tudom hogy nem ez kéne irányítson.

Ilyenek vagyunk, nem azt akartam írni hogy rossz ember vagy, de tudatosan lehet korrigálni ha tudjuk honnan jönnek a negatív érzelmeink. :)

Próbáld meg elfogadni a kövéreket és a negatívakat is mert nekik van a legnagyobb szükségük a pozitív hozzáállásra.

Sok sikert a diétád hátralévő részéhez! Remélem ez a harc a kilókkal minőségre megy és nem mennyiségre, mert jó alakkal tényleg kiegyensúlyozottabb leszel.

2013. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mert neked sikerült. De ez nem ennyire egyértelmű dolog. Rajtam is kb. 30 kiló plusz volt, én speciel nem bírtam leadni. Aztán a háziorvos elküldött kivizsgálásra, hormonprobléma, amint kaptam gyógyszert, elkezdtek olvadni a kilók... előtte pedig bármit próbáltam, nulla eredménye volt. Pedig a végén ott tartottam, hogy már szó szerint semmit nem ettem, annyira el voltam keseredve és annyira le akartam fogyni. Szóval én pont elnézőbb lettem.
2013. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Te is kövér voltál, akkor most miért nézed le őket? Egyébként meg nem a te dolgod, hogy szánd őket, nem kell senkit szánni, ha akarnak majd lefogynak, de van, aki meg úgy érzi jól magát, ha van rajt felesleg. Én inkább azokat szánom, akik nem maguknak akarnak megfelelni.
2013. júl. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
3as és 4es köszönöm a normális válaszokat! Mivel így van, én is eléggé túlsúlyos voltam tényleg próbálok mellőzni mindenféle alaptalan előítéletet a külsőt illetően, és a kérdést tulajdonképpen ezért is tettem fel, hátha tud valaki magyarázatot adni hogy miért alakult ez bennem így ki és tanácsot mit kéne tennem ez ellen. Azt is hozzátenném, hogy nem bántó jelleggel tettem fel a kérdésem félreértés ne essék! (utolsónak üzenném ezt!) Azt pedig becsülöm aki ténylegesen eltudja magát fogadni olyannak amilyen és baromi jó kisugárzása is lesz ezáltal!
2013. júl. 19. 20:30
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem világ életemben oda kellett figyelnem magamra, mert ha már elmentem a hűtő előtt híztam két kilót.

Mielőtt terveztük a babánkat, már letettem a cigit, helyette ettem, mert hát úgy voltam vele,hogy egész életemben "diétáztam", most legalább ehetek, ami jól esik. Terhesség alatt is ezt gondoltam. Ez amúgy egy nagy hülyeség, már tudom.

Na a vége az lett,hogy másfél év alatt feljött rám (terhességgel együtt) 35-40 kg.

Kőkemény munkával leadtam! És lehet lepontozni, de amikor látok egy kövér (nem husi), egy igáz kövér embert, akkor mindig az az első gondolatom,hogy hogy a francba jó ez neki! Az,hogy izzad, hogy nem bír úgy mozogni, hogy alig talál magára ruhát stb. És igen, úgy vagyok vele,hogy ha én le tudtam adni ekkora felesleget, akkor elég sok embernek sikerülne. De nyilván sápítozni, meg bogyókat kapkodni eredménytelenül könnyebb.

Végeztem egy mini közvélemény kutatást a baráti, ismerősi körben elhízott emberekkel. A 10 emberből 1, az egy volt, aki valóban hormonális gondok miatt nem tud fogyni. A többinél azért csak kiderült a beszélgetés végére,hogy a "nem tudok" azt jelenti,hogy nehezen bírom ki,hogy ne egyek este kenyeret, hogy ne egyek minden nap tésztát, a mozgásra bár,ha nagyon akarnám lenne fél órám, de inkább nincs kedvem!

Tisztelet a kivételnek, mert van,akit tényleg nem zavar, bár ahogy látom, inkább a férfiak körében!

2013. júl. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Gratulálok az elért eredményedhez! :) És maximálisan egyetértek Veled, amióta tudtam változtatni a saját életemen a fogyásommal én is így vélekedek ahogy Te leírtad! (Azt hozzátenném, hogy én is nagyon nagyon hízékony vagyok, ez tényleg genetika, viszont lehet ellensúlyozni mozgással és helyes táplálkozással!)
2013. júl. 20. 08:15
 9/18 anonim ***** válasza:

Én 1,5 év alatt kb. 15 kilótól szabadultam meg, szép vékony lettem, előtte baromi hájas voltam.


Ugyanúgy érzek a dagadtak iránt, ahogy Te. 99%-ban igaz, hogy aki dagadt, az zabál és emellé lusta, mint a dög. Meglátom, hogy ott gurul előttem egy kövér ember az utcán egy falatnyi rövidnadrágban és legszívesebben seg.gbe rúgnám! Nekem ne mondja senki, hogy dagadtnak lenni jó, mert nem az, nekem is borzalmas érzés volt, ki is készítette a testemet. Ha én le tudtam fogyni, más is le tud.


De ez még semmi, ma is mentek hárman előttem, az egyiknek konkrétan nem látszott a bokája, olyan hájas volt. Hova mentek be, na hova? A mekibe.

2013. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Neked is gratulálok a fogyásodhoz! :) Akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül a helyzetemmel, amit gondolok erről az egészről. Igazából egyszer kéne 'bekattanni' az agyuknak és elkezdeni ezt az egészet. Nem kell sanyargatnia magát az embernek, hogy fogyjon, sőt nagyon jókat lehet enni csak nem mindegy mit mennyit meg mikor. Ha már egy kis sikerélményük lenne onnan sokkal könnyebb az egész. Persze van benne munka. De a legtöbbjük az esélyt sem adja meg magának a változtatásra, ez a baj.
2013. aug. 4. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!