Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem értek egy pár dolgot....

Nem értek egy pár dolgot. Megmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

1, az aerob edzés, vagyis 50 perc monoton, nem megerőltető mozgás.

Sokan azt állítják, hogy ezzel lehet fogyni, máshol az intervallum edzésekről olvasok. Megint máshol azt írják, hogy folyamatosan fenn kell tartani a pulzus számot 130-140 között, mert akkor kerül a szervezet zsírégető módba.

Ezek annyira ellentmondanak egymásnak.

2, 70-30%.(Máshol 80-20%) A fogyás sikere 70%-ban az étrenden és 30%-ban a mozgáson múlik, ezt értem, de akkor miért ennyire fontos, hogy aerob vagy kardió mozgás legyen. Akkor nem mindegy, hogy mit sportolunk?

3, Ne együnk gyümölcsöt fogyókúra alatt.

Mindenki azt mondja, hogy ne fogyókúrázzunk, mert mi is a fogyókúra? A nevében benne van, csak egy kúra, ami meg von tőlünk bizonyos ételeket. De az ideje véges, amikor elértünk a célunk, vissza térünk a régi étrendünkhöz.

Azt mondják, inkább életmódot váltsunk, olyan életmódot alakítsunk ki magunknak, amit tudunk tartani. Nekem szükségem van napi 1-2 gyümölcsre, akkor miért is ne fogyasszak?

4, Nincs egyszerre zsírégetés és izom építés.

Akkor miért szerepel oly sok kérdés válaszában, hogy "fogytál, csak az izom nehezebb mint a zsír, ezért mutat többet a mérleg". Ez az amit már tényleg nem értek és nekem is ezzel van problémám.


20-as éveim végén járó nő vagyok, aug 16-tól kezdtem el életmódot váltani, abban a reményben, hogy 5 kg ZSÍRtól megszabadulok. 57,6 kg-mal kezdtem. Ma reggel mértem először magam kíváncsiságból. 58 kg vagyok. Miért?

Szálkásító diétát tartok. Minden nap megeszek minimum 90 gramm fehérjét, de igyekszem minél többet.

A gyümölcsökkel együtt is csak 70-80 gramm cht eszek egy nap. Minden szemetet kerülök. Igyekszem a lehető legjobban csinálni, minden nap sportolok.

Miért nem fogyok.


2013. aug. 27. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

" Miért nem fogyok. "


-mert még mindig sokat eszel,azért híztál fél kilót,

(ezen kiszoktak akadni,hogy márpedig én nem eszek sokat !)

2013. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Okos kérdések, én is várom Veled a választ, mert szerintem minden gondolkodó ember agyán átfutnak ezek a kérdések előbb utóbb. :)

Én is elköteleztem magam az aerob edzés mellett, több, mint egy hónapja, amikor életmódot váltottam, és pont úgy, ahogy írod, hogy tartható legyen, nem pedig fogyókúra, néha belefér 1-2 fincsi (klasszikus fogyókúrában "nem megengedett") falat. De időről időre kételyt érzek egyrészt afölött hogy jó-e a mozgásforma, mert ugyan kb 4 kg lement (nekem kb 20 kg leadni való feleslegem van), de most mintha megtorpant volna a dolog, és tudom, hogy korábban is ez szegte kedvemet, hogy 4 kg után nem mutatott kevesebbet a mérleg, előre féltem is tőle. Most akkor mi van, izmosodom, vagy az étkezéssel van valami gond?

2013. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Villácska válasza:
Csak arra fogok válaszolni amire értelmes magyarázatot tudok adni. Azért nem fogysz, mert a kardió jellegű mozgások is valamilyen szinten izmosítanak. Mármint egy olyan embert aki nem erősített még azt izmosítani fogják, egy ideig. Nyugodj meg, nem az a célod gondolom a fogyókúrával hogy minél könnyebb legyél hanem hogy jó formád legyen. A kardió jellegű mozgásnak azért kell nem megterhelőnek lennie hogy tudd 40-50 percig a vérnyomásodat 130-140 között tartani(nem is mondanak ellent annyira nem?). Ez így a leghatásosabb zsírégetés céljából. A második kérdésedre az a válasz hogy az étkezés és a mozgás kombó a legfontosabb, kiegészítik egymást. Hogyha nem diétáznál de mozognál nem lenne annyira normális ütemű a fogyás (heti 0,5 kiló a normális), hogyha csak diétázol és nem mozogsz akkor sem lesz olyan az eredmény amilyet te igazán szeretnél.
2013. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Villácska válasza:
és azért kell kardió jellegű mozgást végezni mert az képes arra hogy a pulzusodat 130-140 között tartsa 40-50 percen keresztül. Előző vagyok
2013. aug. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Centiket mérj, ne súlyt. Akkor látod meg igazán a különbséget. (De akár a cuccaidon is érezheted)
2013. aug. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megprobalok a legjobb tudasom szerint valaszolni.


