Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a mozgás, és étrend megfelel?

Ez a mozgás, és étrend megfelel?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

14 éves lány vagyok.Tudom,h túl fiatal vagyok,nem lehet stb. Viszont a bőrőm miatt az arcomon,a hajam,a testem és a közérzetem,kedvem miatt is szükségem van erre. Az utóbbi időben minden összejött,vizsgák,felvételi,stb. ezért a sok energiaitaltól és csokitól feljött pár kiló.Eddig 60 kiló voltam,rendesen tartottam,nem mozogtam,nem figyeltem az étkezésre.Viszont most ezzel a "pár" kilóval ideje lenne,mert 68 kilóra híztam :((

174 centi vagyok,vagy 175,valahogy így.Tudom,hogy hülyeség,de az álom kiló az 50 kiló,de inkább 55.Az már megfelelne ;)Nem lennék túl vékony hozzá,mert van sok barátom aki ilyen magas és ennyi kiló.

NA IGEN...szóval az lenne a tervem,hogy a H-p-ig mindennap felkelnék fél 6 kor és háromnegyed 6kor elmennék futni,jobban mondva kocogni,egyenletes tempóban,változóan 6 v 8 km-ert a kutyámmal.természetesen előtte bemelegítés és utána lenyújtás.egyik nap 6ot,másik nap 8at:)ha haza jöttem,tusolás után reggeliznék.Ilyenkor két-három szelet Abonettet,zöldségekkel, egy kis sajttal,és sonkával.Suliba vinnék zöldségeket,gyümölcsöket.Pl: almát sajttal(egy kis finomság) és répát.Ezeket is felváltva,de esetleg körte,narancs,ubi,paprika.:)Mindig mást.VAGY zabkását teljesen natúran.

Amikor haza jövök. 2kor vagy 3kor,akkor ebédelnék. Bolti saláta alaphoz rakok még paprikát,ubit,répát és leönteném natúr joghurttal.Egyik nap így,másik nap pedig csirkemell csíkokkal.Amikor nem eszek hozzá csirkemellcsíkokat,akkor utána eszek még egy valamilyen gyümölcsöt.Ezután a kutyámat elvinném futtatni bicoval itt is változóan 6,8 km-t: )

Miután haza jöttem,megtanultam,és vacsorára ittam egy smoothiet(mindig más fajtát)azután barátnőmmel bicikliznék.Ez a 'túra' kb. 17km:)Előtte bemelegítés.

A biciklizés után valamilyen Rubint Réka DVD-re tornáznék,azután "alap" dolgokat csinálnék(azért mondom,h "alap",mert ezt reggel futás után és ekkor is megszoktam csinálni): guggolások,hasazások,lapocka érintés-túl sokat görnyedek-.Az "alapok" után egy könnyű fokozaton,laza negyed óra tekerés szobabiciklin "levezetésként":) ezek után pedig egy jó nagy lenyújtás.<---ezt az egészet H-P-ig.

Pénteken,annyival tér el,hogy tanulás mellé jön még a takarítás.

Szombaton és vasárnap mivel legalább ilyenkor pihenek és később kelek,ezért reggelente nem megyek futni.Felkelek,tornázok valamilyen Rubint Rékás tornára,tekerek egy órát a szobabiciklin laza tempóba,"alapok", reggelizek.Ilyenkor 3tojásos rántottát eszem,nem sok kalóriás margarinnal az olaj helyett,zöldségekkel,sajttal.Ebédelni ilyenkor nem szoktam,mert a rántotta nagyon laktató.

Vacsorára pedig innék valamilyen smoothie-t.

Hétvégente délután,vagy este kutyát sétáltatni szoktam menni.Ez mindig változó,hogy mennyit,valamikor 2km-t,valamikor 5-öt.:)

Naponta min.3 litert iszom meg,és ha éhes vagyok, nasiként répát ennék.

Esténként fél-fél órára ilyen rezgő vastag szíj izét ráraknék a combomra és a hasamra: )Bár lehet semmit nem ér:p

Szerintetek mikorra tudnék ezzel lefogyni kb 55re,vagy akár 50re?:)

Igazából már ebből nagyon sok mindent így csinálok,csak most rendszereztem,és kíváncsi lennék,hogy jó lenne-e.Jönne zsírból? és nem lenne csúnya a bőrőm?

Igazából júniusba ballagás a második héten és ott mini szoknyába kéne lenni :)

Még..annyi,hogy mellből nem nagyon szeretnék veszteni,és tudom,hogy nincs helyi fogyás,de valami ahogy növelhetném,vagy megtarthatnám a méretüket?

Előre is köszönöm.Szép estét!



