Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Torna és proteinpor, sok...

Torna és proteinpor, sok fehérje okozhat vérzési zavart nőnél?

Figyelt kérdés
Ahogy elkezdtem tornázni és figyelni az étkezésre, hamarabb jött meg egy héttel és a 3 nap helyett már 8 napja tart. Kétszer ittam protein shaket, egyszer ettem egy protein szeletet és sokkal több túrót ettem, mint eddig valaha. (napi 10 dkg-t). Torna nem volt túl nehéz, napi 1 óra, izomláz nélkül. De eddig minden rendben volt a havimmal így most kissé megijedtem, mi történhetett. 42 éves 168 cm és 66 kg vagyok. Mi az, ami megárthatott?
2013. okt. 13. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen por? Milyen gyártó? Hol vetted?

Legális forrásból származó, boltban kapható, ellenőrzött termékkel biztos nem lehet baj.

A tejsavó fehérje a tudomány állása szerint az egyik legmagasabb biológiai értékű fehérje.

Nyilván egyéni érzékenység előfordulhat, hasonlóan más ételallergiához, de ha nem vagy pl. laktózérzékeny, akkor nem valószínű.

2013. okt. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

En rendszeresen iszok protein, rendszeresen jarok kondiba, es semmi ilyesmit nem tapasztaltam, nem hiszem, hogy ez lenne a gond.

22L

2013. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A protein jó minőségű, Scitec 100%whey. Akkor lehet, hogy elkezdődött a klímax, csak hát fura, hogy 2 héttel azután, hogy életmódot változtattam, eddig meg évekig minden rendben volt, mindig napra pontosan 28 napra péntekenként, és mindig 3 napig tartott. Most hogy elkezdtem normálisan enni, kevés szénhidrát, több fehérje és sok mozgás, pont most történik ez. Esetleg még az édesítőszerre gyanakodhatok, mert néha régebben is használtam nátrium ciklamátot (nem aszpartámot), de most olyan napi 3-6 szemet is. Napi 6 szemnél többet nem.
2013. okt. 13. 11:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok laktózérzékeny, viszont nem szoktam tejterméket fogyasztani szinte soha, mert nem szeretem. Néha kis sajtot, vagy tejberizst, körözöttet (kb. kéthavonta 1x) másképp nem. És most lehet, hogy ahhoz képest túl soknak tűnt a szervezetemnek a túró és tejsavó, hogy soha nem ettem.
2013. okt. 13. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én is rengeteget edzettem. Most már kevesebbet, de intenzívebben, szóval hatásosabb. Naponta leküldök 1 adag protein shake-t, és kb 250 gramm túrót.

Nekem már harmadik hónapja, hogy nem jön meg..:D (csak 1 hónapja csinálom a 2/ttkg fehérjét, eddig olyan 1,5-t ehettem.)

Ez se normális, de egy elég komoly ellenpélda. Szóval nem hiszem, hogy attól.:)

2013. okt. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ártott meg, hogy eddig etted a sok szénhidrátot, most pedig megemelted a fehérjebevitelt. Semmi köze ennek a klimaxhoz, egyszerűen elkezdtél mozogni és figyelni a kajára, erre reagál a tested. A havi vérzést annyi minden befolyásolja, hogy elmondani sem lehet, a front hatásoktól kezdve a táplálkozáson át a bármi:)
2013. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Itt találtam egy cikket, hogy a sok joghurt és túró petefészek, méhrákot okozhat:

[link]


Lehet, hogy mégis van összefüggés a tejsavós fehérje+ túró és a havim között? Még azóta is megvan, ma már 12. napja. Várom, hogy elmúljon, hogy el tudjak menni nőgyógyászhoz. :(

2013. okt. 16. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!