Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A neozitran meghűlés elleni...

A neozitran meghűlés elleni italporban tényleg 2 deka cukor van?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul vagyok, (évek óta először vagyok beteg szóval valami durva kórságot szedhettem össze) és csináltam egy adag neocitránt. Kortyolgatom, közben olvasom a hatóanyagot a dobozon és az összetevők végén szerepel olyan is, hogy "20,0g cukor"/adag.

Megittam a fél bögrét, de szerintem kiöntöm a másik felét :O nem akarom meginni.



2013. szept. 20. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg durva mennyiségű cukor van benne. Nem is értem, miért nem lehet más megoldást találni a cukor helyett.
2013. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jesszus. :D Még szerencse, hogy wick-et iszom. :D
2013. szept. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na most, van benne pár mg 'hatóanyag', aroma színezék és egyéb sz.ar, ezt kissé nehéz lenne becsomagolni és megitatni veled.


Belekeverve az aromát, 'hatóanyagot' és színezékeket 20 g cukorba viszont kapsz egy ízes port valamilyen 'gyógyszer' tartalommal, amit már bele tudsz keverni folyadékba. Máshol ezt hordozóanyagnak hívják, és például kristályos cellulózt használnak hozzá, lehetőleg minél semlegesebb anyagokat, lásd algopyrin, aspyrin..

2013. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

sajnos minden tele van cukorral. még az is, amiről nem gondolnánk.

de itt valóban az a mentség, hogy ha nem lenne benne, valószínűleg meg sem tudnád inni.

2013. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4: Ez nem mentség, ez üzleti érdek, hisz az édes cuccokat szívesebben megveszik. De ha az ember rosszul van és gyógyszerre van szüksége, miért ne tudna meginni egy szinte semmilyen ízű cuccot?

Én szinte sosem eszem semmilyen gyógyszert, de volt már dolgom olyan keserűvel, hogy trükköznöm kellett a lenyelésekor, hogy ne hányjam ki automatikusan, s utána 10 percig kellett ennem-innom válogatott dolgokat, hogy elmúljon az íz. De ezt még egy hedonista is megoldja, ha muszáj.

2013. szept. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Acetilszalicilsav

"Az acetilszalicilsav analgetikus, antipiretikus, antiflogisztikus hatása az intakt molekula acetil és szalicilát részének valamint az aktív szalicilát metabolitnak egyaránt köszönhető. Bár az acetilszalicilsav szalicilátra és acetátra hidrolizál, e hidrolízis nem szükséges az acetilszalicilsav hatásainak kiváltásához..."


szóval gátolja a gyulladásokat, lázas állapot folyamatait .. fájdalmat. Szóval cukor nélkül is lehet gyógyszerrel közérzetet javítani, például ezzel az anyaggal.


Míg a cukorral kevert paracetamol (naoZitran, amúgy c-vel írják szerintem) hmm könnyen túladagolható néhány adag gyógyszerrel (kis por, kis lázcsillapító és kész is) és némi máj, vesekárosodást okoz. Tehát akkor a hagyományos és cukormentes (?) aspirin értelmesebb.

2013. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ízéből nem gondoltad? :D

Én nem is bírom meginni, pont az íze miatt, borzalmas édes meg egyebek. Helyette tablettás Coldrex-et használok szorult helyzetben...ezt az italport nem is értem, miért találták ki...forró tea és mellé a tabletta is pont annyit ér, és nem is kell telerakni cukorral, ha az ember nem akarja...

2013. szept. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, én ha durván beteg vagyok, olyankor elkortyolgatom, mert tényleg jobb lesz tőle és legalább jó forró... persze közben megy a tea+algopyrin+c-vitamin kombó is... gyakorlatilag minden, ami csak segíthet :D Ilyenkor nem érdekel az a cukor... tény, hogy szörnyen édes, de semmivel sem rosszabb, mint a sima üdítők. Szóval 1-2 alkalommal ki lehet bírni azért, attól még nem lesz bajod :D
2013. szept. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!