Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 160cm,42-43kg vagyok. Ez jó? 13/L

160cm,42-43kg vagyok. Ez jó? 13/L

Figyelt kérdés
Szeretnék még kb 3 kg-t fogyni. Mielött leoltanátok, könnyüek a csontjaim szóval átlagosnak/vékonynak nézek ki.

2014. ápr. 16. 13:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
67%

Te beteg vagy o.o ne fogyál már!! 13vagyok, 164cm,53 kg. Nem érzem magam köv3rnek, max 50 kgig fogok visszafogyni

Felejtsd el azt a 3kgt, azt nem egészséges! Örülj hogy vékony vagy!!

2014. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az én ideám (és véleményem) az, hogy senki sem szeretne fogyni. Ilyen szándék fölösleges.


Mindenki eszi a zöldségeket, kiegészíti hússal, tojással.. senki sem lesz elhízott. Akkor senki sem akar fogyni. A testtömegen nem gondolkodni kell, nem beállítani kell, a testtömeg adott ha nem műkaját eszünk (azért a cukor is mű, szóval kivonva a hordozó növényből és betöményítve, a cukorgyártás már ipari eljárás. magas keményítő tartalmú növények is műviek, csak a mezőgazdaság miatt esszük, egyébként senki sem rágcsálna búzamagokat. zöldségeket, húst igen)

2014. ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem alultáplált vagy. Testképzavaros lehetsz. Keress fel egy gyermekpszichológust vagy pszichiátert! Kérd a szüleid vagy tanáraid segítségét a kezdődő anorexia leküzdésében!


"átlagosnak/vékonynak nézek ki" - akkor meg mi a francért akarsz fogyni. Nyilvánvaló, hogy azért, mert "beteg" vagy.


160 centisen 42 kiló, az durva. Inkább sürgősen szedjél fel 4-5 kilót! A fogyásra meg esetleg visszatérhetsz 20 év múlva, mikor már egy kis zsírszövet is lesz rajtad. Addig felejtsd el!


Addig foglalkozz inkább a tanulással! Komolyan mondom.

2014. ápr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

(Zárójeles megjegyzés: vagy azt írd, hogy "kilót" [ejtsd: kilót], vagy azt írd, hogy "kg-ot" [ejtsd: kilogrammot], de azt ne írd, hogy kg-t [ejtsd:kilogrammt], mert utóbbinak semmi értelme. A "kgt" meg még rosszabb.


Jó tanulást, sportolást! :)

2014. ápr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Milyen anorexiárol beszélsz? Ha 35kilós lennék és még fogyni akarnék akkor oké. De haló 43kg ról beszélünk. Ehez még írtad is hogy hízzak 5-6 kilót. Tudod hogy minek érezném akkor magam? HÁJPACNINAK. És köszönöm a tanácsot legközelebb úgy írom hogy kg-ot. És azért szeretnék fogyni 3kg-OT mert szerintem jól néz ki az ha valaki soványka. Az hogy itt mindenki szerint 160cm hez 50kg nak kell lenni, arról nem tehetek.
2014. ápr. 20. 14:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Pusztán arról van szó inkább, hogy nem neked kellene eldönteni mennyi kiló legyél.


Megeszed a húst zöldségekkel, így már nem lehetsz elhízott (cukorevés, búzaevés híján). Itt kell megállni.


Tudatosan nem szabad fogyni, mert a tudatodat manipulálják, tehát ha te vékonyabb akarsz lenni azzal csak azoknak engedelmeskedsz, akik gyűlölnek és a szenvedésedet akarják. Azt akarják hogy gyenge légy, vézna, sérülékeny, ne tudj kihordani egészséges gyermeket stb. stb.


Ennek megfelelően manipulatív reklámokat készítenek, trendeket.. hogy te magad akarj vékony lenni, ezzel együtt gyenge. Ennyiről van szó, beteges nőideálról a tiniknél. És ezzel muszáj szembeszegülni.


Legegyszerűbb, ha úgy eszel, hogy jóllaksz hússal, zöldségekkel. Ez az egészséges táplálkozás alapja, nem véletlen :)

2014. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pontosan hány kilónak kellene lennie ideálisan egy 13 éves 160 centis lánynak, mivel nincs gyerekem, nem vagyok orvos, se védőnő stb. :) Ezt pontosan csak egy orvos, vagy egy lányos anyuka fogja tudni megmondani. Ha te 13 éves gyermekként jobban tudod, hogy mennyinek kell lenned, és mennyi az ideális, egészséges, akkor meg miért itt kérdezed meg a felnőttektől. Egy kiskorú, általános iskolás gyermek miért a felnőttektől kér véleményt, ha úgysem fogadja el a véleményt?

