Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy ettem eddig? És lehet...

Hogy ettem eddig? És lehet bűntudatom a cappuccino miatt?

Figyelt kérdés

Reggelire egy 28 g-os pirítós rozsos kenyeret ettem, egy negyed pohár densiával meg egy bögre mézes teával.

Aztán ebédre ettem 2 abonettet 1 szelet sonkát 1 tükör tojást minden olaj meg egyéb adalék nélkül. És megittam egy bögre (2ml) cappuccino-t 2 teáskanál mézzel. És most emiatt van bűntudatom de valami eszméletlen módon. Szerintetek? Jöhet hideg meleg, csak kell valaki más véleménye is.

És szerintetek mit egyek vacsorára egy ilyen nap után?


2013. nov. 7. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ezzel a szamolgatassal teszed tonkre magadat, meg a buntudattal. nem tudom milyen 'dietat' akarsz kovetni, de allj le vele, mert ennek semmi ertelme.
2013. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nem követek diétát. Nem fogyókúrázni akarok. Jóó akarok veszíteni a súlyomból, de leginkább egészségesen akarok táplálkozni. Csakhogy most már addig fajult, hogy minden számba vett étel a zöldségen kívül fölösleges kalória. És megőrülök, ha nem tudom pontosan mennyi. Mindenki utálja az ilyen embereket tudom, de most már annyira mélyen vagyok, hogy nem tudok belőle kikerülni és ha nem tudom mennyit ettem, nem fogok enni többet aznap, mert félek, hogy mi van túl eszem magam.


Miért rossz ez így most?

2013. nov. 7. 16:36
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mozogsz e, de ez így nagyon kevés... Még akkor is, ha csak fekszel egész nap (bár az kizárt).

Minőségileg oké, de mennyiségileg...

Meg ugye több fehérje kéne.

2013. nov. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"egy negyed pohár densiával"


Te h.lye vagy?! Ez már beteges, ez a számolgatás. Ne egyél össze mindenféle szemetet és nem kell szigorúan számolgatni.

2013. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kérdés, hogy mi számít már szemétnek? Tudom, hogy hülye vagyok, de képtelen vagyok már változtatni. heti 2x futok. Szombaton és vasárnap 2 órát hétköznaponta néha felet.

Például van amikor vacsorára megeszek egy egész pomelot. vagy szőlőről nem bírok leállni, pedig az is hizlal. Ajj tudom, annyira hülye vagyok, de képtelen vagyok változtatni.

2013. nov. 7. 18:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezt gondolom, Te is érzed, hogy beteges...

Vacsorára pedig egy ilyen nap után egyél egy rendes rántottát, zsírban sütve, sok zöldséggel, iszonyatosan alacsony a zsírbeviteled, pedig arra szüksége van a testnek. Ahogy írták, fehérjével sem állsz jól... Ha van valami jóféle hús otthon, én raknék a rántottába rendesen...

A mézet tolod, a zsírtól félsz, milyen logika ez?

2013. nov. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát azért a zsírban sütve...:D

Ha zsír, akkor az esszenciálist kéne preferálni. Ilyeneket, hogy dió, mogyoró, mandula.. szóval olajos magvak.

Esetleg halolajat szedni, kapszulában.


Hidd el, velem is majdnem ez lett, mint veled, hogy szinte semmit nem mertem megenni. Aztán rájöttem, hogy majdhogynem csontosra fogytam a sport mellett, pedig azért 1700 kcal az mindig megvolt.

Egy hete átmentem egyik barátomhoz, somlóit kajáltatott velem, én meg engedelmesen tömtem a pofim.:D


Pl felesleges 2 órát futnod, elég 1 egy alkalomra. És jobb lenne ha péntek és vasárnap mennél, hogy pihenjen az izom.


Szerintem makrotápanyagra kéne kiszámolnod. Egy nem sportoló embernek 1-1,5/ttkg fehérjét kéne elfogyasztania, és. Hm. Tekintve, hogy nő vagy, egy olyan 2/ttkg szénhidrát talán jó. Amikor sportolsz, akkor természetesen lehet, hogy többre lesz szükséged.

2013. nov. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
jéézusom hát ez rettenet kevés........
2013. nov. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem minden napom ilyen ám. A délelőtt mindig. De ebédre eszek egy tányér levest mindig. Vacsorára pedig most 2 szelet abonettet túróval és pulykamell sonkával ettem. Plusz ettem téliszalámit is káposztába betekerve és egy bögre tea. A mézet azért eszem, mert cukrot nem eszek ee imádom a teát és a capuccinot es ezzel merem csak édesíteni mert1 dekát nem hízok tőle. Tudom, hogy beteges de félek ha ezután elkezdek normálisan enni az azonnal felszalad rám legyen az normális kaja vagy bármi. Vagy nem?
2013. nov. 7. 22:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Hatodik voltam.

Érdekes :) Nem vagyok ám a méz ellen (én speciel kerülöm, míg fogyok, kivéve, ha csokiszószt csinálok, mert abba muszáj), de remélem, nem túl meleg teába teszed, bár úgy is finom, de kevésbé értékes, ha roncsolod a vitaminjait.

Hogy jöttél rá, hogy nem hízol a méztől? :D Az is merő cukor, ha maga a méz értékesebb is, mint a normál kristálycukor.

Nekem mindössze illogikus volt, hogy a cukortól nem félsz, a zsírtól inkább. Bár vannak ilyen emberek.


#7: Ha dióban tudnék tojást sütni, bizisten megtenném :D Én kókuszzsírt használok, nekem az 'zsír', többnyire a makrotápanyag neveket szoktam használni. Az állati zsír megítélésébe nem megyek bele, olyat nem szoktam enni.

De ki is hagyhatjuk a zsírban sütést és rakhatunk a rántottába pár kanál olajos magvat, finom az is, főleg a mandulás. Az omega6 és fitát témába se megyek bele, kicsi vagyok én ahhoz.

2013. nov. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!