Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le, ha éhezek?

Hogy fogyjak le, ha éhezek?

Figyelt kérdés
Nincs pénzem, nincs mit enni, rendes ebédre nem telik, hideg kaját eszem, vajas zsemle, májkrémes zsemle pl. Mégis van rajtam 15 kiló felesleg.... Nagyon le szeretném adni, de így mégis lehetséges? :(
2013. dec. 2. 14:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
36%

Az elhízás az éhezés jele. Hogyan fogyj le, ha éhezel? Sehogy.


Az éhezők legfeljebb soványak, de jellemzően zsírosak (pl. egy fogolytáborban, tehát az nem igaz, hogy a munkatáborokban nem voltak zsíros emberek. csupán kövérek nem voltak, de a zsír/izom arányuk pocsék volt, mert éheztek).


Ma Magyarországon bizony jelen van az éhezés. Ezen hirtelen nincs mit tenni. El lehet menni galambra vadászni, és bogyókat gyűjteni az erdőkbe.. de igazából alacsony bérből, rezsikifizetés után csak lisztes kajákra futja, nem ételekre.


Először ezt el kell fogadni, aztán lehet dolgozni valami megoldáson. De ezt tudni kell.. pénz kell a tápláló ételhez, és még magam sem tudom, hogy pénz nélkül hogyan lehetne megoldani.. fenntartani egy viszonylagosan egészséges testet. Ebben az országban valószínűleg sehogy.

2013. dec. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk menj el futni. Biztos van napi 1 szabad órád. Akkor pedig a legjobb egy óra kocogással kiszellőztetni a fejed. Ha naponta megcsinálod ezt, vagy 1 héten min. 3x biztos lemegy rólad. :)
2013. dec. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
37%
Fő az optimizmus. Egy zsemlén élő embernek igen sokat kellene futnia (irreális), hogy lefogyjon. Egészen más állapotban van a szervezetük, de próbálkozni lehet, ahogy mondják. De ez idealizmus.
2013. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Megpróbálok futni, bár napi 2 órát sétálok a munkahelyre és vissza, mivel bérletre sincs pénzem, és meg se mozdul a mérleg... :/
2013. dec. 2. 15:01
 5/31 anonim ***** válasza:
20%
Mert a mozgás elszomorítóan kevés összefüggésben van a hormonrendszerrel, így az elhízással.. Sajna.
2013. dec. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
12%

Mondjuk azért ez nem a speciális gyakorlatokra igaz megállapítás, de egy olyan egyszerű dolog, mint a futás vagy a séta..


Nos, sosem váltja meg a világot. Megint csak: sajna.

2013. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg a hideg helyett meleget enni. Főzni mindenki tud valamennyire. Zsemle helyett, főtt rizs, főzelék tojással, virslivel. Tudom mit beszélek, én is ezen éltem az egyetem alatt. A hideg kaja nem olcsóbb a meleg kajánál, csak könnyebb elkészíteni, beszerezni. A kenyér helyett még a főtt krumpli is jobb. Azon kívül egy meleg leves, nem sok kalória, és a gyomrot is telíti.
2013. dec. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, tudnál olcsó főtt kajákat írni?

Az a baj hogy ha néha főzök akkor is ilyet hogy krumpli, káposztával... de ez se jön ki 500 Ft alatt :(

2013. dec. 2. 15:29
 9/31 anonim ***** válasza:
38%

Vannak ezek a bögrés levesek a Maggitól,Knorrtól,egy héten egyszer,vagy kétszer az a 180 ft-os ár nem olyan vészes. Tehát ez egy héten 2*180 ft.(sacperkb)Ha nem akcióba van akkor is maximum 200 ft. És akkor máris nem csak hideget eszel minden nap.

500 ft-ot tudsz rászánni naponta az étkezésre? abból azért lehet variálni mit egyen az ember. Mondjuk egy kg gomba ára 300 ft,ahhoz ha eszel zsemlét,azis egy jó megoldás. vagy ha kicsit rászánsz többet,akkor már tudsz hozzá venni rizst is,és kifőzöd. Ha fogyni szeretnél,nyilván nem eszel majd ebből sem sokat,így ezt be tudod osztani két napra. Vannak a neten ilyen kalóriaszámlálók is,keress rá egyre.

Fuss rendszeresen,amikor tudsz , kezdetnek kocogj,azután pedig kezdj el futni,de az első napokban,hetekben elég lesz a kocogás is,míg a szervezeted hozzászokik. Ha van rá lehetőséged,egyél sok zöldséget,és gyümölcsöt. Sok sikert! :) remélem tudtam segíteni.

2013. dec. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Zöldséges rizs. Van benne kalória, jobb, mint a kenyér és olcsó, ha olcsó zöldségből készíted. Én hagymát, répát, esetleg káposztát tennék bele, bár inkább borsót, nem baj, ha az kevés, feldobja.

Nagyon zöldség alapú ételen élni baromira drága lenne, mert pár kiló sem lenne elég egy napra, még fogyáskor sem, legalábbis nekem nem. De azért vannak a zsiradékok és a már említett olcsó rizs :) Most, hogy fogyni akarok, alig eszem rizst (azt is csak azért, mert állandóan van itthon, a párom félig azon él), de én sokkal többet költök ételre, mintha nagyon szegény lennék (annyit, mint egy normál ember, csak jobban eszem).

A köles a másik kedvencem olcsósítás szempontjából.

Amikor nekem egyszer nem volt pénzem, hagymaleveseket csináltam. Az ilyen becsapós étel, kalória nem sok van benne, ahhoz képest még laktat is valamelyest, én pedig nagyon szeretem.

Csak mert az embernek nincs pénze, nem kell olyan ételt ennie, ami tápanyagban nem áll jól s kifejezetten nem jó az egészségének. A feleslegre lehet építeni, s rendesebb ételeket enni, ha olcsóbb anyagokból és keveset is. Én inkább reggeliznék egy tojást, mint egy májkrémes zsemlét, pedig az árukban olyan nagy különbség nem lehet...

S ha csak a kalóriát nézzük, vannak olcsóbb dolgok, mint a zsemle. Most nem számolom ki sütési költségestül a fasírt ízesítésű, remek házi tojásos lenkenyeremet, valamint nem tudom, mennyibe kerül egy zsemle (azért sejtem), de olyan nagy különbség nem lehet az áruk közt egységnyi kalóriára vetítve, főleg, ha megfelelően adagoljuk a kókuszzsírt, aminek az ár/kalória aránya nem olyan rossz. Persze étolajjal még olcsóbbá lehet tenni a dolgot.

2013. dec. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!