Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szobabiciklivel lehet fogyni?...

Szobabiciklivel lehet fogyni? Milyen gyakran és hogyan használjam?

Figyelt kérdés
Csak zsírt szeretnék égetni, izmot növelni nem... a legproblémásabb helyeken is el lehet tüntetni a hájat idővel? (pl. alhas, belső comb) kb 10-12 kiló felesleg van rajtam, persze a táplálkozásra is odafigyelek.
2009. dec. 11. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
A válasz egyszerű: amikor csak időd van rá! Annál gyorsabban meglesz az eredmény. De napi 1 órát ha tudsz mindenképp szánj rá.
2009. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
97%
A szobabiciklivel az a baj, hogy unalmas és abbamarad, abbahagyódik. Nekem az vált be: fokozatosan emeld az adagot (időt) amit biciklin tekersz.15-20 perc kezdetben elég, de ahhoz következetesen ragaszkodj minden nap.5 perceket emelj hetenként kb. míg el nem éred az általad kitűzött adagot. Már a fél óra is jó, az egy óránál meg tényleg nem kell több. Hajrá!
2009. dec. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
80%

Természetesen lehet íly módon is zsírt égetni, de először a víz távozik (intenzív verítékezés) és csak később a zsír, ezért ne hidd, hogy kellemes kis kalimpálás elegendő a fogyókúrához (még a vágyottnál sokkal kevesebb súlyfelesleg leadásához sem, sajnos).

Anélkül, hogy belemerülnék az aerob/anaerob edzésmódok elemzésébe, csak röviden:

1) fontos a fokozatosság, esténkénet pl indíts 10 perccel és minden nap legyen 1 perccel hosszabb az adag ill. erősebb fékezés.

2) érdemes jó edzőpadot használni, mert a silánnyal csak a bosszúság van, a fékje ne legyen mechanikus, mert az rövid használat után tönkre megy és zajos hanem valami korszerűbb, pl örvényáram-fékes. Legjobb a saját kerékpárt használni "téli" edzőpadon un home-traineren.

3) használj pulzusmérőt, próbáld belőni a saját alsó/ felső határértékedet (amikor már jól izzadsz de nem szakadsz meg, de ha elmész sportorvoshoz ott precízebben meg tudják határozni). Ezt ígyekezz fokozatosan elérni és minél többet ennek a közelében maradni.

4) elég monoton móka ez, hallgass közben zenét.

5) ha már elmúltál 30 akkor ne félj, nem fogsz izmosodni sehol.

6) ha van alsó szomszéd és 50 cm-nél vékonyabb a födém, kérdezd meg, hogy mit szól egy kis surrogáshoz esténként.

7) ne várj (ettől sem) csodákat, a fogyás csak lassan indul meg és meg kell szenvedni minden dkg-ért.

8) de a fogyókúrán kívül nagyon jó élettani hatása is van főleg a vérkeringés intenzívebbé tétele miatt de nagyon jó bizonyos térd- és végtagfájdalmak enyhítésére is. Sokan ezért választjál ezt az egyébként hatékonyabb futás helyett.

2009. dec. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi!!! Hát elég profi válaszokat kaptam, ennek örülök!!!


Ha nem eszem cukrot és fehérlisztet ill. rendszeresen biciklizem kb 1 órát, májusra mennyit tudok ledobni ebből a 10-12 kiló hájból????? (persze tart ameddig tart, de kíváncsi vagyok.Egyébként nem csak fogyás miatt bicikliznék, hanem mert a futást nem bírom, mert a jobb lábam picit rövidebb,és kicsit szeretnék tenni vmit az egészségemért is, mert sajnos semmit nem mozgok... egyébként mindjárt 30 vagyok.. :)

2009. dec. 12. 09:52
 5/7 anonim válasza:
86%

Én újra az előző vagyok. Nos, a táplálkozásról nem beszéltem pedig az is nagyon fontos, nyilván, a fogyókúra szempontjából. Hát, sommásan csak annyit, hogy mindenből próbálj egyre kevesebbet enni, főleg a kenyeret csökkentsd és zéró alkohol, lehetőleg. Ez elég bambán hangzik, de erről nem lehet tömören írni és nem is értek dietetikus szinten hozzá, ha mód van rá: egyél tudatosan és lehetőleg számold a bevitt kalóriákat. Állítólag hatásos néhány kaját házhoz-szállító cég fitnessz menűje, ha megengedheted magadnak, próbáld ki! A napi kalóriához lásd:

[link]

A legtöbb edzőpad egy tapasztalati képlet alapján kiszámítja az edzéssel ledolgozott "bevitt energiát" persze közelítőleg, a terhelés és az időtartam illetve esetleg a pulzuszám alapján.

Néhány tanács:

1) Eleinte, viszonylag gyorsan, a víz távozik (ami könnyen vissza is jön) és csak később kezd el égetődni a zsír. Saccom szerint heti 1/2 - 1 kg mínusz huzamosabb időn keresztül jó eredeménynek számít.

2) Ne mérd minden nap a súlyod, csak hetente 1X lehetőleg mindig ugyanakkor!

3) A csökkenő bevitt energia mellet a bevitt vitaminokat, sókat pótold, csakúgy mint az edzés közben távozó vizet!

És még valami: ha az egyik lábad valamivel rövidebb akkor az bizonyos határok között korrigálható úgy, hogy tudjál kerékpározni, a két oldali hajtókar különböző hosszának a megválasztásával, én legalábbis ismerek olyat aki így kerékpározik. A minőséi lánckerekeknél a hajtókar hosszak 168 és 175 között választható és (bár nem egyszerű) de talán akad olyan szakműhely ahol találsz eltérő hosszúságú baloldali hajtókart.

2009. dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!!
2009. dec. 12. 21:40
 7/7 anonim válasza:

"1) fontos a fokozatosság, esténkénet pl indíts 10 perccel és minden nap legyen 1 perccel hosszabb az adag ill. erősebb fékezés"

Halgattál volna inkább bölcsebb maradsz...

Veled is csak többen vagyunk...

2023. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!