Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sima natúr joghurt vagy natúr...

Sima natúr joghurt vagy natúr görög joghurt a jobb? Melyik egészségesebb, melyiknek van jobb élettani hatása?

Figyelt kérdés
Görög joghurt nem hízlal jobban?

2014. ápr. 17. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy. Egyik sem jobb a másikánál.
2014. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

a kettő között annyi a különbség (hivatalosan) hogy a görög joghurtba kevebb a folyadék. ha házilag szeretnél görög joghurtot csinálni a natúr joghurtból, akkor egy sűrű szövésű textilt (pl:pamutvásznat) teszel egy szűrő aljába, ráöntöd a natúr joghurtot és vársz 1-2 órát (attól függ, hogy milyen a joghurt, milyen a szövet stb.)

Én utána egy kis mézzel szoktam ízesíteni, vagy gyümölcsöt teszek bele.

Próbáld ki nagyon finom.

2014. ápr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A joghurtnak nincs jó élettani hatása, súlymegtartáshoz, fogyókúrához nem túl jó választás.
2014. ápr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazából volt egy válaszom itt (szerintem), ami olyasmiről szólhatott hogy a tejtermékek abszolúte nem egészségesek vagy egészségesebbek, anabolikus és gyulladásfokozó anyagok.


A görög és natúr joghurtok között pedig nincs különbség. A nedvességtartalom az nem releváns különbség, ahogyan a zsírtartalom sem befolyásol érdemben semmit (zsíros tejtől ugyan úgy inzulinrezisztencia alakult ki gyerekekben a kísérlet során mint a zsírszegény tejtől).

2014. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!