Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiás vagyok, de meg...

Anorexiás vagyok, de meg akarok változni mert ez így nem mehet tovább! Hús+zöldséggel mehet? 25/L,173 cm/ jelenleg 44.2 kg,55 kg-ig meg sem állnék!

Figyelt kérdés

25 éves lettem tegnap, egyedül élek, egyetemre járok (másoddiploma alapszakon) és elhatároztam hogy változtatok az életemen, különben meghalok. A evészavarom 12 éves korom óta tart, sokáig voltam kövér bulimiás, ekkor nem fogytam, mert sokkal többet ettem mint amennyit kihánytam, és a napot egy olyan zabálással zártam amit nem tudtam kiadni magamból, mert már itthon voltak anyám és a tesóm, egy két szobás panelban feltűnt volna nekik. 18 voltam mikor külön tudtam költözni örökség miatt, azóta kijött rajtam az anorexia, 86 kilóról 43-ra fogytam elég hirtelen, azóta ingadozik a súlyom, időszakosan van hogy 70-re is felmegy, 2 hónap alatt megint 45. Borzasztó ez az egész, számtalanszor próbáltam egészségesen élni, de mindig befuccsolt mert nem éreztem az iszonyatos kontrollt, ezért nem éreztem elég hatásosnak. Tegnap azonban egyedül ünnepeltem a születésnapomat, és rá kellett jönnöm, hogy tönkretettem a saját életemet. Nincsen pasim, nincsenek barátaim, mégis ki akarna olyan emberrel bulizni aki egy müzliszeletet (2-kor) és egy joghurtot (6-kor) eszik minden nap, és semmi mást? Aki sírva fakad ha el kell menni a valahova nehogy kötelező kajálás legyen? Aki az étteremben előre bekészít egy zacskót a táskájába és mikor a többiek desszertet rendelnek titokban mindent beletöm? Szánalmas vagyok, ekörül forog az életem, ez már nem normális.

Édesanyám semmit sem tud, feltűnt neki ugyan hogy mennyire ingadozik a súlyom, de mindig azt hazudom jól vagyok. A férje (nem az apám) tartósan beteg ahogy az öcsém is, így nem akarom ezt a terhet is a vállára tenni, de nagyon egyedül vagyok így...

Nem akarok pszichológushoz menni, mert utálom az idegeneket, nem szeretek velük ilyesmiről főleg beszélni, és magamtól is nagyon komoly elhatározásra jutottam. MEG AKAROK GYÓGYULNI! (Egyszer amúgy már elmentem magamtól, a suliban az angoltanártól kértem segítséget aki szerzett nekem beutalót, de a doki tanácsa annyi volt, hogy zabáljak össze mindenféle hurkakolbászt éjszaka, és ha majd feljött +5 kiló akkor menjek vissza. Első este rosszul lettem, és persze többé nem mentem vissza.)

Tudnátok nekem segíteni, ha szépen megkérlek benneteket? Elsősorban olyanoktól várok tanácsot akik hús+zöldségevő életmódot folytatnak, mert ez a szemlélet nagyon tetszik és én is megpróbálnám! :) Mikkel kezdjek? Gondolom a csirkemell az alap, zöldségből mi lenne kímélő? És akkor reggeli+ebéd+vacsi is valamilyen natúr hús salival? Esetleg honlap ahonnan kereshetek recepteket? Azért gondoltam amúgy a sok húsra, mert az izmaim nagyon le vannak épülve, és szükségük lenne a sok fehérjére, meg ez az életmód sokáig (akár életem végéig) tartható lenne, mégis van benne kontroll, hogy nincs édesség, tészta, tejtermék, stb.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket előre is!

25/L, 173 cm/ jelenleg 44.2 kg

Kérem szépen azokat akik negatív kommentet akarnak írni, hogy ne tegyék, inkább nézzenek félre, mert gyógyulni szeretnék nem az eddigi hibáim miatt ostorozást kapni, és nagyon könnyű lerombolni a lelkesedésem és elvenni a kedvem az egésztől akár egyetlen szóval. Nektek is köszönöm, hogy tekintettel vagytok rám!


2013. szept. 5. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexia pszichiátriai zavar, amit orvos kezel. Nem pszichológus elsősorban, hanem pszichiáter, belgyógyász, dietetikus..stb és kieg. terápiaként foglalkozhat veled pszichológus is. Ez nem egy rossz szokás sajnos, amin önerőből változtatni lehet, hiába az elhatározás, mert kőkemény betegségről van szó, az egyik legalattomosabb fajtából. Fordulj orvoshoz, ezt nem véletlenül kezelik kórházban.
2013. szept. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, hogy kérj segítséget. A gyógyulás felé az első lépés az lenne, hogy beismered, hogy nem tudod ezt a problémát egyedül megoldani. Beszélj a szüleiddel is, nem hiszem, hogy teherként tekintenének erre, szükséged van valakire, aki támogat, anélkül nem fog menni. Rosszul látod a helyzetet, nem az étkezési zavarod okozta a társas kapcsolataid, viszonyaid problémáit, hanem fordítva, a rosszul értelmezett társas kapcsolatokból fakadó önképzavar okozta az étkezési zavaraidat.

Nem az étkezési zavarodat kell megszűntetni, hanem az azt okozó lélektani problémát kell megoldani. Az meg nem oldódik meg attól, hogy felszedsz 10 kilót.

Ne félj szakemberhez fordulni, ezt senki nem tudná egyedül megoldani.

2013. szept. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Be kell látnom, igazatok van. Először kell a szakember, aztán lehet a menün gondolkozni. Csak én ilyen vagyok, világéletemben a kaja körül forogtak a gondolataim látjátok, már most azt tervezgettem mit fogok enni majd, ha, egyszer... És ezeket a dolgokat mindig csak utólag veszem észre.

Tudnátok nekem mondani tanácsot merre induljak el? Háziorvos aki ad beutalót? Vagy eleve menjek egy anorexiásokkal foglalkozó intézménybe? Van ilyen Magyarországon?

2013. szept. 5. 20:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb az lenne, ha felkeresnél egy pszichiátert magánrendelésen (bár csak ha megengedheted anyagilag, 20-30 ezret is elkérnek egy alkalomért). Ő majd elmondja, hogyan tovább, szükséged van e gyógyszeres kórházi kezelésre, vagy csak pszichoterápiára, satöbbi.

Ha rosszul állsz anyagilag, akkor háziorvostól kérj beutalót.

2013. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En egy dolgot tdok mondani... en is anorexiaval kuzdottem es habar elkezdtem enni mivel egeszsegesen ettem egy dekat nem hiztam.... volt hogy naponta 3000 kcalt bevittem de csak husbol zoldsegbol meg magvakbol es fel evig semmi... akkor elkezdtem kinomban kekszeket enni 2 honap alatt 10 kilo...:)
2013. szept. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én 166cm és 35kg voltam, egyedül sikerült kilábalnom.

Tökéletes sosem leszek, de 55kg vagyok mára egészséges táplálkozás mellett.

2013. szept. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
egeszseges taplalkozas es zoldseg+hus ketto kulon dolog... amit elkezdesz szenhidratot enni pl rizst zabot tk kenyeret vissza fog jonni az a 10 kilo
2013. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!