Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kell lefogyni?

Hogy kell lefogyni?

Figyelt kérdés
163cm magas vagyok és 66kg. Szerintem ez igy nem jó. Még nem próbáltam semmilyen fogyókúrát.. Milyen módszer lenne hatásos? 15/L

2014. jan. 8. 10:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egeszsegesen akarok elni sokaig :D
2014. jan. 8. 10:27
 2/13 anonim ***** válasza:

Azt úgy lehet hogy sokat olvasol, gondolkozol, kételkedsz és kritikus vagy.


Még azt sem mondhatom, hogy egyszerűen én elmondom mit csinálj, hiszen nem ismersz, különösebben meg se szabadna hogy bízz bennem.


Hiszen ha az orvosokban sem bízhatsz, akkor egy idegenben hogyan? :)


Olvasgass az evolúciós táplálkozásról vagy 'gyulladáscsökkentő' táplálkozásról, olvasgass a tenyek-tevhitek oldalon táplálkozásról, betegségekről, elhízásról.. és pár hét alatt lesz egy képed a témáról, ami már ki fog emelni az átlag, megtévesztett emberek közül!

2014. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rendben :-) köszönöm
2014. jan. 8. 10:41
 4/13 anonim ***** válasza:

Az elözö válaszolóval nem érdemes foglalkozni, mert fanatikusan terjeszt értelmetlen dolgokat.


Ha fogyni akarsz, akkor többet kell mozogni, sportolni, és kevesebb kalóriát fogyasztani. Ha több kalóriát hasnálsz fel, mint amennyit megeszel, akkor fogysz, ellenkezö esetben meg hízol.

Természetesen arra oda kell figyelni, hogy a kevesebb kalória mellett ne éhezz, tehát nem egészen mindegy, hogy mit eszel, viszont az égvilágon semmi sincs letiltva. Ahhoz, hogy ne érezd magad éhesnek, aránylag sok zöldséget és gyümölcsöt kell enni, mert ezek laktatnak, emellett fejérjére is szükséged van, a kenyér/tészta/krumpliból viszont kevesebbet célszerü fogyasztani. Amit lehetöleg minimálisra kell csökkenteni, az a zsír/zsiradék, mert ezektöl igen látványosan lehet hízni. Amire oda kell figyelni, hogy rengeteg éllemiszer tartalmaz zsiradékot, amiröl nem is gondolná az ember.

2014. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem :)
2014. jan. 8. 11:13
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Na Kérdező, itt indul az, hogy nem hinni kell, hanem gondolkodni.


Meg kéne tanulni először is azt, hogy jelenleg az életben senki sem ártatlan. A világ (így az emberek) többsége olyan, hogy ártani akart neked. Ezért vagy azért, most mindegy miért. Ezért írtam, hogy nekem se higgy el semmit kapásból. Persze ez csak önvédelem, a te érdekedet szolgálja, így a másik válaszolónak sem hiszel rögtön, amit jól teszel.


Kicsit beszéljünk róla, mert jó kis példával szolgál a mai világ gonoszságáról, arról az erőről ami az embereket betegen, gyengén tartja (de minimum elhízottan, de ezek csak tünetek egyébként).


Rögtön azzal kezdte a válaszát, hogy én értelmetlen dolgokat terjesztek. A félelemben élő, lebutított, kis emberek támadnak mint a kígyó. Nincs más az életükben, csak a támadáshoz értenek.. ahhoz sem jól, de ennyi maradt nekik jelenlegi (szellemi, mentális) állapotukban.

Ugye most ezzel én is támadtam őt látszólag de nem, én csak felhívnám a figyelmet arra, milyen gyanús hogy engem (a válaszomat?) rögtön ledegradál.


"Az elözö válaszolóval nem érdemes foglalkozni, mert fanatikusan terjeszt értelmetlen dolgokat."


Minden benne van: nem érdemes foglalkozni velem, fanatikus vagyok, értelmetlen dolgokat terjesztek. Ennél már nem is kell manipulatívabbnak lenne, egyébként nyugodtan veheted sértésnek, hogy ennyire könnyen manipulálhatónak gondol téged, Kérdező.


"Ha fogyni akarsz, akkor többet kell mozogni, sportolni, és kevesebb kalóriát fogyasztani. Ha több kalóriát hasnálsz fel, mint amennyit megeszel, akkor fogysz, ellenkezö esetben meg hízol."


Ezzel a nézettel kezd, ami egy régi, az emberi test működését teljesen leegyszerűsítő, lényegében a biológiától teljesen lecsupaszított proli nézet, bár tökéletes alap téveszmék bemagyarázására és az emberek finom megtévesztésére.


"Természetesen arra oda kell figyelni, hogy a kevesebb kalória mellett ne éhezz"


Természetesen a táplálkozás, egészség, elhízás-fogyás nem mennyiségi (kalória) hanem minőségi kérdés. Amint a kalória vagy a mennyiség képbe kerül, rögtön kevesebb figyelem kerül az élelmiszered minőségére. Ez megengedhetetlen. Sajnos. Az elhízás és betegség járvány teljesen független attól, hogy mennyit esznek az emberek. A világon soha nem volt divat, kivéve mostanában ez a kalóriaszámolás mítosz. Soha egy ember sem számolgatott a kajáján semmit régebben, és nem is kellett. Ma sem kell, sajnos beteges szokás is, nem egészséges az étkezést számokhoz kötni.


