Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a legjobb fogyókúrás módszer?

Mi a legjobb fogyókúrás módszer?

Figyelt kérdés
Van rajtam 5-10 felesleges kg.Ezt hogy tudnám viszonylag gyorsan leadni?Főként a lábomon és a fenekemen van felesleg.
2013. nov. 4. 06:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Kalóriaszámolás + sport.
2013. nov. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

*Makrotápanyag számlálás+sport.

Nem mindegy, hogy zsírból, szénhidrátból vagy fehérjéből van meg a kalória adott része.

2013. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%

LoL.

Se a kalóriát se a tápanyagot nem számolni kell, hanem megfelelő mennyiségben/összetételben bevinni.

2013. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%

Tartsd alacsonyan az inzulinszintedet, ebből következőleg magasan a glukagonszintet.


Kerüld el a hormonzavarokat, autoimmun gyulladásokat okozó glükoproteineket.. minden ami az endokrin rendszeredet gyengíti (kaja, műanyag, tök mindegy mi) az hozzájárulhat az elhízáshoz. Lektinek, glutén, vegyszerek.. csak ügyesen.

2013. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
3. Igazad van, minek számolni, hisz te pontosan tudod mekkora a megfelelő szint, hasraütéssel.
2013. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
44%

Nézd, összeszámolom én neked mennyi kalória van 26 szelet dobos tortában, attól fogyni fogok? :D

Soha nem számolgattam semmit, még is le tudtam fogyni 40 kg-t tartósan.

Amiben sok a szénhidrát/kalória abból keveset vagy egyáltalán nem eszem.

Húsból, zöldségből, gyümölcsből meg többet.

Ennyi, igen felesleges ehhez egyenleteket rendezgetni.

2013. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%

Nagyon nagyon.. egyszerű dolog volt, hogy elhitették szegény emberkékkel, hogy ki tudják számolni hogy nekik pontosan mennyi tápanyagra és energiára van szükségük.


Szinte senkinek nem tűnt fel, hogy ez az egész mennyire természetellenes. Egyetlen értelme van: hogy a sz.ar minőségű kajából tudatosan kevesebbet egyenek a "tudatosan számolgató" emberek, így lassabban legyenek betegek, elhízottak. Ennyire jó.


Az értelmes ember húst és zöldséget eszik, ha óvni akarja az egészségét, nem akar elhízni. Eleve nem foglalkozik f.os kaják kalóriatartalmával, mert nem tekinti élelmiszernek. Tehát igen, hasraütésszerűen. Úgy lett kitalálva a hasunk, hogy bízhassunk benne. Feltéve ha étellel tömjük, és nem moslékkal mint ma szokás. Kis teljes őrlésű zab-rozskenyér müzlivel, he? :D Ilyenből persze hogy túleszi magát az ember, hát semmi hasznosítható tápanyagtartalma nincs.

2013. nov. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Való igaz, nem lehet kiszámolni, mennyi az igényünk, mennyit égetünk így vagy úgy. A bevitel már könnyebb, persze azt sem lehet pontosan, de mit is érnénk a pontos számmal, ha a másik ismeretlen s nem is egyforma a különböző napjainkon?

Én számolok/saccolok, de nem az alapján eszem, ha túlmegyek ezer kalóriával, mert éhes voltam, túlmentem. De kíváncsi vagyok, érdekes látni, mi merre. Főleg a szénhidrát szokott érdekelni, bár mostanság az se.


A legjobb módszer az, ami az adott emberhez remekül passzol, be tudja tartani, élvezi és hat. Nincs fix recept. Lehet, hogy pl. a ketogén paleo maga lenne a tökély az én testem számára, a kalóriamennyiséget automatikusan korlátozná a laktató zsír nagy mennyisége - meg is tudnám csinálni, de nem érezném magam jól. Almát akarok enni körtével és sok zöldséget és csokiszószt, üvölteném az első hét végén, ha nem hagynám abba 2 nap után. Persze van, aki fegyelmezett és nem hedonista, viszont legalább a testünk jelzéseit érdemes figyelembe venni. Ha valaki óriási önuralommal magára kényszerít valami éhezést, az akkor se jó, ha gyorsan fogy tőle...

2013. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Keveset kell enni.ennyi.Amit nem eszel meg nem hízlal.
2013. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nyers vega étkezés
2014. márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!