Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valami ötlet arra, hogy ilyen...

Valami ötlet arra, hogy ilyen körülmények mellett hogy tudnék hatékonyan lefogyni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy kevesebb evéssel és mozgással könnyen le tudnék fogyni, de sajnos tényleg semmi de semmi időm nincsen az egyetem mellett sportolni, még a közelünkben levő helyekre sem tudok elmenni mert szinte minden nap este esek haza és még akkor is tanulok, szóval a mozgás sajnos eléggé kiesik.

Ha meg annyival kevesebbet eszem hogy legyen is eredménye akkor pedig nincs elég energiám a tanulásra.


Szóval van valami ötletetek, hogy milyen diétával tudnék úgy fogyni hogy ne érezzem magamat állandóan éhesnek és a kevés mozgás ellenére (mert mondjuk napi fél óra otthoni torna belefér talán az időmbe) is legyen eredménye?

Köszi, 19/l :)


2013. dec. 4. 21:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem éhezni kell, hanem minőségi kajákat enni. Azokból lehet elég sokat. Én gyakran csinálok smoothie-kat (turmixot), teszek bele avokádót, banánt, fagyasztott erdei gyümölcsöket, natúr fehérjeport, néha egy pici mézet, natúr mogyoróvajat meg ilyesmiket. Kismillió recept van a neten. Tök egészséges, de mégis van vagy 5-600 kalória egy pohárnyi és laktat. Szoktam enni grillezett csirkemellet, rizst, sok zöldséget. Leveseket hüvelyesből. Pl. zöldbab, sárgaborsó stb. Tejfölt teszek ezekbe, de kenyeret nem eszem hozzá. Szénhidrátból próbálj inkább gluténmenteset enni: ilyen a rizs, quinoa, hajdina, zabpehely, burgonya (főleg az édesburgonya jó).

Nem sanyargatom magamat, ha pl. tésztához van kedvem, megeszem ebédre, de a többi 4 étkezésem kifejezetten egészséges.

Az egészséges zsíroktól nem kell félni, inkább a szénhidrátokat próbáld csökkenteni, de nem kell teljesen elhagyni.

Érdemes minél több ún. "szuperfood-ot" beépíteni a táplálkozásba. Ezeknek neten utána tudsz nézni.

2013. dec. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Zsír: energiát ad, de nem 'hizlal'.


Cukor, keményítő: gyorsan elfogyó energiát ad, hiszen főleg hízást segít, elraktározódik.


Válassz melyiket eszed.

2013. dec. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,

alapvetően eddig is így ettem, csak sokkal többet mint kéne :P


Úgyhogy most megpróbálok átváltani mindenből kisebb adagokra, és több étkezésre egy nap (eddig alapvetően reggelit ebédet és vacsorát ettem és jó nagy adagokat), most próbálkozom azzal, hogy inkább sokszor keveset egyek, hátha van értelme :)

2013. dec. 5. 19:56
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Sem a kisebb adagoknak, sem a többször kevesebbnek nincs értelme, de tapasztald meg magad.
2013. dec. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
akkor kedves utolsó válaszoló elárulod hogy minek van? :P
2013. dec. 5. 22:39
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Minőségi ételeket kell enni. Csak lazán, természetesen, könnyedén. 'Egyél valódi ételt'.


Miért nem betegszik meg senki a zöldségevéstől? Miért nem hízik el senki a hústól? Mert ezek igazi ételek.

Meg a gombák, olajos magvak, tojás, hal, gyümölcsök. Illetve a gyógynövények, amiket ésszel és szakértelemmel lehet csak használni. De minden más csak kamu, műkaja, átverés, maszatolás. Nincs olyan étel, hogy tészta. Nincs olyan kaja, hogy 'búza'. Nincsen ehető tejtermék, fent leírtam mik ehetőek. Minden más csak szenny, ami lehet hogy finom, de már árt, ha kis mértékben is.

2013. dec. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Oké, amint írtam próbálok rendes ételeket enni de nem tudok magamnak minden nap főzni mivel ha arra nincs időm hogy napi egy órát sportoljak akkor valószínűleg ugyanez főzésből sem fér bele (azt hittem ez logikus).

Az meg hogy csak hideg zöldségen éljek az nálam már az önsanyargatás kategória, pedig imádom a zöldségeket, de egy hét után rá se tudok nézni, ugyanez a hallal is így van ha állandóan ezt eszem, és nem értek egyet mert ez így egyáltalán nem változatos, ami azért szintén nem egészséges.

(Oké, ha megteheted hogy egyik nap lazacot a másik nap meg fogast akkor persze lehet hogy nem érzi ezt az ember, de nekem ilyesmire nincs pénzem, meg időm sem az elkészítésére)


Arról amúgy nem beszélve hogy ahogy írtam reggeltől estig bent vagyok az egyetemen, alapvetően abból tudok válogatni amit ott adnak vagy viszek magammal valamit amit nincs időm megfőzni szóval annak nincs sok értelme.


Ezen kívül meg a nem létezik a búza meg a tej mint étel azzal fogyókúrás szempontból egyetértek, mert ezek valóban hizlalnak és próbálom is kerülni őket, de azért azt állítani hogy káros anyagok vannak benne az enyhe túlzás, sőt azért valójában egészségesek (és itt nyilván nem a péksüteményekre és az agyoncukrozott joghurtokra gondolok),és szükségesek is valamilyen szinten. :)

2013. dec. 5. 23:16
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

"de azért azt állítani hogy káros anyagok vannak benne az enyhe túlzás, sőt azért valójában egészségesek"


Oké, kritizáld már a szakértői véleményt. Biztosan bölcs dolog, hát persze hogy te jobban tudod. Miért is ne tudnád jobban, egyetemista..

2013. dec. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
milyen szakértő vagy te ha szabad tudni?
2013. dec. 6. 00:03
 10/17 anonim ***** válasza:

Nagyon szakértő. Annyira, hogy viszonylag jól ismerem az összefüggést a tehéntej és a búzafogyasztás, valamint a velük összefüggésben lévő humán betegségek között.


Láttál már mostanában kövér, vagy gyógyszerszedő embert (voltál már patikában, láttál embereket akik nem gyógyulnak meg, csak gyógyszereket szednek..) ?


Na ilyesmikről van szó, tejjel meg búzával kapcsolatban. Ennyire egészségesek.

2013. dec. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!