Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízok, amikor már...

Miért hízok, amikor már intenzíven mozgok és figyelek magamra? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

3 hete elkezdtem fogyókúrázni.

167 cm vagyok és 65 kg. A múlthéten amikor megmértem a súlyomat,egy kilóval kevesebbet mutatott,a héten meg már kettővel többet.

Szobabiciklizek napi 45 percet. Figyelek az étkezésre is. Salátázok,ha eszek kenyeret,azt is teljes kiőrlésűt.

Ezelőtt még nem sportoltam soha.

5 kilót szeretnék fogyni.

Tudnátok segíteni?



2014. márc. 7. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha több kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz, akkor hízol.


Az teljesen mindegy, hogy mit eszel közben, a kcal-tartalma számít.

2014. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. válaszoló egy idióta, semmiképp ne hallgass rá!

Az evésnél ha ésszerűen csinálod, akkor nem lesz gond, egyél annyit amennyire szükséged van és ezt tedd főleg egészséges ételekből.

A fogyás összetett dolog. A kezdeti súlyvesztés lehet, hogy csupán azért volt mert a testedből eltávozott a felesleges víz, salakanyagok, lerakódott szennyeződések. A rendszeres sport miatt az izmaid megerősödhettek, emiatt lehet, hogy most kicsivel nehezebb vagy. Az izom sűrűsége nagyobb, mint a zsíré, ezért egységnyi térfogatú izom nehezebb, mint ugyanennyi zsír. Nem kell tőle bepánikolni, ha jól érzed magad és az alakod is szépen változik, akkor nincsen semmi baj.

2014. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy ne ess kétségbe!

A nem túl egészséges életmód során számtalan salakanyag, méreganyag felhalmozódik bennünk. Az egészséges táplálkozással, rendszeres mozgással segítünk, hogy ezek a salakanyagok távozzanak a szervezetünkből. Viszont ennek is van súlya, tehát ennek a távozása is valamennyi súlycsökkenéssel jár.

Másrészt a biciklizés során nem csak kalóriákat égetsz el, ami ugye fogyás szempontjából nagyon fontos, hanem az izmokat fejleszted, építed, erősíted. Az izom nehezebb, mint a zsír, ezért ha az izom erősödik, fejlődik, a mérleg is képes többet mutatni. Ez azonban nem jelenti azt, hogy rossz úton jársz.


Azt javaslom, hogy ne csak a mérleged vedd alapul, hanem a centit is. A kettő együtt, valamint a tükörképed meg tudja mondani, hogy jó-e az, amit csinálsz.

1 hónapja mozgok rendszeresen, és januártól egészségesebbne táplálkozom. 1 hónap rendszeres, aktív tornázás után ma ráálltam a mérlegre és 2 kg-val többet mutatott, mint 1 hónappal ezelőtt. De nem estem pánikba, mert közben érzem, hogy a combom izmosabb, és 1 centivel kisebb is az átmérője, míg a derekam és a fenekem átmérője 2-2 centivel lett kisebb 1 hónap alatt.

Tehát, bár a mérleg többet mutat, mégsem olyan rossz, amit csinálok, hiszen vékonyabb a derekam és a combom, és kisebb a fenekem. Az emberek pedig engem látnak, az alakomat, és nem a mérleg mutatóját alattam, úgyhogy nem stresszelek ezen. :)

2014. márc. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy izom rakódott le---> nem híztál.
2014. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!