Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kéthetes diéta. Így jó? és...

Kéthetes diéta. Így jó? és tényleg beválhat?

Figyelt kérdés

Azt írják, hétfővel, vagy szerdával kell kezdeni. Namost gondolom az tökmindegy, ha én csütörtökön elkezdem, csak a hétfői vagy a szerdai étrenddel, és úgy megyek tovább sorban?? :D Na és persze van akinek bevált?? Kb. 168-169 cm (bocsi...tényleg nem tudok pontosat) és 69 kg vagyok, enyhén erősebb csontozatú. Mit várjak a fogyókúrától?

Erre gondoltam: [link]


2009. dec. 23. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

5-10 kiló leadása nem árthat, bár épp normális a BMI-d.

A diétában a szénhidrátmentesség a lényeg (k*rvaszigorúan értve, nem kis nasi este meg mekis hepimilmenü!), emellett nem ártana edzeni (napi 1-1,5 óra), mert a szervezet csak úgy nem fog több lipidet oxidálni.

Ha nem működik két hét alatt, tovább kell folytatni. Az, hogy melyik nap kezded el a diétát, a szervezeted biokémiája szempontjából _pontosan_ lényegtelen. (egy medikus)

2009. dec. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2009. dec. 24. 00:12
 3/14 anonim ***** válasza:

Te egy idióta vagy !

A medikus haveroddal együtt.

Szénhidrát mentesen edzeni ?!

Miből nyer energiát, a napból?


(ha akár 1 szemesztert is elvégeztél, akkor ismerned kellene az energiatermelő protokollt, aminek a kiindulási alapja mindíg a glükóz)


Heti 1 kilónál több zsír leadása lehetetlen egészséges módon.

2009. dec. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezek stimmelnek...de akkor is mindenki dícsérte :) Amúgy nem a haverom :)
2009. dec. 24. 19:28
 5/14 anonim ***** válasza:

Két hét... és utána? Újra zabálsz majd minden sz@rt? Tartós sikert csak életmódváltással lehet elérni.

Hát a medikusunk igencsak nem vágja a témát... ahogy az előző is mondta...

Meg ez a BMI-s f@szság mindenhol. Én 180 centi vagyok, 90 kiló... Nekem mennyi a BMI-m? Gondolom jó sz@r... Ja, hogy 11%-os a testzsírom? ja, hogy kockás a hasam? Nem baj, biztos a BMI-nek van igaza...

(egy két diplomás közgazdász :D )

2009. dec. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Megint én... az előző...

Hát LOLOLOLOL!!! Megnéztem egy ilyen BMI kalkulátort... Anyám... 180 centimhez a 68 kilóra is azt mondta gratulál,szuper, és a 90 kilóra is... Na most kérdezném, hogy ha egy 180 magas 68 kilós ember hízik 22 kiló zsírt... vagyis a testsúlya több, mint 30%-át (!)akkor az egészséges???? Szerintem a 68 kilós 180 centis azért nem egészséges, mert baromi vékony, és ha ugyanez az ember szaloncukor diétával lesz 90, akkor meg baromira túlsúlyos lesz. Ehhez képest, én szálkásan a 90 kilómmal a BMI szerint határeset vagyok, 91 kilóra már fogyókúrát ír...

Eleve egy medikus, hogy mondhat látatlanban véleményt két szám alapján. Nem látta az embert, nem mérte meg a testzsírszázalékát, a csontsűrűségét, stb.... Eszméletlen.

2009. dec. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jaj hát megint én... nem bírom :D Most olvasom... "lipidet oxidálni" :)))

Nagypapikám 9 nyelven beszél, bejárta a világot, és a világ legszerényebb embere. Mindig azt mondta nekem, mikor kicsi voltam, hogy az intelligens ember, mindig érthetően fogalmaz, és nem héjázik fenn a tudásával.

A lipid az zsírt jelent ugye... a lipid oxidálás, meg gondolom zsírégetést, zsír feldolgozást stb. magyarul... Nyilván degradált volna így leírni...

Épp, hogy elvégezte az egyetemet, és már csak latinul beszél. Ez nem vall nagyságra ám.

A legszerényebb, és legokosabb emberek ha élnek 50-60 évet külföldön, akkor is hibátlanul szólalnak meg magyarul. Aki meg kimegy bébiszitterkedni egy nyarat, az már töri a nyelvet. Ez kb. ilyen :)))

Na de jó éjt :)

2009. dec. 25. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A medikus vagyok, és szerencsére még vannak rajtam kívül ebben a topikban (bár k*rvakevesen, és ez baj), akik értik is, amit mondanak. Ti sajnos messze álltok ettől, mint mekizőstehén az anorexiától.

