Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes kalóriát számolni? Te...

Érdemes kalóriát számolni? Te milyen eredményt értél el vele?

Figyelt kérdés
Lefogytam kalóriaszámolással 76-ról 65-re. Sokszor megszegtem a diétát, aztán meg is untam a kalóriaszámolást, úgy voltam vele, hogy keveset eszem, és elhagyom a szénhidrátot. Most 67 vagyok, és januártól fogom a lehető legkeményebben belevetni magam. Úgy terveztem, hogy eszem valamennyit, heti 4x sportolok sokat, és lemegyek így 60-ra. Aztán még egy kicsivel csökkentem azt az ételmennyiséget, amit addig bevittem, kb. a felére, és valamivel többet sportolok, és akkor leadom azt a maradék 5 kilót. Heti egyszer víz napot tartok, amikor csak vizet iszom egész nap. Szerintetek hogy csináljam, hogy végre lefogyjak. Van ötletetek? Mindenképp számoljam majd a kalóriát? Szénhidrátmennyiséget mindenképp fogok számolni, de a kalóriaszámolás nekem már kicsit teher..

2013. dec. 7. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Ne számolgasd a kalóriákat, mert bele fogsz őrülni, és a végén még anorexiás leszel. Egyél amennyi jól esik, mozogj sokat és éld boldogan az életed!
2013. dec. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is rémesen macerás zöldségleves főzéskor mind a 9 növényt lemérni és ilyenek :D Aztán kitalálni, mennyit ettünk az egészből mi...

Én olykor számolok, merő kíváncsiságból, hiszen attól nem fogyok, hogy tudom, 2000 vagy 3200 kalóriát ettem :D Egy-egy dologra rá lehet ébredni azért.

Most egy túl szénhidrátos korszak után (pl. folyton csokiztam. remek csokit tudok csinálni) ketogén korszakba kezdtem, úgyhogy muszáj vagyok számolni, hogy lássam, mennyire sikerül :) De lehetne lazábban is, nekem sem a valódi ketogén táplálkozás a célom, csak a fogyás, ahhoz pedig lazább is elég. De most ketogént könnyebb csinálnom, mint lazát, mert pont a lazaság miatt túl laza lesz...

2013. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

En mar lassan egy eve szamolgatom a kaloriakat (es a makrotapanyagokat), es nagyon jol elvagyok vele. Szepen fogyok, es ennyi ido utan mar tudom, mibol mennyit ehetek (korulbelul), nem kenyelmetlen egyaltalan. Elfogadom, hogy a fogyashoz kontrollalt etkezes kell, es nekem a szamolgatas nagyon jo ehhez. En 78-rol fogytam eddig 59-re, meg kb. 5-7 kilo van hatra, tavaszra meg is lesz :) Utana meg fogok egy kicsit szamolgatni, csak hogy megtanuljam, mennyi az a mennyisegu etel, amit nyugodtan ehetek, de nem hizok es nem is fogyok tovabb.


Ha nem szereted csinalni, akkor ne csinald, de en szamolgatas nelkul nem tudnam ennyire kordaban tartani az etkezesem es ennyire oramu szeruen fogyni, tuti, hogy tobbet ennek, mint kellene, es akkor lassabban fogynek, amit viszont nem szeretnek.

2013. dec. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kalóriákat számolgatni baromság.
2013. dec. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A kalóriaszámolás egy olyan tudás, amit jobb ha nem ismer az ember.Hidd el tapasztalat, már 1 éve küzdök anorexiával és az egész csak egyszerű kcalszámolgatással indult.Szóval hagyd, inkább mozogj többet, ha valami húzősabbat ettél, de mindig egyél azt, ami jólesik, de persze mértékkel.
2013. dec. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

mondjuk alapból nem értem hogy lehet megunni,mikor csak egyszer számolod ki a diéta elején,aztán ugyanazt eszed minden nap ugyanakkor,szóval nem számolgatsz minden nap.

minden nap legfeljebb csak egy hülye számolgatná.

legfeljebb annyit lehet variálni,hogy a. héten csirkéből viszed be a fehérjét,b. héten halból,c. héten meg sovány disznóból,de ezt is az elején letudod amikor kiszámolod és összeállítod a diétát.

ennyi.

a fokozatos ch csökkentés kiszámolása 2-3 hetente sem több pár percnél,uh kb értelmetlen a kérdésed.

a víznap mártírkodásnak-nevezzük nagylelkűen időszakos böjtölésnek-is meg van az ésszerű menete,használata és nem az,hogy 1 napig csak vizet iszol.

