Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnék napi 8 óra álló...

Hogy tudnék napi 8 óra álló munka mellett fogyni, ha 88 kg vagyok?

Figyelt kérdés

Minden tippet szívesen fogadok. Célom leginkább az, hogy könnyebben bírjam a munkát, illetve, hogy ne a csontom és az izmaim szenvedjék kárát a megterhelésnek.


Előre is köszönöm


2013. szept. 17. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha 24 órából 8-at dolgozol, 8-at alszol, akkor a maradék 8-ból 1-et igazán sportolhatnál...
2013. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell számolni mennyi kalória kell a szervezetednek.

Egyél 500al kevesebbet mindennap (ezt nem igazán érzi meg a szervezet), plusz 500 kalóriát meg sporttal dolgozd le.

Napi 1000 kalória mínusszal 1 hét alatt 1 kilót tudsz fogyni. Ennél többet nem ajánlatos.


Fehérjéből érdemes napi 0,8 g/ttkg-ot bevinni, azaz 88 kilónál 71g-ot.

Étkezz 3x-4x legalább (sokan 5-6 étkezést mondanak, de én is tudom, hogy munka mellett nehéz ezt tartani).

Sok folyadék és kitartás...

2013. szept. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Először is kell rendes étrend , kell egy rendes vitamin csomag is, de nem ilyen patikás verébnek elegendő vitamin csomag, hanem olyan amiben van elég matéria. pl. multi pro
2013. szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp valamilyen gerinckímélő tornát javasolnék, pl. Pilates vagy Callanetics. Utóbbitól vékonyabb is leszel (kilóban nem biztos, hogy fogysz), és sokkal jobb lesz az állóképességed. Mellette, hogy tényleg fogyj is, beiktathatsz mondjuk heti 2 kocogást. Az étrendeden is változtatni kell.
2013. szept. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egészséges táplálkozás : sovány hús, tengeri hal ,tojás, soványtúró , lenmag olaj , magvak , zöldség, zöldség, zöldség. Kevés gyümölcs és magas rost tartalmú gabona (zab ,gersli , barnarizs). Ezekből készített kaják, gombával édesítővel ,fűszerekkel, natúr joghurttal. Ez már önmagában is elég lehet hosszú távon, de ha nem indulna be a fogyás lehet számolva is csinálni.

Az 500+500 kalória mínusz jó irányelv, csak nem tudod pontosan menyit használ el a tested. Célszerűbb és pontosabb a tápanyagokat fehérjét/zsírt/szénhidrátot számolni, testsúlyra nézve.

Bár valóban elég a szervezet normális működéséhez annyi fehérje amennyit a második írt, a szálkásítás elve a tápanyagarányok eltolásán alapszik, ezért én sokkal több fehérjét és ugyanannyi (de az eddigiekhez képest kevés) szénhidrátot javasolnék. 176 g fehérje - 176 g ch, zsírból meg 88 gramm. Grammpontos mérleg kell hozzá meg tápanyag táblázat de nem nagy dolog mérni a kaját.

Mozgásnak elsősorban a saját testsúlyos edzést javasolnám , vagy valami crossfit jellegűt, legalább heti 3szor. A pilates/callastenics is nagyon jó bizonyos szempontokból, de ha fiatal vagy akkor inkább csak kiegészítésnek. A legjobb érzés kihozni magadból a maximumot és a leghatásosabb is.


Multivitamin jól jön, de nem tudom hol hallotta a harmadik hogy az orvosok által végzett kutatások a mennyiséget illetően a verébre vonatkoznak. Illetve sejtem, dolgozik a vitamin/tápkieg lobbi.

Már csak az maradt ki hogy igyál sok vizet. Illetve mindent leírni nem tudunk, ha fogyni akarsz egészségesen életmód váltással /+ szálkásító diétával, mozgással tedd mert csak így lesz szép az eredmény. De ehhez sok mindennek utána kell olvasnod, hogy ne vaktában csináld.

2013. szept. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kim Bo Mao válasza:

Nem tudom miféle állómunkát végzel, de ha lehetséges akkor viselj magasított sarkú naggyon kényelmes cipőt, és időnként csinálj 10 lábujjhegyre emelkedést. Szünetedben mozgasd meg a végtagjaidat, nyújts, az nagyon sokat segíthet.

Igyál csak vizet vagy teát, illetve 100%os gyümilevet, mást ne fogyassz italként.

Étkezésből próbáld kizárni a finomlisztes dolgokat, chipszet, édességeket. (Étcsokit azért ehetsz szerintem.)

Szerintem a fő szempont a mérsékletesség, és hogy figyelj magadra. Lassan egyél és figyeld mikor nem érzed már az éhséget. Ne edd magad soha degeszre csak épp annyit hogy ne légy éhes.

2014. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!