Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízok attól amitől más...

Miért hízok attól amitől más fogy?

Figyelt kérdés
Napi 1000-1200 kalória körül szoktam enni, a cukrokat és tésztaféléket teljesen hanyagolom. Nem teljesen egészséges az étrendem de sok ismerősöm akik nem olvastak utánna hogy hogyan is kell étkezni, csak kevesebbet esznek sikeresen fogynak. Sportból sincs sok, de heti 3x biciklizek 40-50 percet. Első 3 héten lement 2 kg, viszont azóta eltelt újabb három hét és megtartani is nehéz a súlyom, nemhogy fogyni...
2014. máj. 4. 11:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
19/F 88kg
2014. máj. 4. 11:21
 2/11 anonim ***** válasza:
Koplalsz,a szervezeted tartalékol,az anyagcseréd belassult.Nem vagyunk egyformák,nem egyformán raktározunk zsírt.Ne foglalkozz a többiekkel,magadra koncentrálj!
2014. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az a furcsa hogy nekem 2000+ kalóriát javasolnak, de én annyit nagyon ritkán eszek( maximum ünnepekkor).

Mindenki csodálkozik hogy alig eszik, mégis hízok.(vagy legalábbis nem fogyok).

2014. máj. 4. 11:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem értenek hozzá,ahogy te sem.A kcal-nál sokkal fontosabb a bevitt étel minősége.Ha megvan a megfelelő mennyiségű fehérje-szénhidrát-zsír,ha eleget iszol (esetedben kb. 4 liter),ha megvan az elegendő vitamin-és ásványianyagbevitel,akkor fogysz.Azt az 1000-1200 kcal-t be lehet ám vinni colából,chipszből meg kekszből is,de mivel rossz minőségű kaják,ezért hízni fogsz tőlük,pláne ha az alapanyagcsere alatti a kcal-beviteled.A tested vészüzemmódban van,őrűlten próbál tartalékolni.
2014. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

a víz biztosan nincs meg (kb 1 litert iszok 1 nap), azt mindenképp pótolom.

Viszont én 2000 kalóriát csak úgy tudnák megenni ha már addig ennék hogy rosszul legyek.

1500-ig még talán felmegyek...mindenképp próbáljak meg feljutni 2000-ig?

2014. máj. 4. 11:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Én sose számoltam a kcal-t,a fehérje-szénhidrátbevitelt viszont igen.Elsősorban a minőségi táplálkozást kéne megtanulnod,utánna ráérsz számolgatni.Alap,hogy kerűld a feldolgozott élelmiszert!Sovány húsok,tojás,sok zöldség,lassú felszívódasú szénhidrátok,telítetlen zsírok alkossák az étrended!Ha ez megvan fogyni fogsz,ha nincs akkor marad a szenvedés.És légy türelmes,a fogyás nem két hétig tart!
2014. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Simán csak érzékenyebb a tested a koplalásra, meg ha lehet egy tippem akkor mondjuk a gluténra, ezért szenvedsz a súlyoddal. Mert lehetnek problémák, amiket nem kezelsz (keveset eszel, meg felvázoltam egy lehetséges táplálék érzékenységet, ilyenek lehetnek a háttérben)
2014. máj. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Türelmes vagyok, csak zavar hogy lassan visszahízom azt a két kilót is amit leadtam...

Anyagcsere gyorsítására elég ha jó minőségű ételeket eszek vagy kell más is? Olvastam olyat pl. hogy: grapefruit lé, sport jó anyagcsere gyorsítására

2014. máj. 4. 14:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi jó minőségű?
2014. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sovány húsok,tojás,sok zöldség, gyümölcs.

Kevés víz fogyasztás nem okoz anyagcsere lassulást?-Nekem az átlag napi 1-1.5 liter...

2014. máj. 4. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!