1. Elvileg a "zsiregeto zonaban", 120-140 pulzus kornyeken hasznal fel a szervezet aranyaiban legtob zsirt az edzes soran, es nem is tul megerolteto, ezert szoktak ajanlani nagyobb tulsullyal rendelkezoknek, kezdoknek. (Egy jo cikk errol a temarol: [link] Ugyanakkor, miutan ez alacsonyabb intenzitasu ezdes, egy magasabb intenzitasu edzessel, nagyobb pulzusszammal tobb kaloriat hasznal fel a szervezet, tehat abszolut ertekben nagyobb kaloriadeficitet eredmenyez, mely megfelelo taplalkozas mellett ugyanugy zsirbol is kerul majd potlasra.


2. De igen, alapvetoen mindegy, mit sportolunk, mindenki csinalja azt, amit szeret, kepes ra, stb. Ugyanakkor teny, hogy a nagyobb energiat igenylo sportok jobban segitenek a fogyasban. (Nagyobb kaloriadeficit).


3. Aki szenhidratszegeny dietat tart, az valoban csokkentse le a gyumolcs bevitelt (illetve az azokbol nyert cukrok bevitelet). Aki mas dietat folytat, egeszsegesen taplalkozik, annak nem kell lemondania a gyumolcsokrol, a bennuk levo rostok sokat segitenek az emesztesben es sok vitamint tartalmaznak. En is imadom a gyumolcsoket, eszem is napi szinten, megis fogyok.


4. Sokszor fogalmuk sincs az embereknek, hogy mi folyik a sajat testukben, idegenek az interneten honnan tudnak? Talalgatnak, tippelnek, de kozben senkinek semmi fogalma nincs az igazsagrol. Ezek a talalgatasok max. egymas nyugtatasara valok.


Esetedben az eletmodvaltas nem reg tortent, nagy valoszinuseggel ez is az oka annak, hogy meg nem vettel eszre valtozast. Ez hosszu tavu tortenet, aki lefogy 10 kilot par het alatt, az valoszinuleg nem tudja megtartani, es az nem csak zsirbol tortenik. Miutan te nem fogyokurazol, hanem eletmodot valtottal, valoszinuleg a napi kaloriabeviteled sokat nem csokkent, ezert nem drasztikus a valtozas. Ami jo. Csinald ezt tovabb, es ne add fel.

2013. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat.

A haszontalannak pedig üzenem, hogy nem eszem sokat.

Nem fogom feladni.

2013. aug. 27. 10:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1.)

[link]


[link]


2.)

A zsirraktárakból kell energiát nyerned,hogy eltűnjenek. Elhasználd őket.Nem mindegy,hogy mit sportolsz,mert pl ha súlyzózól,akkor a glikogénraktárakat használod energiaforrásnak.


3.)

Az van,hogy a gyümölcs cukrot(fruktózt) tartalmaz. Ha fogyni akarsz,akkor pedig nem kell cukrot enni.

Nyilván nem gond,ha reggel amikor még üresek a májad raktárai megeszel egy almát,de nem szabad túlzásba vinni,mert a máj nem tud túl sok fruktózt raktározni és ha túlzabálod a májad raktárait akkor megy zsirba a gyümülcs. Arra kell figyelned a gyümölcsnél,hogy mikor és mennyit eszel.

[link]


[link]


4.)

Nincs,mivel különböző étrendet követel.

Ilyen állitás sok kérdésben szerepel? A kezdeti izomnövekedés nem hiszem,hogy ilyen súlyos lenne.

[link]



Amit elrontasz az a makrotápanyagok mennyisége.

Olvass:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..


"minden nap sportolok"

Minden egyes nap? A pihenőnap létfontosságú.

Na és mitis? Azt is leirhatnád. Nem mindegy.

2013. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!