Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Édességfüggő vagyok. Hogy...

Édességfüggő vagyok. Hogy tudok leállni?

Figyelt kérdés

Ez jóval több mint nassolás nálam. Először azt hittem, hogy csak lelki oka van a mértéktelen édességfogyasztásomnak, de ez biztosan nem így van már tudom. Mindig is szerettem az édességet de tisztes kereteken belül ettem azt.

Mára olyan falás rohamok jönnek rám, hogy szinte remegek amíg nem eszem tele magam valami csokival, sütivel!

Ez úgy körül belül 3 hónapja kezdődött és egy hónap alatt fajult el, ugyanis három hét alatt híztam 5 kilót. Úgy hogy emellett én kondiztam, futottam 40 perceket hetente 5 alkalommal. És próbálok tudatosan odafigyelni mit eszem, rettentően koncentrálok de valami kattan és már tömöm a képem. Borzasztó....


Valakinek tapasztalat? Javaslat? Hogy lehetséges erről leszokni, vagy valami más áll a háttérben?



2014. máj. 21. 12:15
1 2
 1/14 anonim válasza:

Szia! Velem is hasonló volt kb. egy éve. Nekem a napi egy tábla csoki volt az alap, emellé még jöttek a sütik, kekszek stb. Híztam is én is gyorsan és tudtam, hogy rossz, amit csinálok, de egyszerűen ha megjelent a gondolat csírája a fejemben, hogy édesség kell, muszáj volt ennem, leállni pedig nem tudtam. A hízás miatt viszont az önbizalmam egyenlő volt a nullával. Mikor belenéztem a tükörbe és undorodtam magamtól (pedig nem voltam vészesen kövér, 158 cm magas 57 kg) úgy döntöttem elég és változtatni kell. Odafigyeltem arra, amit eszek, minden nap sportoltam (heti 1-2) pihenőnappal és édességet csak heti egyszer ettem, akkor is csak keveset, pl. egy sor csokit. Egyébként zöldségeket, gyümölcsöket, húst, tojást, halat, magvakat, natúr joghurtot, kefirt, sovány túrót ettem. Most 50 kg vagyok, vékony és izmos :)


Azt tudom mondani, hogy fejben dől el a dolog. Az elején nagyon nehéz volt. Naponta 20x kimentem a hűtőhöz és csak nyitogattam, állandóan édességet ettem volna, de mindig arra gondoltam, hogy nem éri meg azért a két percért, amíg finom :) Sok kitartás kell hozzá az biztos, de egy idő után hozzá lehet szokni. Sok sikert! Ha esetleg egy kis lelki támogatás kell írhatsz is nyugodtam :)

2014. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát ahogy írtad is, sajnos függő lettél... segítségül csakis az akaratodat hívhatod, mást nem tudok mondani.
2014. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Cukor - keményítő fizikai függőséget okoz.


Nem tudsz leállni, amíg ezeket eszed.


Ha elkezdesz visszavenni akkor viszont ki lehet gyógyulni ebből. De ehhez el kell indulni a ch-szegény táplálkozás lejtőjén és eljutni a zöldségevésig. Amit akarni kell és nap-mint-nap ennek megfelelően kell enni.

2014. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én is pont ebben az arányban mozgok. 158 centi 56 kiló. De rosszul vagyok én is magamtól.

És akkor ezek szerint tényleg magamra kéne támaszkodnom. Fejben dől el minden... Istenem de nehéz...

2014. máj. 21. 12:30
 5/14 anonim ***** válasza:
Az. A fejben eldőléshez lehet erőt meríteni megfelelő, motiváló környezetből (társak, edzőtársak, segítők).
2014. máj. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igazából az életben csak magadra számíthatsz. Senki sem olyan biztos támasz, mint Te, saját magadnak.
2014. máj. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Első válaszoló vagyok. Bizony fejben és fől el, magadra kell támaszkodni és igen, nehéz. De ha van, aki támogat, mondjuk család, barátok, akkor könnyebb. A mikor én elkezdtem, a szüleim abszolút nem támogattak, teljesen hülyének tartottak. Ők továbbra is ették minden nap az édességeket és folyton kínálgattak. Ha nemet mondtam, akkor azt válaszolták, hogy pedig nagyon finom, na csak egy kockát egyél, stb. De én ellen tudtam állni és most büszke vagyok magamra :)
2014. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

További akadályozó tényezőként tartom számon azt, hogy kint dolgozom au pairként Angliába. Gondolhatjátok a gyerekek miatt dugig van a ház édességgel úton út félek köszönget nekem. Arról nem is beszélve, hogy mi minden van a boltokban szinte semmi pénzekért. És itt sajnos még nem találtam olyan társat, motivációt aki segíthetne.

Most minden szempontból magam vagyok.

2014. máj. 21. 12:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Ilyen durva szinten sosem volt az enyém, de azt ismerem, milyen napi többször édességezni, amivel sosem értettem egyet. Nos, nekem a szénhidrátcsökkentés válik be ilyenkor. Cukor, keményítő minimalizálva, amennyire lehet, ezektől hajlamosabb is vagyok többet és édességet enni. Akaraterőt nem szoktam alkalmazni, ez a gasztrohedonizmusommal nem fér össze. Viszont poénosnak tartok egy-egy szigorú napot s az elhatározásaim elég erősen, no meg nem hízni, hanem fogyni akarok. Szóval nálam is részben fejben dől el, de nem küzdök a vágyaimmal, egyszerűen nem jelentkeznek, ha megfelelően eszem és el is határozom magam. Ha mégis, akkor leszerelem őket valami aprósággal, ami édesség, de sok szénhidrát nincs benne (vagy normál édességből egy falat, vagy valami trükkös szénhidrátszegény cucc). A legtöbbet pedig a zsír segít, mert az laktat és többnyire eszembe se jut az édesség :D Fogyni pedig jól lehet vele, ha nincs sok szénhidrát az étrendben.
2014. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Huuuuha... hát azt bizony elhiszem, hogy ott minden olcsóbb, és minőségibb meg sokkal finomabb...


Én is néha eljátszok a gondolattal, hogy mi lenne, ha bezárnának egy cukrászdába...


De pont akkor derül ki mennyire vagy kitartó, és erős jellem, hogy ha az orrod előtt van az, amit szeretnél, és még sem veszed el. :)

2014. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!