Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Letettem a cigit, de meghíztam...

Letettem a cigit, de meghíztam. Ha visszaáll az anyagcserém a normálra, akkor van esélyem leadni a plusz kilókat?

Figyelt kérdés
3 hónapja letettem a cigit, kb. 8-10 kilo jött fel. Totál el vagyok keseredve,sosem volt túlsúlyom, nem tudok mit kezdeni ezzel. Belebetegedtem, nem merek a tükörbe nézni. A ruháim nem jönnek rám, undorodom magamtól. Nem ettem többet, mint eddig, nem nassolok. De puffadok, székrekedésem van, ami eddig volt, hogy napi 2szer wc, az már heti kettő. Diéta, mozgás nem segít. Egyszerűen mintha minden egyes morzsához ragaszkodna a testem, és csak hízik és hízik. Visszaállhat az anyagcserém, az emésztésem, az életem?
2013. aug. 6. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz diéta alatt? Illetve mozgás alatt?
2013. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Édesség semmi, napi 3-4szer eszem keveset, rengeteget iszok, vizet. Napi 4 km erőltetett gyaloglás.
2013. aug. 6. 11:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor:

napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje

napi 1-2g*tersttömegkg CH

és minimális telítetlen zsír.

Ezek alapján kell összeállítani az étrendet. A mozgás legyen heti 3-4 aerob (jelen esetben neked például lassú kocogás) + heti 3-4 súlyzós edzés. Ha kell étrend minta vagy edzésterv, akkor, mint ahogy egy előbbi kérdésre is írtam, írj privátot.

2013. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

"De puffadok, székrekedésem van, ami eddig volt, hogy napi 2szer wc, az már heti kettő."


Itt is, pedig egy gramm zsír nincs rajtam, ülőmunkával, heti 1-2 sporttal. Szóval nem itt kell keresgélned a probléma megoldását.

2013. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nem ertem a leirtakat.

A dohanyzasrol valo leszokas azert okozhat sulygyarapodast, mert a nikotinhiany olyasmi erzest okoz, mint az ehseg, ezert amig a nikotinhiany meg nem szunik, addig ezt az erzest egyesek evessel probaljak elnyomni. A masik ok az lehet, hogy nem tudnak az emberek mit kezdeni azzal, hogy nincs a kezukben folyton cigaretta, ezert valami massal babralnak: pl. ragcsakkal.


Mind a ketto esetben a tul sok eves okozza a sulygyarapodast, es nem maga a dohanyzasrol valo leszokas (ami egyebkent dicseretes teny, gratulalok hozza). A kerdezo eseteben vagy az van, hogy megis csak falatozgatott, csak nem vette eszre, vagy pedig semmi koze nincs a sulygyarapodasnak a leszokashoz, lehet, hogy valami betegseg okozza (ez esetben tessek elmenni orvoshoz kivizsgalasra).


Olyan nincs, hogy a dieta es a mozgas nem segit. Ha 3 honapja tetted le a cigarettat, es azota felszedtel 8-10 kilot, akkor meg nem nagyon lehetett idod arra, hogy ezt leadd, igy nem lehet allitani, hogy a dieta es a mozgas nem segit. De igenis segit, csak nem 2-3 het alatt, hanem 2-3 honap alatt.


Az anyagcseredben semmi valtozas nem tortent a dohanyzas elhagyasa ota, igy ne varj csodat az idotol. A plusz 8-10 kilo miatt kicsivel gyorsabb lett az anyagcseret, tobb energiara van szuksege a testednek onmaga fenntartasahoz. A nikotinrol 2 het alatt le lehet szokni, igy ami utana jon, az mar a sajat felelosseged, neked is kell tenni azert, hogy jobb legyen.


(En 10 ev utan szoktam le a dohanyzasrol kb. 3 eve, igy tapasztalatbol tudok tanacsot adni.(

2013. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Minden ember más. Szerintem nem hiába írják, hogy megváltozik az anyagcsere...
2013. aug. 8. 12:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Az anyagcsere a korral lassul, es aktivitassal (sport) es hizassal gyorsul. Mas dolgok nem tudjak ezt befolyasolni, foleg nem a dohanyzas abbahagyasa.
2013. aug. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szintiszoli123 ***** válasza:
Nem tudom, tudományosan mennyire megalapozott , amit most írok. Úgy tudom, a dohányzásnak van egy fajta érszűkítő hatása. A szűkebb erekből a sejtek kevesebb tápanyagot tudnak felvenni, ezért az ember kevésbé hízik. Amikor ez megszűnik, a sejtek energiaellátottsága javul, kvázi megindul(hat) valami hízás. Ebbe az elméletbe viszont nem passzol bele a ritka széklet.
2013. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A nikotin izgatja a beleket, és emiatt lehetett sűrűn wc-re járni. Igazából nem tudom, de nem csak én, hanem a párom is meghízott. El fogok menni orvoshoz, hogy megtudjam, miért híztunk meg, miután letettük a cigit..
2013. szept. 5. 06:24
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem egy átlagos szál cigi -10kcal, ennyit használ el a szervezet arra hogy a méreganyagokat próbálja kiüríteni, szóval ha szívtál napi egy dobozzal, most meg nem, és ugyanannyit eszel akkor az +190kcal/nap. A leszokás után egyébként az ízlelőbimbók is hmm hogy mondjam, helyrejönnek, így aztán intenzívebbnek is érezni az ízeket, tehát javul az étvágy. A nikotin pedig valóban hat a bélműködésre is, ennek a rekompenzációja a szervezet részéről - tehát hogy abbahagytad elvben nem tarthat 2-3 hónapnál tovább... egyél sok rostos ételt, meg narancsot pl. Ja, és gratulálok a leszokáshoz!
2013. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!