2013. dec. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gondoltam már rá, hogy egyszerű lehet hasonlóan enni mindennap, nekem viszont sose menne. Kicsit sem hasonlítanak a napjaim, még kalóriában is simán van kétszeres szorzó (ami mondjuk a kalóriaszámolós módszerrel ellentétben áll, de én így működöm. de aki számol, annál sem fix a kalóriamennyiség).

Azt még megjátszhatom, hogy egyszer számolom ki az egy tányér zöldséglevest, de akkor be kell vállalnom, hogy akár 100%-kal is mellélövök, ha más zöldséget teszek bele és más mennyiségű vizet...

De ha ugyanazt enném, akkor is ki kéne mérni a dolgokat, legalábbis saccolni, az utóbbi éppúgy fárasztó, vagy talán jobban, bár a mechanikus mérleggel méréssel nehéz versenyezni. S rántottától az egyszerű levesekig, az a simán 8-10-féle összetevő... Nálam kimeríti a macerásság fogalmát, ha mérnem kell őket.


Azzal nem értek egyet, hogy aki számol, az tuti beleőrül, beleun vagy anorexiás lesz, az utóbbihez azért kell valamiféle hajlam, belőlem az életben nem lenne... S igenis van, aki évekig számol s nem zavarja. Nem vagyunk egyformák.

2013. dec. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
cherry_queen-nak igaza van. ugyan abban a cipőben járok mint ő.
2013. dec. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is fogyókúrázok, szeretnék 61 kgról lefogyni 55 kgra!

Márciusra szeretném ezt leadni, remélem sikerül.

Én nem számolgatom a kalóriákat, sportolok, és inkább kevesebbet eszem, többször.

Elhagytam az állandó cola ivását, azonfelül a cukros ételeket.

Ráadásul mindennap sütiztem, és már annak is búcsút mondtam. Nagyon nehéz de nem lehetetlen! Nekem inkább a mozgással van bajom, figyelnem kell ne hogy meg emeljem magam.

2013. dec. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Cherry-nek igaza van.

Én majdnem 1 éve kezdtem számolgatni a kalóriákat. Utána már állandóan ezt számoltam, és kb úristen, csak nehogy többet egyek. Ültem a buszon, és azon pörögtem, hogy miket ettem, mennyi a kalóriatartalma, belefér-e ez még... Borzalmas volt, kezdett beszippantani.

Nálam 1500 volt a határ, utána a rengeteg sport miatt felcsúszott 1800-ra. (fogytam rendesen így is, szóval tényleg rengeteg volt a sport)


Víz napot se tarts, baromság. Makrótápanyagokat számolj.

2g/ttkg szénhidrát, és 2g/ttkg fehérje.

Van amúgy body.builder.hu-n mintakajálás 65kg-os súlyhoz, esetleg nézd meg azt.


Ráadásul csak lesorvasztanád az izmaid, ott állnál skinny fat-ként, és nem, tényleg nem néznél ki jól..:)


Rajtam az segített, hogy megjött az igényem az izmokra, ami miatt automatikusan többet eszek az igényemnél, mert szükség van erre. Persze nem mindegy mit, de élvezem, hogy nem kell számolnom semmit. Mármint olyan értelemben, hogy kb be van lőve miből mennyit, ch, fehérje, és a fehérjét pontosan igyekszek tartani, a ch-val meg játszom.


Kíváncsiságból megszámoltam, ma egy 2300 kcal lement. (Bár ebben van egy 440 kcal-os csemege mix, ami a mazsola miatt kicsit félrekajálás, de nem vészes.:)) És csak a súlyzót emelgettem ma, az meg nem egy zsírégető tevékenység..:D

2013. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!