Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 160cm,50 kg vagyok, szerintete...

Ninibibi kérdése:

160cm,50 kg vagyok, szerintetek egy evészavaros fogyokúra után hogy tudom megtartani a súlyom, vagy 1-2 kilót leadni egészségesen?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve,hogy elkezdtem fogyózni,55 kiló voltam,nagyon zavart,főleg a combom,oda gyűlt mindig a felesleg, nem volt azért soha elhízott a lábam,csak aránytalannak éreztem.Ezért nyár elején elkezdtem fogyózni.Aztán kicsit bekattantam,szinte csak egy almát meg egy kis dinnyét ettem egész nyáron.Elég rossz volt,megváltozott a személyiségem is,nem ajánlom ezt a drasztikus módszert senkinek.A lényeg,hogy elkezdtem sportolni szeptembertől.Viszont az étkezésem még mindig nem az igazi.Nagyon nehéz vissza állni.Igyekszem könnyű ételeket enni,salátákat,joghurtokat,gyümölcsöket,de a mai napig van,hogy rám jön az evésroham havonta kétszer-háromszor és egész nap megy a hűtő nyitogatás,aztán a csokizás.Nagyon zavar ez,mert még egy szendvicset sem engedek meg magamnak,mert bűntudatom lesz tőle,vagy egy rendes ebédet,ami itthon van,hanem salátázgatok.pedig már tudom,hogy tényleg nem így kéne.Légyszi,adjatok tanácsot,hogy lehetne NORMÁLISAN,egészségesen étkezni,hogy valahogy visszaszokhassak rá,úgy,hogy néha bűntudat nélkül ehessem végre a kedvenc spagettimet ebédre és ne a hülye bűntudat legyen utána,vagy zabaroham,merthogy ma akkor már mindegy...Amúgy már nem fogyok,pedig azért tényleg alacsony kalóriát igyekszem bevinni(1200 alatt),és mozgok is rendszeresen,hetente többször (3-4x) és akkor is minimum 1 órát.50 kg vagyok,a 48 kg volt,amivel a legjobban meg voltam elégedve,de egyszerűen nem tudok visszaállni,de mégegyszer ezt a gyümölcsözést nem vállalom be.Köszönöm előre is!(beszólásokra nem vagyok kíváncsi,elég nekem a belső kisördög)

2014. febr. 19. 13:24
 1/4 anonim válasza:

Szia. Nekem ugyanez van. Még a súlyom és a centim is ugyan ez VOLT. Koplalás után zabáltam és zabáltam, aztán felszaladt 8 kiló nagyon kevés idő alatt. Figyelj oda, mert könnyen vissza szaladnak a leadott kilók. Hogy lehet, hogy csak öt kilót fogytál ezzel a kevés kajával??

Egyre növeld a kalória beviteledet, de ne rögtön annyit egyél amennyire szükséged van. Hús, zöldség, tk. kenyér...tehát arra is figyelj, hogy egészséges legyen. Súlytartásnál nyugodtan ehetsz tk. lisztből készült tésztát, csak mértékkel.

2014. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, lebegjen az a szemed előtt hogy hiába koplalsz azzal csak kiéhezteted a szervezeted és ezáltal a falásrohamokból (amik ellen nem tudsz tenni) több ragad meg rajtad, mert a szervezeted sokkal jobban raktároz, ha végre ételhez jut. Tehát te azt hiszed ezzel többet fogysz, közben pedig pont hogy nem így van, ellenkezőleg. Ráadásul ártasz is a szervezetednek, mivel 1200 kalória alatt nem egészséges lenni. Főleg ha sportolsz is, akkor amellett igazán lehet normális ételekből 1200-1400 kalóriát bevinni (húsok, zöldségek, gyümölcsök).

Az 50 kg pedig teljesen normális. A 48 és 50 kg-t csak annyi választja el egymástól, hogy az ember súlya ennyit alapból ingadozik (víz, salakanyag).


Tehát súlytartáshoz, ami neked kell, sokkal jobban megfelelő egy normális étrend, mint egy ilyen zavaros, remélem érted.


Hozzátenném, hogy mivel ez egy étkezési zavar nálad, lehet hogy mindezeket te is tudod csak egyszerűen "kényszerből" nem tudsz ellene tenni. Ez esetben felkereshetnél valaki ezzel foglalkozót aki segít neked :)


Remélem segítettem! :)

2014. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznos mindegyik:)Az első válaszolónak üzenem,hogy 47kilóra fogytam le nyár végére,szóval összesen 8 kilót adtam le,de karácsonykor a kajaromhamok kicsit többször jöttek elő,így most 49-50 vagyok.A második válaszolónak pedig annyi,hogy persze,hogy tudom,beszéltem már dietetikussal,aki azt mondta,egyek reggel tk kenyérből szendvicset,meg egyek ebédre azt ami van otthon,bármi is az(tészta,pörkölt,bármi),délután pedig saláta,gyümölcs,natúrhús,ilyesmi.És persze spotolás mellett néha belefér egy kis csoki.Mostmár csak magammal kéne kibékülnöm,és nem köret-tészta-kenyér-csoki tiltást csinálnom,de tényleg nehéz.Amúgy szerencsére nem vagyok olyan hízékony alkat,csak tényleg vigyázni kell,mert belehibbanhat az ember teljesen.Régen eszembe nem jutott a kalóriaszámolgatás,azt ettem ami jól esik,mégsem voltam soha túlsúlyos.Csak hát én is megfertőződtem:(
2014. febr. 19. 15:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha már így mindent tudsz, akkor csak sok sikert :) Szép lassan tényleg próbáld növelni a kalória bevitelt ha tudod. Bízz magadban, hidd el hogy szép vagy és sikerülni fog helyre tenni magad :)
2014. febr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!