Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam majd meg a...

Hogyan oldjam majd meg a reggelit? (zabpehely-zabkorpa)

Figyelt kérdés
Január elsejétől szénhidrátszegény diétát fogok kezdeni (napi 50g ch) és arra gondoltam, hogy reggelire ehetnék zabpelyhet, egy kis szójatejjel (tejtermékek ki lesznek zárba, kivéve ezt) mert nekem reggelre kell az energia, fizikai munkát végzek, és sokat sportolok. Iskolában nem bírok enni, tehát a reggelinek nagyon laktatónak kell lennie, olyannak, amitől sokáig nem leszek éhes, ezért döntöttem úgy, hogy ezt fogom enni, habár sosem ettem. Jobban utánanéztem a szójatejnek, és nincs sok tápanyagértékbeli különbség közte és a tehéntej között, úgyhogy lehet, hogy ezt is kihagyom. Megnéztem a zabpehely és a zabkorpa közti különbséget is, a zabkorpában valamivel kevesebb a szénhidrát és több a fehérje, szóval azzal még jól is járnék, megnéztem a boltban, és elég furán néz ki, ilyen porszerű és nem tudom milyen lenne, ha vízben áztatva enném reggelente. Kérlek, ne nevessetek ki, én még sosem ettem ilyeneket, nem tudom hogyan kellene. Tanácsok? Ti hogyan szoktátok?

2013. dec. 18. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En a korpat szeretem jobban, egyszerubben elkeszitheto reggel, mert nem kell fozni. En kb. 2 deci tejet (lehet szojatej, mandulatej, barmi) felforralok a mikroban egy talkaban, es abba rakok annyi zabkorpat, hogy felszivja (kb. 2-4 evokanal, tapasztald ki, neked milyen surusegben jo, de azert ne legyen tobb 30 grammnal, mar abban is 17g szenhidrat van), es hagyd allni par percre. Ha edesen szereted, akkor tehetsz bele steviat, fahejat is. Vagy egy kis bogyos gyumolcsot (abban keves a szenhidrat). Vagy mandulat, magokat, amit szeretsz. Olyan tejbegriz szeru lesz az eredmeny, en nagyon szeretem, sokaig ettem.
2013. dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. :)
2013. dec. 18. 09:59
 3/8 anonim ***** válasza:
szójatejjel vigyázz mert megemeli az ösztrogénszintet. dmben van kókusztej (alig lehet érezni hogy kókuszos) a ch tartalma szinte semmi. a zabpehelyfőzés nem nagy kunszt, megforralod, pár perc és kész. laktat és ebédig kihúzód ha nem egyél egy gyümit annyi belefér. azért az 50 gr ch nagyon kevés sztem, ez mellett leszel éhes, főleg ha sokat sportolsz is.
2013. dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem mondom mi a jó vagy nem jó, mi finom vagy sem - mert ugye ízlésen nem vitázunk.


Én így szoktam:


100g zabpehely

40g csoki-kókusz WPP

4 tojás fehérje

100g zsírszegény túró

fahéj

csipet só

édesítő


Turmixgépgen össze, kis vízzel beállítom a megfelelő sűrűséget és palacsintasütőben kisütöm 30-40sec/oldal.


Ez így összesen:


fehérje: 65g

CH: 72g

zsír: 9g


Ezzel meg van oldva a reggeli és a tízórai fehérje és CH bevitelem. És ez 2 naposan is ugyanolyan jó mint frissen. Ezt el tudod vinni a suliba, nem kell melegíteni, kis helyen elfér és 1 perc alatt megeszed. És még finom is. :)

Egyszerű és nagyon gyorsan elkészül.

2013. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

50g ch zabpehellyel? Szereted a kihívásokat, azt látom. Nekem 50 grammnál ilyen szénhidrátbomba eszembe se jut, amúgyis minden grammot zöldségre tartogatok és így is kevés. Persze van, aki jóval kevesebb étellel is elvan, mint én, pedig kicsi vagyok és nem mozgok sokat. Vagy aki nem eszik zöldséget, bár nem tudom, azt hogyan lehet.


Egy megfelelő méretű rántotta is rendesen tud energiát adni, a zsírt nem kell sajnálnod, 50g CH mellett úgyis fel kell vinned a szintjét. Nehezen képzelem el, hogy mondjuk 3-4 deka zabpehely olyan sok energiát adna... Márpedig sokkal több nem férne.

2013. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Úr isten. Szerintem egy fogyókúrás veréb nem lakna jól attól a kevés zabpehelytől. Szalonnás rántotta 4-5 tojásból. Paprikával, uborkával, savanyúkáposztával... Ez laktat, a zabpehely NEM.
2013. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha felviszem ch-t napi 80 grammra az már jó?
2013. dec. 18. 22:28
 8/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Nem muszáj felvinni a ch-t. A zsírt és a fehérjét vidd fel.
2013. dec. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!