Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mutat a digitális...

Miért mutat a digitális mérleg 4-5 különböző számot, ha egymás után mérem magam akár 6-8-szor is?

Figyelt kérdés

Heti 1-2 méredzkedek.

A következőt figyeltem meg: leteszem a földre a mérleget, ráállok, tuti, több kg-ot mutat (minimum 1,5-2,5 kg-al többet, mint ami vagyok) utána 2.szor is ráállok: már fél kilóval kevesebbet mutat, majd 3szorra ráállok, megint kevesebbet mutat 0,2-0,3 kg-al...


Tudom, hogy csak ez pár dkg, de akkor is zavar: most akkor mennyi a pontos súlyom?


Onnan tudom, hogy elsőre sokkal többet mutat, mint ami vagyok, mert otthon - vidéken - van régi típusú mérlegünk (nem tudom, hogy hívják, az ami nem digitális) és ott pl. X kg-ot mutat. Itt Pesten meg digitális mérlegem van, és 1. mérésre mindig X+2 vagy X+2,5 kg-ot mutat, majd ráállok még 4-5ször, és a súlyom "folyamatosan csökken" :D


szóval itt Pesten nem nagyon tudom megmondani, mi az aktuális súlyom. Nem gyakran utazom haza vidékre, de azért szeretném tudni, mi a pontos súlyom, ez a mérleg viszont össze-vissza mutat számokat (2 perc alatt 7féle számot is mutat, és ugyanazon a helyen mérem magam, ruha nélkül, wc-zés után...)


Ez miért lehet? Nem a leggagyibb mérleget vettem anno, hanem középárban.


2014. máj. 18. 13:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyanazon helyen? Na de ott is hagyod a mérleget, vagy "csak" mindig ugyanoda teszed le??


Ha nem mozdítod a helyéről és még úgy is mindig mást mutat, ha ráállsz egymás után, akkor hibás.


Az én digitálisom teljesen korrektül mér. Még tizednyire sem ingadozik, csak ha mozgatom a mérleget.

És nagyon pontos is.

2014. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!