Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit kezdjek magammal 160...

Mit kezdjek magammal 160 kilósan, ha már úgy érzem, hogy teljesen kiégtem?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok. Egyszerűen képtelen vagyok lefogyni. Miután szakközépbe kerültem rögtön elkezdtem foglalkozni a súlyommal. Azóta szinte megállás nélkül próbálkozom lefogyni, ennek már több mint 5 éve. A családom nem foglalkozik az egészséggel. Szóval ilyen téren jóformán csak magamra számíthattam/számíthatok. Nem kaptam senkitől támogatást, nem tudok összeállítani komplett diétát. Ezért általában a kisebb adagokkal próbálkoztam és a hasonló dolgokkal (pl. kenyér elhagyása stb.). Viszont eddig nem sikerült semmi, ha le is adtam valamennyit egy idő után vissza szedtem.

Ez idő alatt az amúgy is lapos szociális életem mostanra teljesen leépült.

Fizikailag is leépültem. Kis sétától fáj a térdem, folyamatosan fáj a hátam és a derekam. Próbáltam dolgozni nyáron, hogy szerezzek külön pénzt, de nem bírtam.

A legrosszabb, hogy eddig volt legalább egy kicsit akaraterőm vagy valami hasonló ami megmozdított, de mintha teljesen eltűnt volna.

Lehet, hogy a folytonos kudarcok hatására?

Egyszerűen teljesen szétestem, belefáradtam. Nincs semmi az életemben és sokszor azon kapom magam, hogy jóformán csak az étel van számomra. Csak attól tudom magam jól érezni.


2013. dec. 7. 13:59
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Először is, az már jó dolog hogy változtatni szeretnél!

Nem vagyok semmi szakértő, úgyhogy a saját gondolataimat írom le neked! :)

Próbàlok neked össze írni napi példát.


Hétfő:

Reggeli: 2 szelet magos kenyér, csirkemell sonkával, sajttal, zöldséggel

Tízórai: gyümölcs saláta , natúr yoghurttal nyakon öntve

Ebéd: pirított csirkemell + barna rizs

Uzsonna : gyümölcs (banánt ne nagyon)

Vacsora: rántotta zöldségekkel


Kedd:

Reggeli: főtt tojásos szendvics (2szelet)

Tízórai :gyümölcs meg yoghurt általában

Ebéd: sült csirkecomb vele sült zöldségekkel (cukkini, répa, karfiol, brokkoli)

Uzsonna: szokásos (gyümölcs , zöldség saláta)

Vacsora: megmaradt ebéd, vagy párolt zöldség


Stb stb


Ne aggódj a kenyer miatt, ennyi szénhidrát kell hogy ne ess össze mar délben. Majd ahogy fogysz, úgy csokkentsd az adagodat


Sok sikert!!

2013. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Fel a fejjel! Nagyon messze vagy attól, amilyennek lenned kellene, de ezer mérföldes utazás egyetlen lépéssel kezdődik. Találj valami másban örömet, és kezdj el mozogni. Ha fáj a térded, kézisúlyzózz ülve sokat, kis súllyal rengeteget, és mozdulj ki a levegőre, nem baj, ha hideg van, öltözz fel rendesen. Ne gondolj az evésre, és egyél ízetlen diétás cuccokat, borzalmas lesz, kínozni fog a vágy, de állj ellent, és napról napra jobb lesz.


Önbizalmat fogsz nyerni attól, hogy képes voltál megállni a zabálást, és képes voltál mozogni. Kicsit diétázz, kicsit sportolj, és ha sikerül, fokozatosan emelheted a mércét. Én szurkolok!

2013. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hal, saláta, víz!

Sürgősen keress magadnak valami értelmes elfoglaltságot, hogy ne az evés legyen a legnagyobb örömforrás az életedben!

2013. dec. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmiriggyel, hormonjaiddal minden rendben? Pszichológus is rád férne, nem vagy túl toppon lelkileg. Ha egyébként egészséges vagy, akkor az étkezésen kell változtatnod.
2013. dec. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!