Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A Fogyókúránál a szénhidrát...

A Fogyókúránál a szénhidrát és fehérjére kell figyelni vagy a kcal-ra?

Figyelt kérdés
2013. dec. 9. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Leginkább mindenre, ami nem megy automatikusan jól...

A fehérje nálam elég fix, a szénhidrátra vigyázok. A kalóriát legfeljebb számolom néha, az annyi, amennyire kijön, bár az ételeim típusa erősen befolyásolja.


De nem egyféle fogyókúra van. Sokféle van, más-más szabályokkal. Ha nem agyament fajta, akkor az egészséges tápanyagbevitelt szorgalmazza, kellő mennyiségű kalóriával és egyebekkel.

Egyesek a zsírra is figyelnek, néha nem megfelelően. A túl kevés zsír nem jó, a testnek szüksége van rá.

Fogyókúrafüggő, hogy van-e olyan, hogy túl sok zsír... Jó, egy szint fölött mindenképpen van, de pl. én brutálisan nehezen mennék 200g fölé, s ez teljesen OK érték lehetne, ha sokat mozognék. De ehhez szénhidrátszegényen kell étkezni, szénhidrátdús étrendben nem jó, ha a zsír is sok. A fogyáshoz szerintem a szénhidrát csökkentése a megfelelőbb, legalábbis sok embernek igen.

2013. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A táplálék minőségére. Tehát ne CH-ból vidd be a kalóriákat, mert így akár hízhatsz is.
2013. dec. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

és a rizs az jó?

tudom hogy CH forrás de azt mondják nem hízlal

2013. dec. 10. 17:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Kik mondják azt? Én személy szerint minimalizálom, amíg fogyok. Így is sok szénhidrátot eszem, zöldség, gyümölcs, miegymás... Legalább a gabonákat és a keményítődús zöldségeket igyekszem kihagyni.

De mások csinálhatják máshogyan, akár sikerrel is.


Az, hogy valami "hizlaló" vagy sem, ez nehezen megfogható dolog. Csak mert megeszel valamit, nem hízol tőle automatikusan, a táplálékaid, tested, mozgásod hozza össze az eredményt. Kis rizs tuti nem hizlal engem, sok attól függ, de esélyes, hogy akadályozza a fogyásomat (sok zsírt eszem, ez sok szénhidráttal legjobb tudomásom szerint nem jó fogyáshoz). Állítólag a szénhidrát nem is tud hizlalni, ha kevés a zsír, de hogy itt mi az igazság..? Én próbálkozom azon a körön belül, ami nekem jólesik, aztán remélem, minimum viszonylag egészségesen fogok táplálkozni, a fogyás meg majd elintéződik valahogy, több mozgással és odafigyeléssel...

2013. dec. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!