Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit jelent az, ha valaki...

Mit jelent az, ha valaki hízásra hajlamos? Miben mutatkozik meg? Mitől számít valaki hízásra hajlamosnak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy egy kövér ember, vagy molett mitől lesz molett? Attól hogy sokat eszik (sütik, tészták, chipsek, jó kaják), vagy keveset eszik, és attól is hízik?


--Az ember is hízásra hajlamos, aki néha nassol, és ez többletként havonta pl. fél-egy kiló zsír?

--Vagy az, aki egészségesen eszik, nem nassol és mégis molett?

Van ilyen egyáltalán?


A cukorbetegek és hormonzavarosak kivételével.


2009. nov. 13. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
én hízásra hajlamos vagyok.eleve nem vagyok egy vékony alkat sajnos ezt apukámtól örököltem, ő is alacsony és tömzsi . sajna én is alacsony vagyok 160 cm és bár 49-50 kiló rettenetesen oda kell figyelnem mit eszek és sportolnom is kell minden nap. És így is vastag a combom mivel sajna ez családi örökség :S Van olyan ismerősöm aki sokat eszik és nassol és nem sportol mégis vékony, én ezt nem tehetem meg,mert rögtön meghíznék ezért gondolom , hogy hízásra hajlamos vagyok
2009. nov. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Persze, vannak hízékonyak, vannak akik nem, de olyan is van, aki annyit eszik, mint egy elefánt, mégis olyan, mint egy anorexiás. Mondjuk aki képtelen hízni, az valószínűleg beteg, ugyan úgy, mint az, aki "madáradagokat" eszik, és még mozog is mellé, mégis csak rakódik.

Én is a hízékonyabbak közé tartozom sajnos, de ha odafigyelek, mit mikor és mennyit eszem, plusz kétnaponta tornázom 1-2 órát, akkor tudom tartani a súlyom, és még a jó kajákból is megengedhetek magamnak néha, de csak keveset. De szerintem nem is akkora baj, ha valaki hízékonyabb, mert akkor kvázi rá vagy kényszerülve egy kis sportra, meg az egészséges étkezésre, és egészségesebb is leszel ha ezt a pár apróságot betartod, mint azok, akiknek nem kell állandóan az alakjukra figyelniük, bár sajna, ha már van pár plusz kilód, sokkal nehezebben indul be a fogyás.

2009. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az aki hízásra hajlamos az genetikailag örökölte ezt.

persze ez nem jelenti azt,hogy mindenkébb túlsúlyos kell legyen.a családomba nekem is szüleim,nagyszüleim túlsúlyosak,mert nem mozognak,helytelenül étkeznek,de én normál súlyon vagyok mert egészségesen élek,manapság már pici kortól felhívják a figyelmet az egészséges életmódra

2009. nov. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert én is 161 cm vagyok és 50 kiló. Én is egészségesen étkezem, de csak ritkán sportolok. A mi családunkban senki sem kövér. 55,5 kiló volt a maximumom, azután elkezdtem fogyni, gyorsan lement. Most 28 éves vagyok, és ha én is elkezdenék mindennap sütit enni, és jókat zabálni (bár nem szoktam, csak szeretem az édességet), de amikor rendszeres nassolgattam pl. vizsgaidőszakban, mindig feljött 3 kiló 3 hónap alatt.


Akkor ez nem számít hízásra hajlamosnak? A plussz kalória nekem is szépen lerakódik, de lehet hogy nem annyira?

2009. nov. 13. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Az emberek köversegeert, en ugy olvastam, hogy 46%-ban a genetika okolhato,tehat benne van a genjeinkben, hogy hizekonyak leszünk vagy sem. Szerintem a genetikanak csak a hizekonysaghoz van köze, a köverseghez nem, mert megfelelö mozgassal, es egeszseges taplalkozassal kordaban lehet tartani a kilokat.
2009. nov. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!