Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges, hogy ennyi a...

Hogy lehetséges, hogy ennyi a kalóriatartalma ezeknek a dolgoknak?

Figyelt kérdés

Fogyizom. Régebben sok mekit ettem, meg fornettit, és megnéztem a honlapjukat... egyik kedvencem pl. a pizzás twister volt, most nézem:


[link]


1 db (130 gramm) = 484 kalória! (373 *1,3)


Ez hogy lehetséges?? Egy darab péksüti 484 kalória, ráadásul nem is cukros, nem is kakaóscsiga meg csokiscsiga vagy ilyen kalóriabombának tűnő valami...


azért furcsa, mert a mekiben egy átlagos hamburger (nem big mac, hanem a sima) is olyan 280-320 kcal körül lehet...


Nem eszem ezeket többé, de úgy érzem hogy emiatt vagyok olyan most, amilyen. De nem bírok rájönni hogy egy ilyen péksüti hogy fedezheti valakinek a napi kcal bevitel több mint 1/4-ét! (ha 2000-ret vesszük alapul napi bevitelnek)


Hogy lehet ez?? Nem is tocsog a zsírban, nem szalonnás, nem olajos, nem cukros, nem csokis péksüti.. akkor mégis ?


2013. szept. 20. 23:15
 1/9 A kérdező kommentje:
*mekis kaját
2013. szept. 20. 23:16
 2/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a linken a szénhidrát- és zsírtartalmát! Az mindent elárul. (És igen, attól, hogy nem látszik rajta, még iszonyú zsíros.)
2013. szept. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szinte az össze péksütemény tésztája tartalmaz cukrot, még ha sós akkor is. Emellett a fehér lisztnek önmagában is majdnem annyi a kalóriatartalma mint a cukornak. Nem is beszélve arról, hogy a péksütik nagy része vajas tésztából van, ami megint csak a zsiradék miatt sok kalóriát eredményez. Viszont ma megettem 20 deka fornettit, most legalább látom hány kalória volt. :)
2013. szept. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

EGyébként ha otthon készíted házilag, akkor 1 db-ban kb. fele ennyi kalória van.

Ha megnézed, a kakaós csigában is 490 kalória van. Ha egy pékségben veszed meg, abban kb. 350 van, pedig sokkal nagyobb.

LEhet enni ilyeneket is mértékkel (természetesen nem fogyókúrában, hanem súlytartáskor), csak ne fornettis legyen, hanem "igazi".

Első

2013. szept. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Emellett a fehér lisztnek önmagában is majdnem annyi a kalóriatartalma mint a cukornak. "


A teljes kiőrlésűnek vagy a rozslisztnek meg magasabb, mint a fehér lisztnek, ezt jó, ha tudjátok. (Csak egészségesebbek.)

2013. szept. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy én csak akkor szoktam Fornettit venni, ha nagyon nincs más lehetőség, és nagyon-nagyon éhes vagyok. És akkor is a miniből veszek általában 1, nagyon ritkán 2 db-ot, azzal kibírom a következő normális étkezésig. Az eladók ki is szoktak borulni, látom rajtuk, mert az ára is 10 dekára van kiírva, nem db-ra. :)

Még mindig első

2013. szept. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi meglepő, az mit se tesz, hogy cukor vagy keményítő, a szénhidrát kalóriatartalma azonos. A liszt pedig szinte csupa szénhidrát, de a fehérje részének is csak picit más a kalóriasűrűsége. Ha fogsz egy fehérjeport, ami szinte csupa fehérje, annak is hasonló lesz a kalóriatartalma ugyanannyi súlyra vetítve...

Azok az ételek, amik nincsenek tele vízzel, már csak ilyenek. Minél zsírosabbak, annál inkább, de anélkül is megközelíthetik a 400 kalóriát, szénhidrát- és fehérjetartalmuknál fogva.


Egyébként 484 kcal az 2000-nek nem több, mint negyede, persze közel áll hozzá.

Ezért kell pl. zöldséget vagy levest enni, ha valaki térfogatra vágyik :D

(S ha logikus módon megéhezik a péksütitől, akkor talán hanyagolni, főleg fogyásnál... Ha már tömény dolgot eszünk, legyen laktató és az is jót tesz, ha nem okoz nagy inzulinválaszt. De ez már bőven túlmutat a kérdésen.)

2013. szept. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

?

Nehéz lenne összeadogatni?

8,5g * 4kcal/g

+

38,43g (de rohadt pontosak a ch tartalommal, analitikai igényesség, még 1 tizedesjegy és mehetnének a corvinus egyetemre sütit sütni) * 4kcal/g

20,62g*9kcal/g


Összeszorzol, osztol, szummázol kérlek?


De tudjátok hogy rohadt mindegy a téma, mert ha 1000 kcal zsír lenne, azt meg tudnád emészteni, hát véletlen a keményítővel teli műkaját meg nem (megfelelően), és hájasodik tőle az emberek többsége, tök mindegy mennyi kalória.


Egyébként ez semmiben nem fedez 1/4-ed. Ez üres kalória érdemleges tápanyagtartalom nélkül!

Aki ilyet eszik, annak úgyis romokban lesz az anyagcseréje, hogy mi fedezi az energiabevitelét csupán fikció, gondolom.

2013. szept. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Hát igen a fornetti/meki és társai eléggé átverik a vásárlókat. Szenny ételt árulnak nem kevés pénzért. Ahogy Tápi írta, teljesen mindegy mekkora a kalóriatartalma, nem igazán nevezhető ételnek. Annak idején én is megettem Reggelire 30-40 dekát az ilyen szutyok péksüteményből, aztán csodálkoztam miért vagyok farkas éhes 2 óra múlva és miért hízok mint a disznó. De mindegy, erre nem szívesen emlékszem vissza. Már egy ideje tudom mi az igazság. Hál' istennek teljesen megváltozott az életem a paleolit táplálkozásnak köszönhetően.
2013. szept. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!