Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kaptam egy szobabiciklit a...

Kaptam egy szobabiciklit a férjemtől, de nagyon nyom a nyereg? Mit csináljak? Vagy meg fogom szokni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 19. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy csak rosszul van beállítva. Jó esetben lehet rajta állítgatni, ha nem vagy egy műszaki zseni, kérd meg a férjed, nézze meg.


Ha ez nem segít, valószínűleg lehet rajta nyerget cserélni. A nyereg a kerékpáron - szobakerékpáron is - csak a testsúly egy részét hivatott megtartani, a többit a lábak és a karok tartják.


De a felegyenesedett testhelyzet miatt így is sok jut a nyeregre, pláne, ha valaki túlsúlyos is. Gondolom, nem egész nap akarsz ülni a szobabiciklin, ez esetben választhatsz széles nyerget. Sima, utcai biciklire ez azért nem olyan jó választás, mert ha sokat mész, kidörzsöl, de egy szobabiciklinél ez nem olyan nagy probléma. A nyereg kiválasztásakor figyelj arra, hogy nem a legpuhább a legjobb, hanem az a lényeg, hogy az ülőgumóidat jól alátámassza.

2014. febr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
első három nap fáj utána elmúlik (nekem legalábbis így volt)
2014. febr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát szerintem elégszéles a nyereg csak nagyon kemény.
2014. febr. 19. 18:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szoktál gyakran biciklizni, törni is fogja a hátsód egy darabig, de majd hozzászoksz. Nekem még a mai napig előfordul, hogy fáj tőle, pedig én heti 3-4 alkalommal szoktam használni.
2014. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Raksz rá egy párnát, őrült bonyolult.
2014. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Raktam rá párnát,de úgy is fáj.Reménykedem,hogy megszokom mert régóta akartam szobabiciklit.:)
2014. febr. 19. 18:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is többször próbáltam már megszokni, mind a biciklit mind a szobabiciklit. Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel a dologgal. Sajnos engem a rendes bicikli (még áttekertünk a barátnőmmel a másik városba, oda vissza 12km volt, véresre dörzsölt) nagyon tör. Még jobban mint a szobabicikli. A szobabiciklin meg az farcsontjaim fájnak (vagy mim..) Előttem is írták, hogy heti 3-4x használják a szobabiciklit, én is ennyiszer tenném, ha bírnám. Ráülök és már fáj a hátsóm. Én összehajtott plédet szoktam tenni mikor már kevésbé fáj. (A két tekerés közt eltelik kb 3 nap, de még akkor is érzem, hogy fáj, de hát el kell viselni.)

Örültem neki mikor megláttam kérdésed, hogy ez a költői dolog nem csak engem foglalkoztat. Azt hittem valaki tudja a választ. De ezek szerint nem. Hát sorstársak, meg kell tanulnunk együtt élni ezzel a dologgal.



Kitartást mindenkinek és sok sikert.


Üdv.

2014. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Eleinte nekem is nagyon fájt, már félóra után kellett párnát tegyek a fenekem alá, mert nem bírtam. Aztán már simán letekertem 2 órát is, hogy nem fájt csak egy kicsit.
2014. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nyereg vízszintes legyen!Ha billegsz rajta jobbra-balra,akkor túl magas.Vegyél betétes bringás gatyát,az ülőgumókat kend be vazelinnel!
2014. febr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ! A vazelin jó ötlet:).
2014. febr. 19. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!