A neked válaszolók lehet, hogy a felnőttek tesmagasságához viszonyított ideális súlyából indultak ki, én is, te viszont gyermek vagy. Lehet, hogy egy kiskorú iskolás kamaszlánynál nem érvényes az a dolog, hogy a testmagasságból (cm) vonjunk ki nőknél 110-et, férfiaknál 100-at. Kábé. Nagyjából. Mondjuk én 185 centi vagyok, kivonok belőle 100-at, az azt jelenti, hogy kb 85 kiló az ideális testsúlyom. Pont megvan. Ez egy ilyen közelítő érték, lehetnek egyéni eltérések.

Te 160 centi vagy, akkor ideálisan ha felnőtt lennél 50 kiló lehetnél. Mivel kamasz vagy, sacc/kb. ra kivonok belőle 5 kilót, még akkor is 45 kiló. A 164 centis kortársad is csak 50 kilóra fogyna le, és nem kövér, te meg még a 42-ből akarsz fogyni 3-at, az 39 kiló, lehet, hogy egy kisgyermeknek ez oké, de nekem úgy tűnik, hogy inkább mentális testképzavarod van. Kérdezz meg egy tanárodat, akiben bízol, vagy a gyermekorvosodat, majd ők megmondják. Én innen nem tudom megitélni, képet nem raktál fel, de nem is kérek, nem akarunk 13 éves gyereklányokat nézegetni.

Gondolkozz el ezen!

2014. ápr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"És azért szeretnék fogyni 3kg-OT mert szerintem jól néz ki az ha valaki soványka."

Nem, nem néz ki jól. Ha valaki soványka, az betegesen néz ki. Ezen kívül lánynál nem is szexi, mert nincs mit fogni rajta. De te ehhez még kicsi vagy, majd térj vissza a témához akkor, ha 16-17 éves lettél.


Amúgy igaza van MinimorRris nevű felhasználónak, ha valaki egészségesen táplálkozik, és genetikailag jó az anyagcseréje és a testalkata, akkor annak nincs szüksége sem fogyó- sem hízókúrára, a szervezete, teste majd beszabályozza automatikusan a testtömegét, nem kell kúráznia. Főleg egy eleve sovány, vékony alkatú kamaszlánynál, gyermeknél nevetséges az, hogy fogyózni akar. Ha "hájpacni" lennél, vagy Röfinek csúfolnának az osztálytársaid, akkor megérteném, hogy fogyózni akarnál, így nem. Így a felnőtt ember csak arra tud gondolni, hogy egy gyereket behülyített vagy a média (tévé, net, újságok) vagy pár b*romarcú osztálytársa.

Fogd fel: testképzavaros vagy. Kérd a közeledben levő értelmes, megbízható, hozzáértő felnőttek tanácsát! Csak kérdezz meg 3 akármilyen felnőttet! Figyeld meg, hogy ki fognak röhögni.

Mint ahogy akkor is kiröhögnének, ha 13 éves csitriként szoláriumozni akarnál vagy festenéd a körmödet. Ilyen csak hobbir*bancok csinálnak. Te ugye, nem vagy olyan?


Foglalkozz kicsit többet a tanulással is, meg értelmes dolgokkal! :D

2014. ápr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"És azért szeretnék fogyni 3kg-OT mert szerintem jól néz ki az ha valaki soványka."

Nem, nem néz ki jól. Ha valaki soványka, az betegesen néz ki. Ezen kívül lánynál nem is szexi, mert nincs mit fogni rajta." Nos, ez egy "kinek mi" kérdés. Szerintem jól néz ki, szerinted nem. Oké nem fogok bele kötni az ízlésedbe de akkor ne azt írd hogy eggyátalán nem néz ki jól mert van akinek tetszik. A többibe igazad volt ugyhogy inkább próbálom megtartani ezt a súlyt.:-)

2014. ápr. 20. 21:45
 10/13 anonim ***** válasza:

Ízlések :)


Oké, lehetnek különbözőek.. de vegyük észre, hogy van egészséges ízlés, és van média által manipulált, amiről próbáltam írni :)

2014. ápr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!