Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 8 órában fizikai munkát...

Napi 8 órában fizikai munkát végzek. Hogyan diétázzak és mit sportoljak, ha fogyni akarok? 34/N

Figyelt kérdés

Próbáltam a szénhidrátszegény diétát, de annyira gyönge voltam, hogy nem birtam a munkát. És napi 8 órában szállodában takaritok, ami nem épp könnyű munka. Muszáj ennem. Ebédelni nem tudok, csak reggel eszem és este, mikor hazaérek 5-kor.

Viszont ilyenkor a fáradtságtól alig állok a lábamon és mire az otthoni főzéssel, takaritással végzek már simán este 9 óra. Reggel fél 5-kor kelek. Kellene valamit mozogni is, de mit? Olyat mondjatok, amit hulla fáradtan, otthon is lehet csinálni. 167 cm magas és 100 kiló vagyok. 80 szeretnék lenni.


2009. dec. 11. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
pedig mindenképpen csökkenteni kéne a szénhidrátadagot egy kicsit és naponta többször enni.azért is lényeges hogy többször keveset egyél mert akkor szinten tartod magad és nem leszel estére farkas éhes és kimerült. nincs arra 5 perc szüneted hogy esetleg megegyél egy almát vagy valami natúr joghurtot? ha a szénhidrátcsökkentés nagyon nem megy akkor legalább arra figyelj, hogy ne fehér lisztes dolgokat egyél. használj teljes kiőrlésű lisztet,és tésztát és cukor helyett édesítőt. a nassolnivalókat kerüld( csoki, chips) én a helyedben úgy csinálnám, hogy reggelire ennék valami jó tápláló kaját. akár egy szendvics , vagy zabkása (nagyon telít és energiát is ad) , aztán ha rendes ebédre nincs is időd egy almát csak meg tudsz enni valamikor. aztán 5 körül ennék megint valami gyümit, natúr joghurtot esetleg sovány túrót valami sonka felvágottal. 7-8 kor pedig vacsoráznék , salátát,zöldséget húst vagy halat (de már semmi nagyobb mennyiségű szénhidrátot tartalmazó kaja) az a lényeg hogy ne edd magad tele, csak épp lakj jól mindig. ami a mozgást illeti, valami nagyon könnyű tornával kezdd, aztán ha sikerül fogyni akkor már lehet kicsit megterhelőbb edzéseket is végezni.
2009. dec. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pedig én az egy almával ugyanolyan éhes vagyok, mint előtte. És ha salátát, joghurtot és ilyeneket ennék, simán elájulnék a takaritás közben. Olyan kell, ami sok energiát ad és nem hizlal.

És mit sportoljak? Mit lehet fáradtan csinálni? Mert este még a könnyű séta sem megy, mert alig állok a lábamon. Viszont a fogyáshoz pedig szükség lenne sportra is.

2009. dec. 11. 14:44
 3/5 anonim ***** válasza:
hát ha tápláló kaját akarsz akkor egyél zabkását barna, rízst. de mivel túlsúlyos vagy valószínű mégsem használod el a bevitt kalóriákat és sokkal többet viszel be.volt olyan időszak az életemben amikor én is dolgoztam napi több mint 8 óra fizikai munkát ,egyszeri 15 perc ebédszünetem volt csak.reggelire általában zabkását ettem , ebédre megettem egy teljes kiőrlésű kenyérből egy szendvicset, és mikor 6 körül hazaértem akkor általában levest vagy salit meg húst/halat ettem és simán bírtam a dolgot. ezért tanácsoltam neked is. este már nem szabad szénhidrátot enni, csak fehérjét. és hidd el az is lehet laktató, és adhat energiát. és nekem még arra is volt energiám , hogy este lábsúlyokkal csináljak lábemelgetést meg legalább 2X 50 felülést. sőt jól is esett az egésznapos rohangálás és cipekedés után ez a gyakorlat. és akkor voltam a legjobb formámban.
2009. dec. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
túró zöldségekkel, max 2 szelet tönkölybúza kenyérrel reggelire tökéletes, eltelít, nem hízlal. délelőtt mandula és pár szem aszalt gyümölcs, nem kandírozott, vagy egy műzliszelet. ebédre - ha meg tudod oldani valahogy - zöldségek, barna rizs, fehér husi zsírszegényen (keress diétás recepteket a neten:), ha szánsz időt erre, ételhordóban beviheted magaddal, és bevágod a mikróba. ha ez nem jön össze, akkor a fehér lisztes, cukros, zsíros dolgokat küszöböld ki, bár egy szelet melegszendó v hasonló nem a világ vége. délután ugyan az ami tízóraira, egy zöld tea kíséretében cukor nélkül, csak citrommal, édesítővel. vacsorára ugyan az ami reggel volt, csak kevesebb kenyérrel, legyen benne sok saláta, sajt, túró, 1-2főtt tojás, SOK FEHÉRJE. mozogni külön ne kezdj el egyelőre, az evés legyen rendben először, szokd meg az új kajákat, köss kompromisszumot magaddal, motiváld magad egy picit kissebb ruhával, nézz körül az üzletekben, gondolj bele milyen csinos és egészséges leszel!
2009. dec. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Reggel egyél,munka alatt úgyis lemozgod, délután meg nem nagyon max zöldséget v gyümölcsöt!
2010. febr. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!