Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reggelre egy pohár 100%-os...

Reggelre egy pohár 100%-os gyümölcslé?

Figyelt kérdés

Nem is szoktam reggelizni, időm sincs rá, enni sem bírok.


Jobb a semminél?


2014. jan. 19. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha nem bírsz enni, szerintem ne egyél. Ha gyümölcslevet kívánsz, igyál (magam részéről a saját préselésűt preferálom, bár jobban szeretem turmixnak, ha már nem normálisan eszem), ha nem, ne.

Legalábbis számomra ez a logikus.

Azt sem tudom, hogyan reagálsz a gyümölcsreggelire. Én rövid időn belül éhes leszek tőle, sokkal inkább, mintha nem ettem volna semmit. Ebben van is logika, viszont van, aki jóllakik gyümölccsel. Frissítő, ébresztő hatását is gyakran tapasztalom a gyümölcsöknek, főleg a citrusféléknek. Ha szénhidráthiányom van, akkor is gyümölcshöz nyúlik.

Az előző napi étkezéstől is nagyban függ, hogy mit a leghelyesebb enni reggel. Tegnap szénhidrátbomba napom volt (nem kellett volna), így a mai délelőttömben csak pár gramm szénhidrát volt, mert így esett jól. De ha tegnap alig ettem volna, kellett volna a szénhidrát, akár már kora délelőtt. Figyeld a tested jelzéseit, hasznos, amennyiben jól tud jelezni és meg is érted :)

2014. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lipton. ***** válasza:

Ja, jó cukros. Se fehérje, se semmi nincs benne :/

A reggeli fontos

2014. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 VWXYZZS ***** válasza:
Jó kis reggeli inzulin fröccs. Ez kell a szervezetnek... A 100%-os gyümölcslét a boltba veszed? Mert akkor ráadásul az elég távol áll a 100%-tól.
2014. jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A semminél jobb, de ha már folyadék formájában akarunk tápanyagot bevinni, akkor az legyen inkább egy protein turmix.
2014. jan. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajna igazuk van. Ez így kb. semmi. Jólesik nyilván mert kis gyümölcscukros frissítő cucc, de.. folyadék inkább meleg tea lehetne.


És valami étkezést sem árt csapni reggel/délelőtt.


Bár bizonyos nézetek szerint eleve kihagyható a reggeli, ez javítja az inzulin érzékenységet, de akkor viszont nem jó a gyümi (főleg a gyümölcslé ami nagyobb adag gyümölcs mennyiséget képvisel).

2014. jan. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Továbbá: jobb mintha tolnál egy karéj kenyeret vagy kalácsot.
2014. jan. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!