Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől lehetek állandóan éhes?

Mitől lehetek állandóan éhes?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok, 167 cm és 66 kg, szeretnék egy kb. 7-9 kg-t lefogyni.


Így néz ki a napom kaja szempontjából:


-Reggel:

-sovány natúr joghurt (150 gr) tönkölybúza müzlivel (kb. 3 kisebb marék)+ 1 túró rudi

vagy

-rozskenyér diabetikus lekvárral (1 szelet) + 1 túrórudi

+ kávé


Elmegyek munkába 8-ra, fél 1-ig szünet nélkül dolgozom, fél 1-kor megyek ki ebédelni vagy eszem, amit otthonról viszek, általában:

-saláta mix, mozarella sajttal

vagy

-otthon megfőzött párolt zöldség egy szelet hússal

vagy

-valamilyen főzelék (zöldborsó, finomfőzelék, valamilyen hússal)

+ valami desszert (általában egy müzliszelet vagy alma)


Dolgozom 4-ig, és 4-kor már farkas éhes vagyok, alig bírom ki a munkaidő végéig (nincs több szünetem), munkaidő után általában iszom egy kávét vagy bekapok egy müzliszeletet, hogy kibírjam vacsoráig.


Hazaérek fél 6-ra, elmegyek sétálni a kutyával, kb. 1,5 óra, általában vagy fel a hegyre vagy ki valamelyik szigetre.


Hazaérek a kutyával 7 körül, fél 8 körül vacsorázom, általában

-saláta mixet sajttal,

vagy

- főzök párolt zöldséget hússal (mint ebédre - ha főzök párolt zöldséget, általában azt viszek magammal másnap ebédre).

+

eszem valami desszertet, általában egy kisebb szelet dinnyét vagy joghurtot.


És mégis állandóan éhes vagyok, 10-11 óra körül már nem tudok elaludni az éhségtől!! És persze nem is fogyok...:(


26L



2013. szept. 28. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert tejet és szénhidrátot eszel, nem elhanyagolható arányban. Zsírral és fehérjével tudnál jóllakni.
2013. szept. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és mit javasolsz, miket egyek inkább?

A kalóriabázison vezetek naplót, ami számolja a fehérje, zsír, szénhidrát arányt, és minden nap megvan mindegyik, sőt, túl is lépem...:(


Ma pl. reggelire ettem 75 g müzlit zsírszegény natúr joghurttal (150 g) + 1 túrórudit. Aztán délben elmentem a kutyával sétálni kb. 2 órát, 2 körül értem haza, utána rögtön ebédeltem (másfél órája) párolt zöldséget egy szelet hússal + desszertnek egy müzliszeletet. És már éhes vagyok!! :-(

2013. szept. 28. 15:23
 3/8 Lipton. ***** válasza:

Azért mert kevés tápanyagot viszel be, figyelni kéne a fehérjére, szénhidrátra, zsírokra

fehérjéből kéne neked 120-130 gramm, sovány húsokból pl csirke marha, pulyka, proteinr tápkieg, sovány túró,tojás hanyagold a joghurtokat,


szénhidrátból kb 150 gramm aztán később majd érzed hogy kell-e több, lassan felszívódó szénhidrátokat, teljeskiőrlésű kenyér , durum tészta, natúr zab , rizs, stb.


zsírok: pl: tökmagolaj

reggel munka előtt egy teljes étkezés aztán , ha már dolgozol és megéhezel akkor bedobsz egy fehérjeturmixot :) vagy akár amino tablettákat is :D


reggelire mondjuk mehetne egy adag protein por(vízzel) + zab :)

2013. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bírom, hogy valaki az egészséges étkezésről ír 10 mondatot a vége pedig, hogy ilyen meg olyan port vagy kapszulát szedj...
2013. szept. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"reggelire ettem 75 g müzlit zsírszegény natúr joghurttal (150 g) + 1 túrórudit"


Tápanyagtartalom tart a 0-hoz. Helyette: hús, zsír, zöldségek (tojásrántotta párolt zöldségekkel vagy friss salátával)


Amit te ettél, nem támadás, de minősíthetetlen. Ez van, én meg rizst ettem, annak sincs túl sok értelme. Csak én nem akarok fogyni :)


" párolt zöldséget egy szelet hússal" -> ez eddig lenne kifejezetten jó, ha sokat ettél, jól laktál és zsírt is ettél jóleső mennyiségben


" + desszertnek egy müzliszeletet" ezzel meg lehúztad az egészet, és a baj (nem te tehetsz róla!) hogy eszedbe sem jut.. ezzel az aprósággal küldtél megint glutént a testedbe, cukrot, ezzel a fogyás állapotát elkezdted kizárni pedig például tök jó volt az ebéded, ettől hamarabb megéhezel, ennyivel kevesebb értékes ételt (zöldség, fehérje, vitaminok, zsír) ettél. Így, szép lassan ilyen kis ártatlan apróságokkal húzzuk le a szervezetünket, pedig a müzli és a kenyér, túrórudi, tej kivédhetők. Nyilván az elektroszmog, bizonyos vegyszerek kevésbé védhetők ki. De a müzli.. értelmetlen luxus, rossz szokás csupán.

2013. szept. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor ezt most egy kicsit újra kell gondolnom, azt hiszem...ezek szerint arra figyeljek, hogy minél kevesebb glutén kerüljön a szervezetembe? Fehér, félbarna, stb. kenyeret nem eszem, csak a JóKenyér rozskenyerét, péksüteményt sem.

A párolt zöldséghez nem adtam zsírt, csak amennyi a csirkemellből kisült, azzal pároltam össze.

2013. szept. 29. 17:09
 7/8 anonim ***** válasza:

A rozskenyérben is van glutén, és a glutén csak egy rivaldafénybe állított fölösleges és általában elég káros, természetes anyag.


De eleve a keményítőre sincs szükségünk, keményítő helyett sokkal jobb hatással bír ha az energiát zsírral visszük be. A csirkemellben nagyon kevés zsír van, hamar megéhezik utána az ember. Míg egy sok zsírral párolt zöldséges étkezés hosszú órákra tápanyagot és energiát biztosíthat, moderált (vagy alacsony) fehérjebevitel mellett is. Ezért tud egészen egészséges maradni a "vega-paleós", mert jóféle növényi zsírral elég kalóriához jut, sok zöldséget eszik, olajos magokat és mindemellett nem lesz semmiféle fehérjehiánya, főleg ha egy kis tojást megenged magának állati fehérjéből - így tökéletesnek lehet tartani egy ilyen táplálkozást is. Fontos kulcs a zsír, mondjuk kókuszból.

2013. szept. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó kenyér nem létezik, ha ezerszer az is a neve.
2013. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!