Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csináltam egy blogot e témában...

Csináltam egy blogot e témában! (Én is csinálom a mintanapokat, szóval tapasztalatból mondom. Írom. ) Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

Ez az 1. részben próbáltam dióhéjban, viszonylag szórakoztatóan leírni. A link:

[link]



2014. ápr. 19. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Én úgy látom, hogy egy mértéktartó, reformabb nyugati étrendet viszel.


Lehet ez csak a személyes véleményem lesz, így kissé eltúlzott vagy szélsőséges (vagy egyszerűen csak a valóság ilyen szélsőséges már, és igazam van):


Nem hiszek a mértéktartó táplálkozásban. Egy gyakorlati ok miatt: a gyulladásfokozó rossz minőségű kaják kis mennyiségben is gyulladásfokozóak, csak talán kicsit később találkozunk a következményekkel, talán a mértéktartás látszólag, kicsit segít fogyni stb. de lényeg, hogy nem lesz jó, csak enyhítetten rossz.


Másik, én már minden rossz szándékot belelátok a nyugati étrendbe. Na már most ha a világunkat átszövő rossz dolgok (nevezzük gonoszságnak, ami kapzsi emberektől, csoportoktól ered) következménye a mai élelmiszeripar és táplálkozás, akkor egy ebbe eléggé beleillő kajálás még mindig rossz lesz, csak liberalista módon elringatjuk a saját éberségünket.. gondolván, hogy kétszer fél szelet kenyér az teljesen rendben van, kis mértékben belefér.


Én azt gondolom, hogy azt akarják elérni, hogy mindenről ezt gondoljuk, de jól tudják hogy ezzel mi rosszul járunk.


Szerintem ne higgy a mértékletes rosszban, így átgondolhatnád az ilyen pirítós evéseket.


Összességében ezért nem látom a konstruktivitást a blogban sem, de ez csak az én nézőpontom/véleményem.

2014. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nagy szükségem lenne egy ilyen oldalra, ez nagyon jó, én is fogyni szeretnék, holnaptól minden más lesz, holnap kezdem el, már az alapok megvannak és a reggelit is tudom.

Sonka, főtt tojás reszelt torma, bögre zöld tea:)

2014. ápr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves 1.: Tudod megakadt a szemem a "Ne, higgy a mértékletes rosszban" című szövegedben. A többit építő kritikának véltem... Igen, is: az ember fogyasszon el egy nap 1 szelet kenyeret! Ne,mondjunk le a szénhidrátról és az élvezetéről! Ha, sokáig nélkülözünk egy ételt túl evéshez vezet. És, az a legtöbb elme bűntudatnak csalódásnak fogja fel a túlevést ami rossz kedv, és "diéta" abba hagyást eredményez.

Nézd, nekem bevált és élvezem az evést, és a pirítóst. Te, már kipróbáltad?

Kedves 2.: Örülök, hogy segítségedre lehetek, és jó étvágyat hozzá! :-) Viszont a tormával csak óvatosan! A zöld tea akkor kell ha még éhes vagyunk (olyan 2-3dl mértékben)! Remélem majd beválik neked ez az étrend (de ugye mindenki más, tehát ha valami bibi lenne szólj és kiderítjük!) A 2. bejegyzést is megírtam (az étrend amit oda írtam azt pár nappal ezelőtt ettem úgyhogy az is kipróbált! :-) )

Jó, éjt!

2014. ápr. 19. 21:55
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Megint csak vélemény lesz, de szerintem minden hozzám intézett sorodat gondold újra.. mert hiszti volt amit írtál. Gyerek hisztije, aki nem akar lemondani valamiről (amire egyébként semmi szüksége nincsen, de hát a gyerekek már csak ilyenek. És a gyerekes viselkedésmintában ragadt felnőttek is).


Továbbá nem biztos hogy hozzám hasonlóan tekintesz némi kenyérben lévő lektinekre, gluténre és eleve a fölösleges, haszontalan keményítő fogyasztásra. Ezeknek meg utána nézhetsz..


Kérdés: ha mérgezik a levegődet.. akkor miért nem teszed legalább az étrendedet tisztába (elvben) ? Elvi kérdés.

Napi fölösleges méreganyag kell? Nem kell hozzá kenyér, megvan az ivóvízben (gyógyszermaradványok) és a szennyezett levegőben. Miért nem elég 'élvezet' ez? :)


Amit a túlevésről írtál az fikció. Nagyon szubjektív elképzelés, semmi alapja nincsen. Az ember nem kenyérevő, teljesen randomizált dologról írtál :)

Nagyon rossz viselkedésminta, ha valaki túleszi magát mondjuk kenyérből.. a táplálkozást rendben kellene tartani: (jó forrásból származó) húsok, zöldségek, gombák, tojás, halak..

és mondjuk gyümölcsök. Nincs semmiféle kenyér, sem kenyér túlevés :) Esetleg lenmagból, az még senkinek sem ártott.

2014. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz lemondani a kenyérről,akkor mondj le arról,hogy jól fogsz kinézni! Van ám más Ch-forrás is,ami nem ilyen tré...
2014. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

És még nézhet is ki jól ha eléggé visszaveszi a kenyeret.. (mondjuk valószínűleg csak egy ideig, fiatalabb korban, meg csak szerencsével).


De akkor is, megideologizálni.. ez annyira a betegségipar győzelme.. ha már elv miatt is akarunk valami fölöslegeset enni. Mert oké, hogy szegénység és éhezés van Magyarországon (na persze bagóra így is jut, meg alkoholra is pénz..) de hogy még elvi szinten is nyomatják már a kenyérevést, ez nem biztos hogy egészséges. Persze én nem tudhatom :-"

2014. ápr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hó! 2 naponta 1 szelet pirított (megjegyezném: a kenyérpirítós által a szénhidrát tartalma 80%-a alá csökken), nem sok. Ha, apránként iktatod ki és nem hagyod el teljesen az ételt (jelen estetben a pirítós élvezetét) megtalálod a módját (amit már én is) a jó érzéssel teli, örömökkel gazdag súlyvesztésnek. Lehet, ön sanyargatásokat is végezni... Rendben. De, így is lelehet fogyni! Élő bizonyítékként eléd állok!
2014. ápr. 19. 23:00
 8/13 anonim ***** válasza:
"kenyérpirítós által a szénhidrát tartalma 80%-a alá csökken" van gond :D
2014. ápr. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem van (gond).


Méghozzá elvi szinten, a háttér információkkal.

Pontosítani kell ezt a világról alkotott modellt, saját érdekedben. A pirítás az hőkezelés (sütés), csak a nedvességtartalom csökken egy ételben. Vagy elég és akkor a kémiai szerkezet is, de elvileg a kenyér pirítás nem egyenlő a szénné égetéssel :)

2014. ápr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ember eszik kenyeret, zsemlét, péksüteményeket és baromi jó alakjuk van. Függ a genetikán, a napi elfogyasztott tápláléktól, mozgástól. Nekem van egy osztálytársam, ő csokit, zsemlét, kakaós csigát, szóval mindent eszik és egyszerűen hihetetlen alakja van, pasiknak folyik a nyáluk. Szóval nagyon sok mindentől van.

De attól, hogy pirítós kenyeret eszel, attól még nem lesz a ch tartalma kevesebb. Ugyan annyi minden marad belőle meg, semmi sem változik.

2014. ápr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!