Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kivagyok már attól, amit a...

Kivagyok már attól, amit a lányom az étellel csinál. Szerintetek érdemes lenne bevinnem a kórházba?

Figyelt kérdés

17 éves, lassan felnőtt lányom annyit eszik, mint egy baba, és olyat, mint egy baba! Nem hajlandó szilárd táplálékot fogyasztani, bébiételt, tápszert, tejpépet eszik, illetve tejet, joghurtot, pudingot, néha levest és főzeléket lehet ráerőltetni.

2 éve kezdődött, mikor az öccse megszületett, mikor észrevettem, azonnal elvittem pszichológushoz, aki azt mondta, hogy ez a kistesó érkezésének tudható be, ahogy növekedni fog az öcsi, elmúlik. Nem múlt el. Viszont a lányom már olyan vékony, mint egy piszkafa, félek, hogy egyszer csak "elfogy".

Próbáltuk szép szóval, keményebben, férjemmel együtt, külön-külön, mindent bevetettünk, de ha elé rakok egy normális adag ételt (mondjuk egy szelet rántott sajtot salival, amit régen imádott), és kérem, hogy egye meg, elkezd sírni, hogy fel fog tőle puffadni a hasa, fájni fog tőle, ő azt nem bírja ki, stb.

Ha családi összejövetel, ünnep, szülinap, étterembemenés van, már előre félek, hogy fog-e tudni enni ott valamit, mit csinálunk, ha nem, hogy mondjuk meg a nagyinak, hogy a gyerek csak babakaját eszik, nem fog enni a finom friss almás pitéből, sorolhatnám.

Őszintén, én ezt így nem vagyok képes csinálni, a 170 centijéhez szerintem nincs meg 50 kiló, kiállnak a csontjai, mint egy holokauszt túlélőnek. Úgy érzem, hogy nem sok választásom maradt a kórházon kívül, a párom már eddig is nagyon e mellett volt.

Ti mit gondoltok, érdemes lenne megpróbálni? Ha igen, milyen osztályra kell ilyenkor felvételt kérni, hol foglalkoznak ilyen problémákkal?


Előre is köszönöm a válaszokat.


Egy elkeseredett anyuka


2013. aug. 16. 13:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igen, mindenkeppen vidd orvoshoz, az anorexia jeleit mutatja. A pszichiatriai osztalyra vidd be, hiszen ez pszichikai betegseg.
2013. aug. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A kategória nem biztos, hogy stimmel, csak a férjemtől megszoktam, hogy mindig úgy hívja ezt az egészet, hogy "hülye fogyókúra", és ösztönösen ide írtam ki, bocsánat érte :)
2013. aug. 16. 13:52
 3/20 anonim ***** válasza:
33%
Ha kiderülne, hogy csak az anorexia miatt hisztizik (nincs szervi baja), akkor keményen lépjetek fel a későbbiekben. Verjétek az asztalt, hogy tessék valami normálisat enni, mert nem egy csontvázzal akartok együtt élni.
2013. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Persze ne a bundás kenyeret akarjátok belé erőszakolni, hanem mondjuk salátás csirkét :)
2013. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

ez durva.


[link]


olvasd el lécci. meg kórház, pszichiátria, családterápia, minél hamarabb, nem játék az ilyesmi.


sok sikert, legyen jobban a lányzó :)

2013. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. A helyzet az, hogy kicsit bűntudatom van őt "másra bízni", olyan mintha feladtam volna, és ez valahogy az én anyai büszkeségemet is bántja (akinél van gyerek, biztos érzett már hasonlót), de tudom, hogy az ő érdekeit kell néznem. Jobban meg csak külső segítséggel lesz, mert itthon - eddig - nem sikerült megoldanunk.
2013. aug. 16. 14:02
 7/20 A kérdező kommentje:
Haha, bundás kenyér? Egy rántottával is kiegyezek, csak ne legyen rajta a HIPP márka :)
2013. aug. 16. 14:04
 8/20 anonim ***** válasza:

a legrosszabb amit tehetsz ha erőlteted, meg vered az asztalt hogy egyen.

Első lépésként a családorvoshoz menj el és kérj beutalót tőle. Ha van pénzetek rá, még ma keress fel egy étkezési zavarokkal foglalkozó pszichológust. Ha TB alapon akarsz továbbmenni, kb fél év, mire eljuttok orvoshoz.

A legnagyobb hülyeség amit tehetsz, hogy magadat vádolod ezért. Fejezd be és vidd orvoshoz, mert nagyon nagy a baj!

2013. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

3-as!

Ez egy komoly betegség, nem hiszti. Az illető segítségre és leginkább megértésre szorul, nem pedig szídásra, parancsolgatásra és veszekedésre...

2013. aug. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%

Kórházban nem sokat foglalkoznak azzal, hogy segítsenek embereken. Protokollok vannak: műtétek, gyógyszerek. Vajon mit kell felvágni a lányon, hogy.. Ugyan már.


Kedves Kérdező, leírtál egy kulcs mondatot:

"..és kérem, hogy egye meg, elkezd sírni, hogy fel fog tőle puffadni a hasa, fájni fog tőle, ő azt nem bírja ki, stb."


Azt számításba vettétek, hogy az ember rohadt nehezen emészti meg a tejtermékeket, a gabona glutén nagyon kellemetlen panaszokat tud okozni, HOGY HÚS ÉS ZÖLDSÉGEVŐK VAGYTOK, minden más étel (nem, mert gyümölcs, olajos mag, gomba azért belefér!) kisebb vagy nagyobb betegségeket okoz a hasfájástól egészen a cukorbetegségig, elhízásig, alzheimmer kórig vagy a rákig?


Tehát tessék megadni a gyereknek a zöldséget és a húst (tojást, halat..) tejes meg lisztes vackok nélkül. Ez egy jó lehetőség, olyat kapna a gyerek amit nem tudna sosem meghálálni, de ugye nem is kell ezt elvárni.. nem lenne beteg a jövőben, nem hízna el, rendbe jöhetnének a most meglévő problémái..


Viszont lehet egy pszichológus szakember segítségére szükség lenne, hogy újra bízni tudjon az ételben. Esetleg ezt az írást is el lehet olvastatni vele.


Befejezésül: normális ételt kell tartani otthon. Az evés nem lelki kérdés, enni kell. Éhes lesz, enni fog. De jó lenne, ha igazi étel hozzáférhető lenne körülötte. A gabonába forgatott tej (rántott sajt néven) egyáltalán nem egy levadászott állat húsa, és egyáltalán nem zöldség vagy gyümölcs. És igazából ez bizony baj. Innentől a gyomorpanaszok, szervi problémák, puffadás ésatöbbi csak természetes reakciók, bárki lehet érzékenyebb.. aki meg nem érzékeny, az csak akkor kapcsol amikor már elhízott és mondjuk kialakult komoly betegsége van. Én erre a megoldásra tippelek, nem tudom mások milyen ötleteket írtak..

2013. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!