Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok nekem segíteni? Tejjel...

Tudtok nekem segíteni? Tejjel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt, hogy a tej nem javasolt fogyókúra alatt.

Kb. 5 éve elkezdtünk fogyókúrázni a kolléganőmmel. Mindketten 160 cm körüliek vagyunk és mindketten 80 kiló körül voltunk akkor. Ő már akkor nagyon tej ellenes volt. Azzal érvelt, hogy a kisbabák is csak tejet esznek, mégis híznak. Én a diéta mellett 2 bögre tejeskávét ittam minden nap cukor nélkül.

Az eredmény 1 év után. Ő 100 kiló lett, én 55.

Azóta férjhez mentem, szültem egy gyereket. 63 kiló lettem. Egy hónapja újra elkezdem egészségesen enni, de a napi két tejeskávét most is megiszom.

Sokat árt a diétámnak a napi fél liter tej?


2014. febr. 7. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:

A tej nem ártalmas, és nem hízlal.


Persze, hogy hízik a kisbaba, mert a tejben vannak tápanyagok, éppen erre lett "kitalálva". De ez érvényes minden más éllemiszerre is, azért eszi az ember, mert tápláló.


A nap 1-2 bögre tej/tejeskávétól senki nem fog elhízni és nem emiatt nem fog lefogyni, ha nem sikerül.


ha a napi kalóriamennyiséget betartod, ami neked kell a fogyáshoz, akkor elvileg mindegy, hogy mit eszel, eltekintve attól, hogy ha magas kcal-tartalmú ételeket eszel, akkor éhes maradsz és nagy eséllyel nem fogod tudni tartani, ha meg alacsony kcal-tartalmú ételeket eszel, akkor böven jóllaksz velük és éhezés nélkül le tudsz fogyni, illetve meg is tudod tartani.

2014. febr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Azzal érvelt, hogy a kisbabák is csak tejet esznek, mégis híznak."


Ha egy felnött a testsúlyához képes azonos arányban inna tejet, mint egy kisbaba, akkor hízna töle, de annyit egy felnött képtelen lenne naponta elfogyasztani. (Ez egy 60 kg-os embernél 12 liter lenne átlagosan!)

2014. febr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Paleomániások biztos letámadnak érte, de valójában nem árt, csak nem szomjoltóként kell inni, hanem étkezésnek venni.
2014. febr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A fogyókúránk eredménye is tükrözte, hogy a tej nem annyira ártalmas, mint amiket ő evett.

1 év után nálam -25kiló, nála +20 kiló lett.

Annyira rágörcsölt, hogy csak az evésen járt az esze.

Pl. olyanokkal győzködött, hogy azért eszik naponta 1 liter fagyit, mert az hideg, és a felmelegítéséhez több energiát használ fel, mint a benne lévő kalória...

Most, hogy szeretném leadni a szülés utáni 8 kilómat, próbáltam meggyőzni, hogy csináljuk újra együtt, de most az én módszeremmel. Hisz láttuk kinek a diétája vált be.

Sajnos nem lehet meggyőzni, csak a saját igazát hajtogatja.

A tejnél voltak egyedül kétségeim, hogy valamit rosszul csinálok. Itt is többen írtatok róla. Viszont a kávémat tej nélkül nem tudom meginni.

Akkor folytatom, amit elkezdtem. Cél újra az 55 kiló :-)

2014. febr. 7. 09:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Ami problémás, a benne lévő laktóz. 2 bögre az durván 4 dl tej, de az már inkább kávés tej.

4 dl tejben van összesen kb 20g laktóz. Nehezen emészthető szénhidrát, de ha belefér a napi ch-ba, akkor idd. Fogytál, szóval belefért.

2014. febr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A tej ugyan úgy ártalmas mint az alkohol, a gabonák vagy a cigaretta.


De nem lehet egyedüli hízási/fogyási tényezőként kiemelni. Van aki jobban bírja, van aki nem tud fogyni miatta és van aki meghal tőle.


Tehát ártalmas, de eltérő módon.


Azon elv alapján, hogy sok kivédhetetlen vagy nehezen kivédhető ártalom ér minket ki kellene zárni a tejet mint fölösleges károsító tényezőt.

2014. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vannak felnőttek akik nem képesek megemészteni a tehéntejet. Tény és való, azonban önmagában ha nem baromi nagy a zsírszázaléka akkor nem egészségtelen. Hozzáteszem hogy nem is egészséges. Nem csinál se jót se rosszat. A diétád eredménye szerintem tejtől független.
2014. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

A tej HATÁSA általában kedvezőtlen hatás.


A tejzsírral semmi baj nincs.

2014. febr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!