Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen volt az eddigi étrendem...

Milyen volt az eddigi étrendem? Anorexiás vagyok és valahogy próbálok kikeveredni belőle.

Figyelt kérdés

reggeli: 2 főtt tojás fehérje, 2 retek, 1 nagy paradicsom, egy fél paprika, 40 g kígyóuborka és saláta(káposzta, répa, jégsaláta, persze öntet nélkül) és 30 g pulykamell sonka


ebéd:(most volt): 100 g párolt csirkemell, saláta: paradicsom, paprika, 1 retek, 40 g kígyóuborka és ugyanúgy az előzősaláta és ehhez hozzákevertem 60 g zsírszegény túrót.


vacsorára azt tervezem, hogy párolok brokkolit és karfiolt és megeszem túróval.


Vagy így nem jó? Nem hízni lenne a célom, hanem sokkal egészégesen étkezni.

17/L


2014. máj. 3. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az tök jó, hogy egészségesen akarsz kajálni, és kilábalsz a szarból.


Az alapteória abszolút jó: sok zöldség+fehérjedús kaja. Amit hiányolok az a gyümölcsök és a zsírok. A gyümölcsöket nyugodtan tolhatod étkezések után, a bennük lévő kevés fruktóztól ne félj(feltéve, ha nem kilószámra eszed őket). A zsírok pedig kellenek: a tojás mellé egyél kolbászt/szalámit, a csirke mellé mehet egy kis szalonna(ha mondjuk sütnéd a csirkét), meg hozzácsaphatsz telítetleneket is: lenmag, csonthéjasok.

2014. máj. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értem köszi a választ:)
2014. máj. 3. 11:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első körben edd meg a teljes tojást :) A tojás értékes, komplett fehérje, a sárgája a finom, kár lenne kihagyni.

A nyers zöldségeket pedig felesleges számolgatni, főleg anorexia után, kivéve, ha lelkileg nagyon kiakadsz azon, ha nem számolsz. De le kéne szoknod róla. (Én is számolom néha, kíváncsiságból, de én stabil vagyok, 2000 kalóriás napokkal, akár mérlegre is állhatok napi 3-szor, semmit nem ártok vele).

2014. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, az egész tojást nyugodtan megeheted. :) Ahhoz képest, hogy ilyen beteg voltál, szerintem nagyon jó. Ügyes vagy! :)
2014. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

sajnos az az igazszág, hogy arról nem tudok leszokni, hogy ne számoljam. Mert akkor elkap egy olyan fura idegesség és utána agresszív leszek....szóval komoly a betegségem.

De azért azt megpróbálom, hogy egy kicsit visszaveszek belőle.

2014. máj. 3. 12:06
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. máj. 3. 12:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Oké. Ne is erőltesd, de ha olykor teszel egy kis lépést a jó irányba s ezt elég sokáig műveled, akkor rendben leszel. Én mindenesetre drukkolok Neked!
2014. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Minőségileg jó, mennyiségileg kevésnek tűnik. Utóbbi érthető a betegséged miatt.


Egyedül a jó zsírokat hiányolom az étrendedből. Olajos magvak, salátára tökmagolaj/lenmagolaj. Napi 30-40 gramm zsírt be kéne vinni.


Szerintem nincs gond a számolgatással, én is szeretem tudni, hogy miből mennyit viszek be. Csak nem szabad betegesen csinálni. :)

2014. máj. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintetek ez Anorexia? 174 magan és 50kg vagyok. Napi kajám 3 üres zsemle+ egy pohár édesítős tea. Ha hozzá eszek valamit nagyritkán, akkor bűntüdatom lesz, és másnap büntetem magam....Tudom, hülye vagyok, de ez egy ördögi kör...
2014. máj. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
szerintem te is tuti az vagy, mondjuk én 171 cm vagyok és 41kg. Nekem is nagyon büntudatom volt mindig ha ettem olyat amit nem tartottam jónak utána volt, hogy 2 órát tornáztam és az estét végig bögtem. Most is van bűntudatom, de próbálom elfogadni, hogy beteg vagyok és a lényeg, hogy meggyógyuljak..
2014. máj. 3. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!