Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatok le gyorsan...

Madari Bálint kérdése:

Hogyan fogyhatok le gyorsan 30kilót?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, augusztusban leszek 15.... 115kg vagyok, rohamosan le akarok fogyni kb 85 kilogrammra. 180 cm magas vagyok.


U.i.: Tanácsokat várok nem kritikákat! Elore is koszonom!



2014. máj. 19. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Rohamosan sehogy. Gondolom nem is rohamosan szedted fel .


Sok zöldséget,húst,halat,tojást kell enni. A kenyeret meg a tésztákat kerülni,és SPORTOLNI.

2014. máj. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak lassan szabad lefogyni, met lógni fog a bőröd és az még rondább lesz és zavaró. Szeintem egy táplálkozási tanácsadó és egy személyi edző sokat segíthet.
2014. máj. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Meg kell kérdezni egy plasztikai sebészt, hogy vállalja-e.
2014. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Keress fel egy orvost,komolyan nem normális dolog ha 14 évesen ennyi kiló vagy....a szüleidnek nem tűnt fel??(bocs nem kritizálni akartalak,de lehet valami hormonális probléma)
2014. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
sok-sok foci, futás, kézi, úszás.Kevesebb kaja.
2014. máj. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja, egyél kevesebbet ha meg nemvagy csúnya akkor örüljél.. jóképű kisugárzásos pali mindegy hány kiló bár tény azért ne guruljál xd
2014. máj. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 blazeeee ***** válasza:

Na jól figyelj! Tudom milyen helyzetben vagy!

én 14 évesen 94 kiló voltam de csak 170 centi magas...

Most 87 kiló vagyok, 183 centi, viszont viszonylag kidolgozott, izmos testtel ( bocs, lehet hogy ego, de tudom mit beszélek )


Heti 1 kg-nál többet NE FOGYJ, nem egészséges... Lehet nem lesz bajod ( egy ideig ) de a szervezeted és az anyagcseréd instabillá válhat ha túl gyors a folyamat...

Azt mondom legyen a célod a 80 kiló, és adj rá magadnak 1-1,5 évet! Kell annyi... (legalább)


Ne menj futni, ne menj úszni, ne menj focizni se, ezek fogyásra alig-alig alkalmasak... A vízben nem indulnak be az aerob folyamatok a testedben, mert a víz folyamatosan hűti a tested... a fociban nem futsz folyamatosan, a futás meg eleve 115 kilóval egy cardio edzés... Jó kis izombontás, ami ugyebár nem cél...


Ha fogyni akarsz: Beszélj anyuddal / apuddal, hogy szeretnél fogyni ( ha eddig nem mondtad volna nekik ), esetleg próbáld rávenni őket ( ha esetleg családi vonás lenne a túlsúly nálatok ) hogy CSINÁLJÁTOK EGYÜTT! azért is jó, mert ellenőrzitek egymást, és nem kell külön főzőcskézni...


A tuti recept: Jó étrend + súlyzós edzés + aerob edzés = gyors fogyás... Én tudom mit beszélek.


Jó étrend ( amivel én igen erős eredményeket értem el ):

( ezek makrotápanyag mennyiségek, napra kivetítve - tskg= súlyod kg-ban, igyekezz minél kevésbé feldolgozott kaját enni )


Fehérje: tskg*1,5

Szénhidrát: tskg*1,5

Zsír :

Telített: Minél kevesebb

Telítetlen: ebből KELL valamennyi, nekem 15-20 gramm volt, neked is ennyit javaslok!


Magas szénhidrát tartalmú dolgokat REGGEL, Legkésőbb délután 4-ig ( pl.: Reggelire 50g zabpehely 2 deci tejjel ad egy jó kis löketet 10-ig (ha 6-kor eszed )), Illetve EDZÉS UTÁN


Fehérjedúsabb táplálék: súlyzós EDZÉS UTÁN, minél előbb, annál jobb, 1 óránál többet ne késs vele, addig pörög legjobban az anyagcsere. Ezen kívül napközbe adagolható. Legjobbak : Csirkemell és sovány túró: kevés szénhidrát és zsír, magas fehérje tartalom.


Zsír: Nagyon fontos, sok mindenben szerepet játszik: sejtek felépítése, hormontermelés, ízületek működés, szervek védelme, egyszóval ne hanyagold el, de csak KEVESET, 15-25 gramm az jó :)


Súlyzós edzés: vegyél bérletet a helyi konditeremben. Kezdőként javaslok egy nyugodt, békés termet, ahol próbálgathatod a gépeket.6-8 hónap után ( ha az nem lenne elég felszerelt ) válthatsz termet felszereltség szempontjából. Ha szeretnéd írok neked egy edzéstervet, de igazából annyi van belőle a neten hogy felesleges lenne: írd be a "gugliba" : Kezdő átmozgató edzésterv.


Aerob edzés: Na ez a fogyás igazi titka, de az előzőek nélkül nem lesz sok eredménye.

Amikor hülye módjára elkezdtem edzeni én azt hittem, az aerob edzés ilyen aerobic ( neve miatt ) féle ugrálás egyik helyről a másikra baromság... De nem!

Pattanj fel a futópadra, SÉTÁLNI!

vagy épp egy ellipszis trénerre.

A lényeg, hogy a pulzusod 130-140 körül legyen. Ha gyorsabban, erősebben csinálod felmegy ha visszaveszel akkor lemegy a pulzusod. Fontos: Ne a sebesség változtatásával kontrolláld a pulzusod. Ellipszis trénernél ott a nehézség / ellenállás szabályzó, futópadnál pedig a dőlésszög.

Ez a mozgásforma miért jó: ez egy alacsony intenzitású cardio.. az általános cardionál felhasználod az izmokban lévő "üzemanyagot" ( glikogén ( szénhidrát )), majd ha ezek elfogytak a szervezeted a fehérjékhez nyúl ( ami az izmokat építi fel ). Épp ezért, mivel egy súlyzós edzés után nincs glikogén a szervezetedben egyből az izmaidat bontod le cardioval, nem pedig a zsírt.

Szóval azért jó az aerob edzés, mert amikor még tudsz tagoltan beszélni DE NEM KEZDESZ EL LIHEGNI ( neked kb 130-140 pulzus ), a szervezeted még nem kezdi el felhasználni a gyors üzemanyagot ( glikogén ), hanem mivel ráérős a tempó, egyből a zsírokhoz, azaz a lassú üzemanyaghoz fog nyúlni.

Másik fontos tudnivaló, hogy akkor hatásos, ha MEGÁLLÁS NÉLKÜL csinálod, legalább 40 percig.

Én személy szerint van, hogy 2 órán át "elücsörgök" a gépen, laza 1400 kcal-t elégetve.

Ne aggódj, nem fárasztó, lelkileg nehéz kibírni mert unalmas, de azt az időt el lehet űzni! Az eddigi legjobb amit láttam, az egy úgyszintén túlsúlyos jóbarátom, akinek otthon van futópadja, és aerob edzés közben playstationozik :D Lehet hogy poén, de ő is szépen, gyorsan fogy...

tanács: VÍZ legyen nálad, én óránként 1 litert benyomtam és valami elfoglaltság: Tanulj a holnapi dogára, vagy olvass könyvet, bármi jó, mert ROHADT UNALMAS ÉS MONOTON!



Bármivel kapcsolatban kérdésed merülne fel, akár neked, kérdezőnek, akár egy olvasónak bátran írjatok, nagyon szívesen segítek mindenkinek! További jó fogyást és izomépítgetést, hölgyeknek formálódást kívánok! :)

2014. máj. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!