Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a fenét csináljak? Ötletek?

Mi a fenét csináljak? Ötletek?

Figyelt kérdés

Nagyjából fél éve kezdődött az egész. Amikor 1 éve tartó egészséges etrendem mellett még mindig több felesleg volt rajtam mint amit el akartam érni...teljesen megharagudtam a szervezetemre, ezt észre se vettem, elkezdtem étkezés helyett vedelni a diétás kólát, egyik nap koplaltam, másnap pótoltam a fehérjét. Aztán szép lassan elkezdtek falásrohamok gyötörni, azon kaptam magam hogy egy-egy ilyen roham alatt hihetetlen mennyiségű ételt tudtam elfogyasztani, utána mozogni nem tudtam...ennyi kínszenvedés után már nem bírom megállni, hogy keveset egyek napi 5x..elkezdtem hánytatni magam, és most jöttem rá hogy nagyon komoly szarban leszek ha most nem lépek. Éjjel-nappal a kaján jár az eszem, álmodni is azzal szoktam és úgy érzem beleőrülök az egészbe..mit csináljak hogy ne legyen ekkora étvágyam? Ugyerzem hogy ezt még egyedül is helyre tudom hozni, de ha tovább várok akkor nem.. Utálom magam, elegem van belőle hogy csak a kaján jár az eszem és azon hogy hogy nézek ki... Olvasgattam kicsit és aztmondják a lúgosítás segít az étvágycsökkentésben.. Ötletek kellenének ezzel kapcsolatban.


17/L


2013. szept. 8. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2013. szept. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fejedben van a gond ha nem sértelek meg ezzel. Az alakformálás tipikusan az egyik olyan terület ahol nem lehet célba érni. Sosem elég jó. Komoly jellemfejlődésen kell ahhoz keresztülmenni hogy rájöjj hogy az számít mit teszel érte, és ezzel elégedett legyél. Én itt gyakorin lehet hiába vágok hozzád valami klisét hogy pl "nem a cél számít hanem a megtett út" , magadnak kell erre rájönnöd. Meg hogy "ne másokkal versenyezz hanem saját magaddal" (mert mindig van aki jobb nálunk úgyhogy ez csak önpusztítás lenne). Össze kell szedned magad, legyőznöd ezt az önmarcangolós pszichés zavart és erőt meríteni a győzelemből. Egyszerűen nincs okod utálni magad, sőt nekem hülyén hangzik még ezt így leírni is, teljesen természetes hogy nem ugrunk át minden akadályt elsőre, sőt vannak hullámvölgyeink. Egészséges lelkületű ember még sem utálja magát emiatt - de rengeteg tini keresztülmegy ezen.

Ha képben vagy az egészséges táplálkozással az rengeteget segít - tudhatod hogy nem egy étkezéstől sőt nem is egy naptól hízik az ember. Tehát nincs okod azon görcsölni hogy legutóbb mennyit sikerült enni: egyél amennyi jólesik , vagy amennyit sikerül, csak semmiképp ne hányd ki. Ha keményen sportolsz az önmagában egy felemelő érzés edzések után, de a lényeg hogy a tápanyag igényed is megnő - ez utóbbi nem segít közvetlenül a lelki állapotodon de mégis jó irányba visz. Szerintem próbálj meg összeütni valami újdonságot a konyhában ami egészséges és finom is :) Ha csak az első kis lépéseket megteszed máris jobban érzed magad és el tudod majd foglalni magad valami mással. Kis idővel pedig egyre könnyebb lesz majd megint rendesen enni. De az eleje nem könnyű ,ha úgy alakul ne félj szakember segítségét kérni. Az is pozitívum hogy időben felismerted. Ha kell segítség azt is minél hamarabb kapod meg annál jobb.

2013. szept. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Beleőrültél a fogyásba.


Jó jel, hogy érzékeled, hogy ez így nem jó :D


Én is átestem egy időben a ló túloldalára, túl keveset ettem és kimaradt majdnem fél évig a vérzésem, hát kicsit beszartam.... Elkezdtem zsírosabban enni (zsír alatt értendők a húsok, sajtok, magvak, olajos saláták), mindig annyit, amennyit kívántam. Furcsa, de zsírban egyáltalán nem híztam (közben azért mozogtam is).


Most ott tartok, hogy eszek mindent - finomlisztes cuccok és édességek kivételével. Heti 4-5x 30-40 percet edzek (10 perc futás, aztán saját testsúlyos gyakorlatok), sokat sétálok, néha jógázok. Nem fogod elhinni, de sokkal hatékonyabb, mint a korábbi koplalós, kalóriára meg szénhidrátra rágörcsölős módszerem...


Most nekem sincsenek zabarohamaim, pedig korábban gyakran voltak. Leírom, miket szoktam enni, hátha bejön neked is:

reggeli: zabkása kb. 50gr pehelyből, keserű kakaóporral

ebéd: sült csirkecomb (pl. 1 alsó 1 felső) rizzsel és uborkával vagy 2-3 szelet rántott padlizsán főtt krumplival

uzsonna: szilva, sárgabarack vagy banán vagy ma pl. zöldborsó leves

vacsora: szardínia paradicsommal vagy más zöldséggel

vacsi2: paradicsomsaláta edami sajttal vagy trappistával vagy akármivel


Ha megkívánok még mondjuk pluszba valamit, akkor megeszem, kár apróságokra (1 alma, egy marék olajos mag, pár karika kolbász) rágörcsölni. Gabonaféléket, krumplit, banánt, stb. korábban kell enni, hús, zöldség, meg fehérjedús dolgok meg mehetnek későbbre.... Próbálj minél kevesebb feldolgozott/agyonfinomított élelmiszert enni és nem lesz baj.

2013. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja persze ha mozogsz a diéta mellett, akkor az legyen keményebb mozgás, ne csak lötyögés...
2013. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pszichés problémákat szakemberrel..


Étkezés: napi 2-3 étkezés, nagy adagok (természetes ösztönünk a gyomrunk megtöltése) és kizárólag hús, zöldség (tehát ételek, hal- hús - tojás- gomba- olajos mag..) fogyasztása. Így értelmet fog nyerni az evésed.

2013. szept. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!