Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kalóriaszámolással lehet...

A kalóriaszámolással lehet egészségesen fogyni? Mozgás és minden ami kell.

Figyelt kérdés
172 cm magas vagyok és 75 kg.Szeretnék náhány kilot leadni de sokat dolgozok és csak heti két óra aeobikra van időm.Most valami könnyű diétát keresek, amit a munkahelyen is be tudok tartani.Amióta irodában dolgozok azóta szedtem fel pár kilót.
2009. okt. 21. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Igen, lehet. június vége óta 12 kilót fogytam és nem éhezek. 1200-1400 kcal között eeszek, ha elértem a súlyomat 2000 kcalt fogok enni.

két naponta tornázok vagy szobabiciklizek.

2009. okt. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb fogyókúrás módszer a kalóriaszámolás. Igaz az, hogy különböző ételeket másképp emészt a szervezet, de ez a differencia nem olyan eget rengető. Teljesen mindegy, hogy mit eszel, a lényeg a kalóriaszám.

1000-1500 között tartsd, amíg fogyni akarsz és mindenképp aktívan mozogj minimum kétnaponta fél órát.

A különböző fogyókúrás módszerek csűrik-csavarják a dolgot és rászoktatják a szervezetet valamilyen groteszk, nemnormális étrendre, ami nagyon rosszat tesz, de ha utána számolsz mindegyik végős soron arról szól, hogy a kalóriamennyiséget lejjeb kell vinni a mozgást pedig feljebb. Amíg vannak olyanok, akik megvesznek egy könyvet csak azért, mert abban ugyan ez le van írva, csak esetleg megcsavarja a szerző azzal, hogy "holdtölte előtt egy hétig csak fejjel lefelé együnk barna ételeket" és elnevezi "vérfarkas diéta"nak addig biznisz diétákat kitalálni, de a fogyás kulcsa akkor is ez.

Olyan szempontból érdemes odafigyelni az "egészséges" étkezésre, hogy 1000 kalóriányi zöldséggel sokkal jobban lakhatsz, mint 1000 kalóriányi képviselőfánkkal, illetve a csökkentett tápanyagbevitel miatt vitaimnhiány is felléphet. Ez utóbbira javaslok egy vitamintabletta szedést. Fogyókúrázni amúgy is egészségtelen 3-4 hónapnál tovább annyi vitamint pedig kibír az ember pénztárcája, többet spórol a kaján.

2009. okt. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a legnormálisabb diéta, sokkal egészségesebb, mint az idétlen káposzta meg ehhez hasonló diéták. Én napi 900-1500 kalóriát ettem (csak azt szabtam meg magamnak, hogy 1500-nál kevesebb legyen, de könnyebb volt betartani, mint gondoltam) Van 1 program, ami nekem nagyon sokat segített, Fitness assistant a neve, ingyen le tudod tölteni. MIndent bele lehet írni, mit ettél, mit sportoltál, mennyi ebben a zsír, szénhidrát, fehérje. Azt is beállíthatod, mennyit szeretnél fogyni, és ha keveset sportolsz, kiírja, hogy ma még hány kcal-t kell elégetned. Szerintem tényleg nagyon hasznos, csak ajánlani tudom. Én ezzel a programmal heti kb heti 2kg-ot vesztettem, és 2 hétig csináltam, aztán megint 2 hétig, és igaz, hogy 1-2 kg visszajött, de nem is csoda, mert már eszem tortát is :D De nemsokára elkezdem megint ;)
2009. okt. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 26. 10:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez a legkönnyebb diéta, és ráadásul egészséges + nem az izmokat építi le hanem ha jól mozogsz mellette, akkor csak a zsírt.


VISZONT: hülyeség azt mondani, hogy egyél 1000-1500 kcal-t egy nap. Ki kell számolnod ezen az oldalon: [link] hogy mennyit kell enned neked pontosan ahhoz, hogy heti 1kg-ot fogyj. Ennél többet nem szabad leadni hetente! Ez fontos.


nézd meg a blogomat, itt leírom, hogy én hogyan csinálom az egészet és milyen eredménnyel. Nem egy bonyolult diéta, nem kell megijedni tőle.

[link]

2012. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!