Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 25 éves nő vagyok 173cm magas...

25 éves nő vagyok 173cm magas és 97kg. Mindenképpen le szeretném adni végcélként 20-25kg. Szerintetek drasztikusan, miként tudnám a fogyás beindítását?

Figyelt kérdés
Ha tornázás akkor mit ajánlotok? Olvastam, hogy szaunázás is segíthet. Étkezésnél, melyek azok az ételek amiket ajánlanátok? Nagyon el vagyok kenődve, mert ez nem kevés sajnos!

#fogyás #drasztikus #20-25kg #97kg
2013. dec. 8. 21:21
 1/6 anonim válasza:
Először is mozogj rendszeresen, ez alapvető. Az édességeket, kelt tésztákat teljesen hagyd ki az étrendedből, de ilyen csodaporokat felejts el, nem segítenek! Egyébként a számok sokat nem árulnak el, sokan 173cm magasan sem látszanak túl kövérnek, mások pedig olyanok mint egy zsák krumpli, alaktalanok XD :) Lehet erősek a csontjaid, ezért is a sok kg.
2013. dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem csinálnám drasztikusan. A testednek elég baj a túlsúly, ne sokkold, ne hidd, hogy drasztikusan fellépni mindenképpen hatékonyabb...

Nem hinném, hogy a szaunázásnak bármi köze lenne a zsírégetéshez, viszont kellemes és hasznos lehet a közérzetedre és a testednek, ami nem árt :) Közvetett módon akár segíthet is picit, de tényleg nem attól fogsz fogyni, ha fogysz.


Tornázz, eddz úgy, ahogyan "szeretsz", de eleinte óvatosabban, ne ugrálósakat, de valószínűleg erre Te is hamar rájössz, ha eddig nem tudtad.


Étkezés... Kérdés, eddig hogyan ettél s mekkora változtatásra vagy hajlandó... A kenyeret többnyire tiltólistára tesszük ilyenkor (egyesek, pl. én, egy életre), a keményítődús ételeket minimalizáljuk (már aki), sokaknak bejön a szénhidrát mérséklése, de itt elsősorban nem a zöldségre és gyümölcsre szoktunk gondolni.

Fontos a megfelelő fehérjebevitel (az izmokra vigyázni kell, fehérjével és mozgással is) és alap, hogy ne legyél zsírfóbiás. Akár sok zsírt is bevihetsz, csak akkor a szénhidrát legyen alacsony, ha mindkettő magas, az nem fogyást elősegítő kombó.

Ne próbálj olyan étrendet betartani, ami Neked nem esik jól, főleg akkor nem, ha a tested erősen ellenkezik. Ja igen, hallgass a tested jelzéseire, ha elég jó a kapcsolatotok ahhoz, hogy ő szóljon s Te észrevedd. Ez sokkal megbízhatóbb, mint mi itt a gyk-n :) Főleg azokkal nehéz, akik szerint egyféleképp a jó, úgy, ahogyan ők csinálják. Különbözőek vagyunk, különböző módszer passzol hozzánk :) Éhesnek lenni nem kell, az elején semmiképp (a végéről nincs tapasztalatom, nekem most épp makacskodik a második 12 kiló, az elsővel nem volt gond, csak sokáig tartott, míg beindult a fogyás, meg kellett találnom azt, amitől képes voltam rá).


Nem fogom megmondani a tutit, de (lehetőleg jó minőségű) hússal, zöldséggel, tojással, némi gyümölccsel, olajos maggal nem foghatsz nagyon mellé. Aztán ezen kívül, de ezen belül is, saját döntés, ez csak némi irányelv. Én jobbára a fentieket eszem, kivéve a húst, az ritka vendég, de akkor sem nagyüzemi. Így se fogyok, mert sokat eszem és túl keveset mozgok, de ez csak erre az utolsó kb. 12 kilóra igaz, korábban lassan, de jól ment a dolog.

Persze lehet, hogy Neked könnyebb lesz, akár kalóriadeficitet összehozni, akár genetikailag (bár én se panaszkodhatok, sok ember az én táplálkozásom mellett hízna).

2013. dec. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
No cukor, no feher liszt. Ennyit kell csak bezartanod. En 2 hete kezdtem a GI dietat es 4,3 kg fogytam... Egy percig sem eheztem.
2013. dec. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az alakomat illetoen senki nem mondja meg, hogy hány kg is vagyok valójában azt a 15kg mínuszt simán lehazudhatnám...
2013. dec. 8. 22:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hova valósi vagy?

Esetleg ha lenne kedved csinálhatjuk együtt.

21/L

2013. dec. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Piroschka válasza:
nekem 1x régen ez jött be: naponta 2x ettem. Reggelit minél később és utána a vacsorát is minél később. Bármit. Egy idő után már nem tudtam sokat enni és szépen lejött az akkori (30 éve) fölösleg. Igaz hogy csak 5 kg volt. Most, 174 magas vagyok és 68-70 kg. a súlyom. Egész életemben rendszeresen sportoltam, ma is minden nap úgy 2 órát. Kicsit sokalltam a 70 kg.-ot, de soha nem tudtam 68 alá menni. DE!!! mostanában elkezdtem kevesebbet enni. Igaz hogy könnyű nekem, 67 évesen, és szépen elkezdtem lassan fogyni. Utoljára 64,8 voltam. keveset enni sokkal nehezebb mint nem enni. Most igyekszem keveset enni, de naponta többször és SEMMIT nem tettem tiltó listára. ha megkívánok egy sütit, megeszem minden lelkiismeret furdalás nélkül. Felejtsd el azt a gyakori hülyeséget hogy néha 'bűnözök'. Miért lenne bűn valami jót enni néha. A néhán van a hangsúly. Tudod jól mi az egészséges - az legyen a fősodor. Sok sikert. És heti 1-2 kg. az ideális fogyás! ne siess!
2013. dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!