"Amit lehetöleg minimálisra kell csökkenteni, az a zsír/zsiradék, mert ezektöl igen látványosan lehet hízni. "


Itt jön nagyon képbe az igazi gonoszság, rosszindulat. Nem írja le ez a válaszoló, hogy mióta a világon elkezdték terjeszteni az alacsony zsírfogyasztás ajánlásokat, azóta egyre több elhízott és beteg ember van. Azóta tarolnak a civilizációs betegségek.


Mellesleg hazugságot állít, amikor azt írja hogy a zsiradékoktól lehet hízni. Megintcsak lenéz téged, de elvileg te 15 évesen már érted, hogy az ember valójában a mezőgazdaság előtt, tehát a történelmünk legnagyobb részében húsevéssel (és legfeljebb zöldség-gyümöcsevéssel) élt túl. Mindent, tehát hús és zsír az alapvető táplálékunk. Igen jól meg is tudjuk emészteni, természetesen nincs olyan, hogy egy ragadozó, zsírt jól emésztő élőlény elhízik vagy megbetegszik a természetes és fő táplálékától.


Az ezzel kapcsolatos hazugságok csakis a betegségipar (a beteg emberekből és gyógyszer eladásokból élő ipar) manipulációi, az ég világon semmi valóságalapjuk nincs természetesen. Csak sokat hangoztatják mert megtehetik, és amit sokszor hallunk azt hajlamosak vagyunk egy idő után tényleg elhinni.


De a tények mégis makacsok: az ember (félig) húsevő, a zsírfogyasztás pedig nem okoz inzulinválaszt a testünkben, ezt mérni lehet. Az elhízáshoz inzulin kell a vérünkbe, mégpedig sok. Ehhez cukrot vagy gabonát (lisztet) kell enni, tehát csak a lisztevők híznak el, vagy persze akik más módon szenvednek hormonzavaroktól, de sokszor ezek is a táplálkozással függnek össze.


Nincs is több hozzáfűznivalóm szerintem :) Csak okosan.

2014. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A gyorsan felszívódó CH-kat nagy ívben kerüld. (lisztes, cukros ételek). Akkor nem kell kalóriákat számlálgatnod, mégis fogyni fogsz.
2014. jan. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bármilyen tápanyagból többet viszel be, mint amennyi szükséges a szervezetednek, akkor hízni fogsz, kalóriától függetlenül. Az átlagember szén-hidrátokból viszi be a legtöbb felesleget. Cukros üdítők, cukrozott teák, gyümölcs levek, italok és tej szomjoltásra használata felejtős, arra vizet igyál. Light termékek tele vannak cukorral, hogy a kevesebb zsír mellett elfogadható ízük legyen. Cukorkák, nyalókák, chipsek, nápolyik, puffasztott kukorica, sajtostallér stb. jó kis szénhidrátbombák. Kerüld az ízfokozókat, azok csak arra jók, hogy többet egyél. A péksütemények nevében nem véletlenül van ott a sütemény.


A szénhidrátokat délelőtt vidd be, mivel napközben van rájuk szükséged, vacsorára már ne nagyon legyen.

2014. jan. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem reális hozzáállás..


Azért hiszik azt az emberek (ez csak hit, de abból is valami iszonyat gyenge) hogy minden 'pluszban bevitt kalóriától' híznak, mert mániákusan szénhidrátot esznek legalább délelőtt. Holott nem kellene, mert nincsen szükségünk szénhidrátra reggeltől kezdve következő reggelig, nem köll.


Tej sem kell, de nem szomjoltásra nem, hanem egyáltalán. Amíg valaki úgy áll hozzá, hogy délelőtt eszik szénhidrátot, meg megeszik egy joghurtot/pohár tejet, addig lesznek olyan anyagcserezavarok amik elhízással is járnak.


Húst kellene enni és zsírt, zöldségekkel. Így nem lenne olyan anyagcserezavar, ami elhízást okoz.


Azt hogy ki mennyi kalóriát eszik, mennyire van szüksége a szervezetünknek a legnagyobb kamu. Merthogy nem tudjuk, senki sem tudja, innentől kezdve ebben gondolkodni csak tévút. Ráadásul túl sokat gondolkodni számokban (márpedig kalóriaSZÁMLÁLÁS) szintén nem egészséges. Az Élet nem számolról szól, nem egészséges gondolkodás, az anyaghoz béklyózza a tudatot, holott annak szárnyalnia kellene. És ezt nagyon komolyan mondom.

2014. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Huhh.. Hát látok itt mindent :D ellent mondásokat, egyetértéseket.. Meg gondoltam magam, nem akarok fogyni, jó nekem ez a 66kiló. :D láttam tv-be meg valóságban is olyat h 3x akkora mint én és fiatalabb nálam..
2014. jan. 8. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!