Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 10-15 kg-s fogyásnál is...

10-15 kg-s fogyásnál is fennáll a stagnálás "veszélye"?

Figyelt kérdés

Kalóriabázis.hu-n olvastam a következőket:

"Statisztikák szerint a stagnálás általában először 20-22% fogyás után, másodjára pedig újabb 12% leadása után jelentkezik."


Én kezdeti célként 10 kg-s fogyást, majd utána további 5-öt tűztem ki.

Fogyókúrám kezdetén 86 kg voltam, jelenleg kb. 83 vagyok. Az álomsúlyom a 71 kg lenne. Ha jól számoltam, akkor 15 kg fogyás esetén 17,2%-os súlyveszteségem lenne, ami tehát valamivel kisebb, mint az a 20-22%. Szerintetek ebben az esetben is fennállhat a stagnálás lehetősége?


2014. febr. 4. 20:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy azok a %-számok kőbe lennének vésve,tehát igen,lehetséges.Emiatt viszont kár aggódni.Még egy szakszerű diétában is előfordul stagnálás,olyankor kell valamit változtatni.A test állapota nem konstans,mindig próbál az adott helyzethez alkalmazkodni.
2014. febr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!