Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kérhetnék egy kis segítséget...

Kérhetnék egy kis segítséget és iránymutatást?

Figyelt kérdés

158 cm magas (mély :D ) 21 éves hölgy vagyok. Mindig is figyeltem az alakomra, adtam magamra, de tavaly nyáron valahogy kicsúszott az irányítás a kezemből és 53 kg-ról majdnem 59 kg-ra híztam (alacsony embereknél ez nagyon szembetűnő). Rájöttem, hogy ez nem jó, így szigorú diétával, éhezés nélkül sikerült lefogynom 54 kg-ra.

Ezt a súlyt a mai napig tartom, viszont nem vagyok megelégedve magammal.


Igazából nem is az zaklat fel, amit a mérlegre állva látok, hanem amit a tükörben. Szeretnék végre csinin feszíteni nyáron, a strandon a többi magabiztos buksza mellett! ;) :)

Ezen felbuzdulva nekiálltam konditerembe járni és 1200 kalóriás (cukor, liszt és tejtermékmentes ) diétát követek, mindezt alacsony ch bevitel mellett, magas fehérjével.

Az első problémám az, hogy egyszerűen nem bírom megenni azt az 1200 kalóriát. Eddig soha nem volt ilyen gondom, de most nem megy! Nem esik jól az étel! Mit tehetnék ez ellen?

A második problémám pedig az, hogy nem tudom, hogy igazából ez a konditermes téma használ-e? Ma pl. megcsináltam 4x8 mellhez húzást 15 kg-mal, evező-padoztam különböző intenzitáson 15 percig, elliptikus trénereztem 30 percig (ezt is váltakozó intenzitással, ill. hátrafelé is) és futottam 15 percig intervallumosan (egyenlőre 2 perc 6 km/h és 2 perc 8 km/h).


Eddig mindig lusta voltam és soha nem sportoltam, míg a hét elején rám nem jött valami, hogy most vagy soha! Nagyon elszánt vagyok és soha nem éreztem magam még ilyen kitartónak, mint most! Építő jellegű kritikákat és jó tanácsokat várnék! Előre is köszönöm a válaszod! :)


(Ez életem első kérdése itt!) :)


2013. okt. 17. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha kondiba jársz, akkor kell neked egy rendes edzésterv. Nem úgy, hogy azt csinálod, ami éppen eszedbe jut. Azt sehogy, vagy rendesen érdemes csinálni.


Gondolom kezdő vagy, így az elején megfelel neked a teljes test edzés. (keress rá, jó kis cikk van róla, minta edzésnapokkal.)

Emellett a pihenőnapokon (vagy akár minden nap, de edzőnapon a gyúrás után) aerob mozgás. Monoton, a pulzusod legyen 130 körül. Ez gyorsabb séta, kocogás, biciklizés, ilyenek. Minimum 40-50 perc legyen.


Emellett a szálkásító étrendnek kéne utánanézned. Velősen kb 1/ttkg ch, és minimum 2/ttkg fehérje. Erre is keress azért rá.:)

(valószínűleg ch-ra többet fogsz találni, mert azt pasikra írják általában, hacsak nincs külön odaírva külön nőknek a mennyiség.:))


Mondjuk attól is függ, hányszor tudsz lemenni hetente edzeni. teljes test edzést lehet otthon is csinálni, ha vannak otthon szabad súlyaid. Vagy be is szerezhetsz, bár nem olcsó, de végülis ha azt nézed, csak egyszeri befektetés.:)

2013. okt. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendes edzéstervet ki tud nekem összeállítani? (Egyetemi konditerembe járok és én nem találkoztam még senki olyan profi edzős fazonnal.)


A fehérjém az oké viszont akkor sok, ha napi 100 g ch-t eszem? Nem fogok ennek a mennyiségnek a felétől szédelegni vagy rosszul lenni? (Nem szeretnék azért túl drasztikus lenni.)


4-5-ször tervezek egy héten járni. Ez elég?

Bocs a sok kérdésért, de eddig tényleg nem foglalkoztam komolyabban ezzel!

Köszönöm a válaszod egyébként, nagyon hasznos volt! :)

2013. okt. 17. 20:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez csak az én tapasztalatom, de én olyan napi 40-45g szénhidráttal remekül érzem magam. Tavasszal még igen szénhidrátdúsan táplálkoztam, s azóta is vannak kiemelkedő napok (pl. a tegnap, kb. 225g), de jobb korszakaimban 100g alá tudok menni. Olykor kísérletezem. Néhány hónapja napi huszonpár grammtól 2 nap alatt totálisan szétestem, mostanában 40-50 grammal semmi bajom, sőt.

Viszont mások vagyunk, bizonyára van, akinek több szénhidrát kell. Ki kell próbálni, ha kevés, akkor úgyis megérzed hamar és tudsz korrigálni.


Mit eszel, hogy nem esik jól az étel? Lehet, hogy túl egyhangú vagy túl kevéssé zsíros...

Én 1200 kalóriát egy étkezésre probléma nélkül betolok adott esetben (bár ezt igyekszem elkerülni), de én más makrotápanyagösszetételt használok. Ja igen, lehet, hogy ez is egy faktor, én úgy vagyok jól 40-50g szénhidráttal, hogy a zsír 120-160g, nekem teljesen jó energiaforrás.

2013. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Hát próbáld ki 100grammal, hízni nem fogsz tőle. De ha nincs meg a minimum 0,5 kg fogyás hetente, akkor csökkentsd.


[link]


[link]


[link]


Esetleg kidobhatsz egy kérdést Sport, mozgás -Testépítés kategóriába, vannak palik ott, akik értenek hozzá.:)

Edzés után jó, ha 2 órán belül minimum tudsz enni.

De a legjobb amúgy, ha iszol egy fehérje turmixot. Közvetlenül edzés után.


Ha tényleg érdekel a dolog, Montez nevű válaszolónak küldhetsz privátot. Ő 100%-ig vágja a dolgokat, nem fog hülyeséget tanácsolni.:)


(nézz meg pár kérdést, lesz ott válasza. akkor tudsz neki írni)

2013. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megpróbálom levinni a ch-t és kíváncsian várom, hogy hogyan reagálok rá!

Igen, valószínű a zsír miatt nem tudok enni rendesen, szinte csak a csirkemellet tolom így ez lehet a baj! Abban is változtatok!


Nagyon szépen köszönöm! :)

2013. okt. 17. 21:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Vagányak ezek az edzések, de kemény vagyok! :) Menni fog, érzem! Rendesek vagytok nagyon, köszi a tanácsokat! :) :)
2013. okt. 17. 21:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaj most jutott eszembe, hogy Drugs Bunny A sárga kapszula c. könyvet letöltheted neten, nem hosszù és gyorsan olvashatò. Abban minden benne van az alapokròl. Bár ahogy rèmlik most, nem szálkásitásnál, hanem testkompozíciò megváltoztatásnál mehet 2/ttkg ch. De olvasd el, érdekes dolgokat ír. :) remélem segìthettem.:)
2013. okt. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!