Kedves első paraszt, a szervezetben kb. 5 másik folyamat tud eredményesen glükózt pótolni, ha nincs megfelelő glükózbevitel, de gondolom a ketoszintézis vagy a glikoneogenezis szavak lófaszt se mondanak. A hangsúly közel sem a glükózon van, mert az önmagában lófasz, nem primer mobilizálható energiaforrás .Először is.

Másodszor. Egy kövér topikban vagyunk, itt annyi a mobilizálható zsírraktár, mint máshol a levegő. A TAG-ok lebontásával és a zsírsavak béta-oxidációjával szintén annyi ATP-t nyerhetünk, ami BŐVEN elég a szervezet energiaháztartásának fenntartásához tartós cukorminimum diéta esetén is. De kukásként ehhez sem kell értened.

Kedves második. A BMI igencsak fontos diagnosztikai index, ma már rutinszerűen használják számos egyéb állapotfelmérő paraméter mellett. Nem hozzád hasonló nőklapjás kretének találták ki, és eleddig gond nélkül működik, tehát.

Erről ennyit, továbbra is az aktív mozgás-szinhidrátszegény táplálkozás a megfelelő út, melyet bármelyik másodrendű dietetikus is bőszen ajánlana.

2009. dec. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nők lapjás kretén? :D Imádom mikor valaki védi azt, amiről egyértelműen bebizonyítható, hogy baromság! A kérdésre válaszolj! 180 centihez, a 68 kiló és a 90 is tökéletes BMI kalkuláció szerint! Szerinted, ha egy 68 kilós 180 centis ember hízik 22 kiló zsírt, az tökéletes? Mert a BMI szerint igen. Értelmes dolog látatlanban megítélni valakit testsúly és magasság alapján???? Igen? :D :D :D Egy testtömeg összetétel vizsgálatnál egy ilyen embernél látszik, hogy 30% felett van a testzsírja... valószínűleg a koleszterin szintje magas, és a cukra sem biztos, hogy jó. Az anyagcseréje lassú. Ez így oké? Ugyanolyan jól táplálja és karban tartja a testét, mint akinek 11%, korrektül táplálja magát, sportol és amúgy tiszta izom? BMI szerint mindkettő f@sza...


Ez olyan, mintha azt mondanám lázas vagyok, te pedig látatlanban mondanád, hogy vegyek be lázcsillapítót... Mindegy, hogy közben kettős látásom van, vagy csak az orrom van tele, hogy ráz a hideg és hallucinálok, vagy csak az izületeim fájnak. A tankönyv aszondja lázcsillapító, akkó lázcsillapító... Ez így helyes?


Küldj már egy képet magadról... csak a felsőtestedről elég lesz! Mert az, hogy valamit bemagoltál édes kevés. Még mindig ott tart az orvostudomány, hogy napi 60mg C-vitamin az ajánlott napi fogyasztás! Mikor az csak ahhoz elég, hogy ne kapj skorbutot... Régen az orvosok az embereket kivéreztették ha nagyon betegek voltak, hogy a "rossz vér" távozzon, és úgy gondolták ettől meggyógyul.

Azért mert eltelt néhány száz év, még ugyanúgy vannak dolgok amikről csak okoskodás megy. No meg a gyógyszerlobbi... hogy legyen mindenki inkább beteg, mert az a biznisz. A vitaminok árusítását orrba-szájba korlátozzák, de aspirint, kalmopyrint, paracetamol tartalmú sz@rokat bárki bármennyit vehet!!!!

És még mindig csak annyit mondok, hogy szerinted:

1.: Egy 180 centis fickó aki életében nem mozgott, - naponta kétszer eszik, cukrosat és zsírosat.


2.: Én aki ugyanilyen magas és súlyú vagyok a testzsír százalékom 11%, napi 6-szor étkezem, a tápanyag, ásványianyag és vitaminbevitelem tökéletes.


Szóval a BMI-nk egyforma... És szerinted orvosi egyetemmel a hátad mögött, mi egyforma egészségesek vagyunk, ne csináljon semmit a másik srác, pont jó, egyáltalán nem túlsúlyos...


Még mindig csak gratulálni tudok.

Védd még kicsit ezt az álláspontot, annál nevetségesebb lesz :)

2009. dec. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ööö..örülök, hogy jót veszekedtetek itt, ill. csak vitatkoztatok :D Egyébként én sem akartam sokat fogyni, mert (közben kiderült, 170 centi 68 kiló) az amúgy szerintem is hülyeségnek számító BMI nekem normált ír, de nem is ez a lényeg...nem vagyok kövér, állítólag, csak egy kis feleslegem van...és a csontjaim is erősek, mivel déli vagyok (olaszo.). Na, bátran írkálhattok egymásnak tovább, nem zavar...olvasom az eszmefuttatásokat :)
2009. dec. 25. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!