2014. ápr. 20. 00:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

és azért szeretnék formásodni is,hogy ne legyen pöttyedt fenekem pl:)

esetleg bevált gyakorlatok hasra,combra,hátra,vádlira,kézre? bármire jöhet:)

Vagy ezeknek a kalóriájával megegyező ételek,h ne unjam meg? :)

2014. ápr. 20. 00:14
 2/14 anonim ***** válasza:
ide ,még senki nem tudott olyan étrendet írni,amire minimum egy valaki ne mondta volna rá,hogy : Ez nem jó.
2014. ápr. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

De, írtak már jó étrendet.. amibe senki nem köt bele, mert lehet viszonylag jól is enni. Saját maga miatt megteszi az ember.


De a kérdező megint minden cuccot összeeszik, ez nem jó étkezés és edzésterv, hanem átlagos. Az átlag ember meg beteg. Jó, a kérdező edzettebb lesz mint az átlag ember, lehet később lesz beteg, de ugyan úgy betolja a glutént és a tejet, eszi a szénhidrátot (keményítőt, csak több mértékkel) ez még mindig nem jó, legfeljebb pár évig jobban fog festeni mint a korosztálya. Akkor mit lehet erre írni, viszonylag jó?


Erősítő edzésen kívül nincs semmi konstruktív benne, a futástól megfájdulhatnak majd az ízületei, illetve rendszeres futásokkal elveszi az időt mondjuk jógázás vagy önvédelmi gyakorlatozás elől, qigongozás elől. Erre mi mást lehet írni, minthogy középszerű, nem kifejezetten jó de legalább valami.. (?)


Szerintem sportos lányzó, és ez jó.. bárcsak lenne oktatásuk a fiataloknak táplálkozásról, bárcsak lenne kultúrája itthon az edzésnek, de nem csak a rubintréka szintű erősítésnek, mert az egyszerűen kevés. Persze amíg fiatal és egészséges az ember addig lehet az is elég, így nem egy rossz ez.. végülis :)

2014. ápr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Végig se olvasom, elég volt az hogy vizsga+csoki+energiaital...

NEM NEM NEM!!! SE csoki se energiaital!

ha 14 évesen energiaitalozol mennyiségtől függően ugy fogsz járni mint ismerösöm, akinek 25 éves korára az egyik veséje teljesen kipurcant a másik épphogy müködik neki..


És akkor olvasom tovább



ez a napirend pocsék. Nem a mozgással vagy a kajákkal van benne gond hanem az hogy sok. Nem lesz rá időd, nem lesz hozzá kedved, ha megint lesznek vizsgáid kezdődik a suli cseszheted az egészet... már bocs...


Edd nyugodtan azt amit eddig, járj a kutyáddal futni, vagy biciklizni de csak 1 órát vagy 2*30 percet.


A csokit meg az egyébb szrságokat lődd ki, akkor is mikor vizsga van. Inkább aludj eleget és igyál sok vizet.

2014. ápr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

rendben.köszönöm mindenkinek!!

utolsó: nem szoktam,csak az utóbbi egy hónapban ittam párat,de nem szoktam és nem is fogok.

viszont..értem.köszönöm:)

DE ..HAA..mégis ezt csinálnám (nincs tervembe,csak kérdem),akkor ..."Szerintetek mikorra tudnék ezzel lefogyni kb 55re,vagy akár 50re?:)

Igazából már ebből nagyon sok mindent így csinálok,csak most rendszereztem,és kíváncsi lennék,hogy jó lenne-e.Jönne zsírból? és nem lenne csúnya a bőrőm?

Igazából júniusba ballagás a második héten és ott mini szoknyába kéne lenni :)

Még..annyi,hogy mellből nem nagyon szeretnék veszteni,és tudom,hogy nincs helyi fogyás,de valami ahogy növelhetném,vagy megtarthatnám a méretüket? "..

előre is köszi és az eddigieket is :)

2014. ápr. 20. 14:07
 6/14 anonim ***** válasza:
ne a kilók érdekeljenek hanem a centik :) amugy a heti 1kg fogyás az amire azt mondják hogy egészséges és nem okoz yoyo effektust
2014. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
:)
2014. ápr. 20. 14:18
 8/14 A kérdező kommentje:
és..ha egyszer lefogynék,akkor aztán,hogy ne jöjjön vissza semmi,akkor ugyanígy kéne étkezni? már mint nem arra gondoltam,hogy ezután mindennap birka pörköltet akarok enni,csak,hogy tényleg semmivel se növelhetem,vagy ehetek mást?
2014. ápr. 20. 14:26
 9/14 anonim ***** válasza:
Pedig aki birkát eszik, az mostani tudásunk miatt nem lehet rossz egészségben. Hiszen nem cukrot eszik, nem gmo szóját eszik, nem lisztet eszik, hanem birka pörköltet. No mindegy :)
2014. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
AKKOR...valaki segíteni egy komplett jó,hatásos étrenddel és edzéstervvel? pls
2014. ápr. 20. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!